Adria-Liga: Podgoricán bukott el a Zvezda

Három igen érdekes mérkőzéssel folytatódott tegnap az Adria Liga. A legnagyobb meglepetés Podgoricán született, ahol a Buducsnoszt remek harmadik negyedének köszönhetően biztosan verte a Crvena Zvezdát. Versecen egy végig kiegyenlített meccsen a Hemofarm a végjátékban „gyűrte le" a Croatia együttesét, míg Ljubljanában az Olimpija szinte a sírból hozta vissza a Cedevita elleni derbit. Nézzük a részleteket.

Hemofarm – CO Zagreb 80-77 (20-21, 23-19, 17-18, 20-19)

Remek, fordulatos, a végletekig kiélezett mérkőzést vívott a két az első fordulóban a pályáról lógó orral lejövő együttes. Végig fej-fej mellett haladt a Hemofarm és a Croatia osiguranje, amelyben a veterán, 38. életévében járó Damir Mulaomerovic csaknem végigjátszotta a mérkőzést. A végjáték a hazai együttesnek sikerült jobban, és mivel a szlovén válogatott Osbolt ismét haloványan teljesített, a meccs végén a verseci gárda játékosai örülhettek, a CO Zagreb pedig továbbra is nyeretlen.

Érdekességek a statisztikából:

Hemofarm: Sutalo (18 p., 6/7 dupla, 2/4 tripla, 1 lepattanó, 1 gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda), Pantics (17 p., 7/10 dupla, 3/4 büntető, 7 lepattanó), Jeremics (11 p., 1/4 dupla, 2/4 tripla , 3 gólpassz), Nesovics (7 p. 2/4 dupla, 0/2 tripla, 3/3 büntető, 6 gólpassz, 1 eladott labda), Szavovics ( 6 p., 1/5 dupla, 0/5 tripla, 11 lepattanó)

CO Zagreb: Kasun (16 p. 4/8 dupla, 8/9 büntető, 8 lepattanó), Mulaomerovic (36:15 perc, 15 p., 5/8 dupla, 0/3 tripla, 5/6 büntető, 3 elpattanó, 4 gólpassz, 2 szerzett, 3 eladott labda, Heytvelt (15 p. 3/5 dupla, 2/10 tripla, 3/3 büntető, 4 lepattanó, 1 gólpassz), Simon (12 p., 5/8 dupla, 0/5 tripla, 2/2 büntető, 6 lepattanó, 8 gólpassz, 4 szerzett, 2 eladott labda), Osbolt (5 p., 1/1 dupla, 1/3 tripla, 4 gólpassz, 2 eladott labda).

Buducsnoszt – Crvena Zvezda 79-64 (17-23, 22-23, 28-5, 12-13)

Óriási meglepetés! Az első félidőben a nyitó fordulóban roppant magabiztos Crvena Zvezda akarata érvényesült, s idegenben 7 pontos előnnyel fordult a szerb gárda. A tapasztalt szakvezető, Szevtiszlav Pesics „praxisában” eddig nem valószínű, hogy előfordult volna olyan katasztrofális negyed, mint amilyet csapata a szünet után produkált Podgoricán. A Zvezda harmadik negyedbeli totális betlije, vagy – attól függ honnan nézzük – a Vucsevics vezette Buducsnoszt szárnyalása el is döntötte a meccset, amelyen végül simán nyert a montenegrói együttes.

Érdekességek a statisztikából.

Buducsnoszt: Vucsevics (16 p., 7/15 dupla, 0/1 tripla, 18 lepattanó (6 támadó), 2 eladott labda, 4 blokk), Dubljevics 14 p. 2/4 dupla, 2/3 tripla, 4/6 büntető, 6 lepattanó, 1 szerzett labda), Anderson (11 p., 2/4 dupla, 0/2 tripla, 7/8 büntető, 3 gólpassz, 1 szerzett, 2 eladott labda).

Zvezda: Szubotics (15 p., 3/7 dupla, 1/1 tripla, 6/12 büntető, 5 lepattanó, 1 szerzett, 2 eladott labda), Milutinovics (13 p. 3/6 dupla, 0/2 tripla, 7/9 büntető, 3 lepattanó, 1-1 szerzett és eladott labda), Radetics (12 p., 2/5 dupla, 2/4 tripla, 2/2 büntető, 4 lepattanó, 1 szerzett labda), Morrison (3 p. 1/6 dupla, 0/1 tripla, 1/2 büntető, 1 gólpassz, 3 eladott labda).

Olimpija Ljubljana – Cedevita 84-81 (17-20, 19-26, 24-25, 24-10)

Három negyeden, sőt 35 percen át Ljubljanában is a levegőben lógott a meglepetés, a Matjaz Smodist is felvonultató Cedevita ennyi időn át uralta a mérkőzést, irányította a játékot. A harmadik negyed után még a horvát csapat 11 pontos előnyét mutatta a tábla. A végjátékra rendezte védekezését az Olimpija, és hatalmas harcban megfordította a meccset. A sokáig szervezetten ügyesen kosarazó Cedevita alaposan meglepte az Olimpija gárdáját, amely a vártnál jóval nehezebben tudta érvényesíteni a papírformát.

Olimpija: Green (15 p., 5/6 dupla, 1/3 tripla, 2/2 büntető, 6 lepattanó, 2 szerzett, 1 eladott labda), Varda (15 p., 6/10 dupla, 0/2 tripla, 3/3 büntető, 5 lepattanó, 2 eladott labda), Capin (14 p., 3/5 dupla, 2/4 tripla, 2/4 büntető, 6 gólpassz), Jagodnik (11 p., 1/1 dupla, 1/3 tripla, 6/6 büntető, 9 lepattanó)

Cedevita: Warren (20 p., 3/5 dupla, 3/4 tripla, 5/7 büntető, 4 lepattanó, 1 gólpassz, 2 szerzett, 4 eladott labda), Smodis (12 p. 2/8 dupla, 2/4 tripla 2/4 büntető, 4 lepattanó), Owens (10 p., 3/4 dupla, 0/1 tripla, 4/5 büntető, 3 lepattanó), Draper (8 p., 2/4 dupla, 0/4 tripla, 4/6 büntető, 6 lepattanó, 2 gólpassz, 1 szerzett, 2 eladott labda)