AL, 10. forduló - Sima meccsek és egy duplahosszabbítás

Ma este befejeződött az Adria Liga 10. fordulója, amelyben a sima meccsek mellett egy kétszeres hosszabbításos derbi is volt.

Adria Liga, alapszakasz, 10. forduló

Zadar (horvát, 3-7) - Krka (szlovén, 5-5) 79-69
(25-11, 22-21, 17-18, 15-19)

0-6-tal indult a mérkőzés Joksimovic kosarainak köszönhetően, de 2-8 után egy 28-3-as sorozatot futott a Zadar, legfőképpen az ebben a periódusban 11 pontot szerző Florence és a 7 pontig jutó Bosnjak vezetésével. A 19 pontos hátrányból egyetlen egyszer, 55-37 után egy 12-0 segítségével jött vissza látótávolságon belülre a Krke (55-49), de már a harmadik negyed végére újra 14 ponttal állt jobban a Zadar. A záró felvonásban szinte végig 10 pont fölött volt a differencia, nem tudta érdemben megközelíteni a szlovén együttes a vendéglátókat.

A Zadar legjobb dobói: Florence 19/9, Ivanov 16, Ramljak 16/6.
A Krka legjobb dobói: Joksimovic 17/6, Mulalic 13/9, Kastrati 10/6.

Union Olimpija (szlovén, 6-4) - MZT Szkopje (macedón, 3-7) 69-56
(18-14, 13-16, 19-11, 19-15)

A fordulatos első negyedben Omic vezetésével kezdtek elhúzni a hazaiak, de nagyobb előnyt nem sikerült kiépíteniük. A négypontos fórjuk gyorsan el is úszott, 7-0-val indított az MZT a második felvonás elején. Marinovics és Marinelli pontjaival próbált meg megint előnybe kerülni a Union Olimpija, de a vendégek nem akartak leszakadni, az ex-szolnoki Szead Sehovics is többször hozzászólt ekkor a meccshez. A fordulást követően a szintén volt Olaj-játékos Nikolov is betalált kétszer, de Lucsics kosarai miatt még mindig nem tudták leszakítani az MZT-t. Ami késett, nem múlott: egy 8-0-s szakaszt repesztett a harmadik negyed második felében a szlovén gárda, ezzel léptek meg 10 ponttal. Cvetkovics ugyan mindent megpróbált a záró negyed elején, nem tudott már azonban 7 pontnál közelebb érni a macedón alakulat, könnyedén nyertek a szlovének.

A Union Olimpija legjobb dobói: Omic 14, Marinovics 13/9, Kanacevic 13/6, Marinelli 13/6.
A Szkopje legjobb dobói: Lucsics 17/9, Cvetkovics 13.

Buducsnoszt (montenegrói, 9-1) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 5-5) 75-68
(17-21, 19-21, 16-9, 23-17)

A mérkőzés hosszabb összefoglalóját ezen a linken elolvashatjátok!

A Buducsnoszt legjobb dobói: Reynolds 18/9, Dasics 16/6, Popovics 11/9.
A Szolnok legjobb dobói: Vojvoda 15/6, Milosevics 12/6, Lóránt 11/6, Gipson 11/3.

Igokea (bosnyák, 3-7) - Levszki Szófia (bolgár, 1-9) 87-54
(34-9, 21-13, 13-15, 19-17)

Ez volt a forduló legsimább meccse, hiszen 5-5 után a Jones-Drenovac-Jorovics-Dragovics-Bunic ötös egy 21-0-t repesztett, és az első negyed végéig 25 pontos előnyt épített ki ezáltal az Igokea. A második felvonásban Jorovics és Drenovac vezetésével már 39 pontos is volt a hazaiak előnye, ebből tartottak meg 33-at a félidőre. A második 20 perc már csak formalitás volt, a Levszki óriási bajban van - mindenkinek legalább 2 győzelemmel többje van, mint nekik, a bentmaradásuk komoly veszélybe került már 10 forduló után is, látva a mutatott játékot és az állományuk erősségét.

Az Igokea legjobb dobói: Dragovics 18/6, Drenovac 15/3, Bunic 12, Jorovics 12/12.
A Levszki legjobb dobói: Gjuroszki 10/3, Varbanov 10, Dimitrov 8/3.

Cibona (horvát, 3-7) - Metalac (szerb, 4-6) 93-91 két hosszabbítás után
(25-17, 9-17, 19-16, 18-21, 8-8, 14-12)

A forduló messze legjobb meccsét játszották a csapatok. Siriscevic és Markota révén jobban kezdett a címvédő, de Malesevics szinte egymaga garantálta, hogy egál legyen az első öt perc (12-12). A 7. percben még a Metalac vezetett, a horvátok azonban egy 11-0-val zárták a negyedet, így vezettek 8 ponttal 10 perc után (25-17). Majsztorovics révén pillanatok alatt csökkentették aztán a szerbek hátrányukat egy pontra, a 16. perc végén pedig már megint ők vezettek (29-30). A félidőben egált mutatott az eredményjelző, és gyakorlatilag végig egymás mellett haladta két csapat a harmadik játékrészben, 5 ponttal vezettek általában a vendéglátók, majd innen zárkózott a Metalac.

A negyedik negyedben Josilo 3 triplával nyitott, majd Malesevics is dobott egyet a negyedik szerb támadásból, érett a meglepetés (55-62). Markota játszott ekkor nagyot a hazaiaknál, Blassingame büntetői után pedig ők vezettek a 37. percben (67-66). Pontra pont volt a válasz, aztán az utolsó percben Majsztorovics csak egy büntetőt értékesített a kettőből, jöhetett a hosszabbítás (71-71). Az első felvonásban ugyanaz volt a helyzet, mint a rendes játékidő utolsó perceiben: pontra pont érkezett, így jöhetett a második ráadás is (79-79). Az utolsó minutumra itt is egállal mentek a felek, Markota azonban triplát dobott (92-89). Jevtovics két büntetője után Siriscevic csak egyet értékesített, Otasevics és Jevtovics egyenlítési kísérlete sem ért azonban kosarat, így nyert a Cibona (93-91).

A Cibona legjobb dobói: Markota 21/12, Blassingame 12/6, Jagodic Kuridza 12.
A Metalac legjobb dobói: Malesevics 19/6, Jevtovics 18, Majsztorovics 15/3.

Crvena Zvezda (szerb, 10-0) - Partizan (szerb, 5-5) 76-67
(19-14, 19-8, 19-14, 19-31)

5-0-s vendég sorozattal indult a találkozó, de a hazaiak gyorsan válaszoltak is egy 10-0-val, 5 pontos előnyüket tartották is a negyed végéig. A második felvonás elején egy 9-0-val 10 pont fölé nőtt a differencia (28-16), a távolság pedig egyre inkább nőtt, Williams triplája után már 16 pontos volt a félidőben (38-22). A fordulást követően a 27. percig egészen jól tartotta magát Marinkovics, Milutinov és Tepics pontjaival a Partizan, vissza is jöttek 11 pontra (45-34), Jenkins azonban egymaga szerzett 9 pontot a negyed hátralévő részében, gyakorlatilag egyedül kivégezte a Partizant (57-36). A végjátékban Macsvan vezetésével nagyot hajrázott a vendég csapat, de 7 pontnál közelebb nem értek a Zvezdához, amely továbbra is hibátlan így.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Lazics 15/9, Marjanovics 13, Blazic 13/3, Jenkins 13/3.
A Partizan legjobb dobói: Macsvan 20, Tepics 13/3, Milutinov 10.

Mega Leks (szerb, 5-5) - Cedevita (horvát, 7-3) 55-81
(14-25, 17-12, 13-23, 11-21)

Mario Delas révén jobban kezdett a vendég alakulat, a negyed második felében pedig jó csapatmunkával egyértelmű, 11 pontos előnybe kerültek. Csantekin szinte egymaga hozta vissza a meccsbe a hazaiakat a 17. percre (27-28), de a negyed vége megint jobban sikerült a horvátoknak (31-37). A fordulás után nagyon gyorsan eldőltek a dolgok, egy 12-0-s futással 16 pontra nőtt a Cedevita előnye (33-49), innen pedig már nem volt visszaút a Megának. A 35. percre 20 pontra is megnőtt a különbség, amely végül 26 pontos lett, simán nyert az egyre jobb formába lendülő euroligás alakulat.

A Mega Leks legjobb dobói: Csantekin 13, Krsztics 10/9, Miljenovics 9/3, Marelja 9.
A Cedevita legjobb dobói: Bilan 17, Zubcic 15/12, M. Delas 10, Gordic 10.