AL, 3. forduló - Florence a heti MVP

Az Adria Liga harmadik fordulójában négy mérkőzést rendeztek vasárnap este és hétfőn. A Krka kiütötte a Metalacot, így továbbra is 100%-os, ahogy az először ténylegesen domináló Buducsnoszt is, ők az MZT-t gázolták el. A Zadar a forduló MVP, ex-szolnoki James Florence vezetésével győzött a Levszki ellen, míg a Mega Vizura tegnap esti sikere azt jelenti, hogy a címvédő továbbra sem tudott nyerni még idén. Lássuk a rövid összefoglalókat!

Adria Liga, alapszakasz, 3. forduló

Hétfő

Mega Vizura (szerb, 2-1) - Cibona (horvát, 0-3) 78-74
(19-27, 17-16, 22-14, 20-17)

Jobban kezdett a címvédő, főleg Siriscevicnek és Rozicnak köszönhetően - előbbi 11 pontot jegyzett az első negyedben, közte három triplával, míg utóbbi ugyanebben a szakaszban 9 pontot, közte két triplával. 13 ponttal is vezettek már az első negyedben, aztán 11-24 után egy 8-0-s szakaszt produkált a hazai gárda nagyjából másfél perc alatt, így Blassingame hármasa kellett, hogy 8 ponttal vezessen 10 perc után a Cibona (19-27). A második negyed nagy adok-kapok volt, kosárra kosár volt a válasz, hibára pedig hiba, szinte jottányit sem tudtak elmozdulni a felek a 4-8 pontos különbségről (36-43).

A fordulást követően előbb 11 pontra hízott a távolság, 36-47 után viszont egy 11-0-s rohammal egalizált a Mega Vizura, főként Jokics vezetésével. Andrija Bojics is ponterősen játszott, főleg ebben a szakaszban, így minimális előnye már a szerbeknek volt a záró felvonás előtt (58-57). Nagyon hullámzó volt ez a játékrész is, hiszen előbb öt pontra elhúztak a vendéglátók, majd egy 9-0-val fordítottak a horvátok (62-66). Miljenovics egymaga hat pontot szerzett a 36. és a 38. perc között, neki köszönhetően vette vissza a vezetést a Mega Vizura (70-68), majd Blassingame tripláját is ő egalizálta, így fordultak a csapatok az utolsó két percre (71-71). A szerb fiataloké volt a végjáték: Zagorac és Jaramaz összesen három büntetőt értékesített, Jokics pedig egy duplát (76-71). Siriscevic ötödik hármasa után Jokics nem remegett meg, két egypontossal lezárta az összecsapást (78-74).

A Mega Vizura legjobb dobói: Jokics 19/3, Miljenovics 15, Bojics 12.
A Cibona legjobb dobói: Siriscevic 19/15, Blassingame 15/9, Lalic 15.

Vasárnap

Krka (szlovén, 3-0) - Metalac Valjevo (szerb, 0-3) 89-59
(16-19, 20-9, 30-22, 23-9)

A Szolnokon látottak után meglepően jól kezdtek a vendégek, Malesevics vezetésével hárompontos előnyt szereztek a Wangmene és Armstead húzta, eddig veretlen szlovénekkel szemben (16-19). A 12. percig nem volt probléma (19-23), aztán megint elfogyott a tudomány, ahogy a Tiszaligetben is. Armsteadnek, Hukicnak és Joksimovicnak köszönhetően úgy vezetett a félidőben 8 ponttal a Krka, hogy a második negyed utolsó három és fél percében nem is szereztek pontot (36-28).

A fordulást követően gyorsan 13 pontra nőtt a távolság, Armstead és Joksimovic mellett Mulalic is nagyon beindult, így a felvonás végére még tovább nőtt a Krka előnye (66-50). A záró játékrész már csak formalitás volt, Wangmene még megdobta a statjait, így végül egy kerek 30-assal verte az eddig 100%-os szlovén alakulat a nyeretlen, és az első kört leszámítva eddig kifejezetten kilátástalan játékot mutató Metalacot.

A Krka legjobb dobói: Armstead 17/9, Wangmene 15, Mulalic 14/9.
A Metalac legjobb dobói: Malesevics 10/3, Majsztorovics 10.

Zadar (horvát, 2-1) - Levszki Szófia (bolgár, 1-2) 86-75
(29-18, 17-18, 12-19, 28-20)

Kiválóan kezdtek a hazaiak, hiszen 7-0-val nyitottak, a negyed felénél pedig 18-3-ra is vezettek Sobin, Ivanov és Florence vezetésével. A Levszki Pupovics pontjainak köszönhetően kezdte felvenni a ritmust, de lényegesen közelebb nem tudtak kerülni a Zadarhoz (29-18). A második felvonást a bolgárok egy 6-0-val nyitottak - a félidő végén is több kosarat szerző Varbanov vezetésével -, de a hazaiak léptek, végig 10 pont környékén ingadozott a különbség ezt követően az első 20 percben (46-36).

A fordulást követően majdnem öt percig nem szerzett kosarat a Zadar, egyenlítettek is a 25. perc közepén a vendégek (46-46). Itt jött Ivanov és Florence, nekik köszönhetően a horvátok visszavették a 4-6 pontos vezetésüket, de a megnyugtató előnyük teljesen tovaszállt (58-55). A záró játékrész első két percében egyenlített a Levszki (60-60), de a hazaiak szíve a helyén volt. Florence a záró 6 percben dobott négy hármast és még három büntetőt, tehát összesen 15 pontot, és vezetésével végül mondhatni magabiztosan nyert a Zadar (86-75), amely három forduló után az előzetes erőviszonyokhoz képes kitűnően áll 2-1-es mérlegével.

A Zadar legjobb dobói: Florence 30/15, I. Ivanov 18, Sobin 12.
A Levszki Szófia legjobb dobói: Pupovics 14, Pavel Ivanov 13/6, Varbanov 10.

Buducsnoszt (montenegrói, 3-0) - MZT Szkopje (macedón, 1-2) 96-69
(27-18, 25-22, 24-13, 20-16)

A hazaiak nem kezdtek ellenállhatatlanul, a vendégeknél Classen egyedül tartotta őket pár percig, aztán a 7. percre azért már 7 ponttal jobban állt a Buducsnoszt Dasics, Sehovics és Planinic kosarainak köszönhetően (15-8). Sehovics mellett a magasemberekkel sem tudott mit kezdeni az MZT, a montenegróiak centerei folyamatosan büntetőztek, így 9 ponttal álltak jobban a vendéglátók 10 perc után (27-18). A második negyedben Reynolds és Capin voltak a vezérek, 16 pontra nőtt a hazai előny két perc alatt, amelyről ugyan egyszer még visszajött 8 egységre Cvetkovicsnak köszönhetően az MZT, de a félidőben is 12 pontos lemaradásuk volt (52-40).

A nagyszünet után a harmadik negyed közepén már a 20 pontos differencia is megvolt (64-44), kijött a két állomány közötti klassziskülönbség - a hazaiaknál még csak nagyon kiemelni sem lehetett senkit, gyakorlatilag aki arra járt, az hozzátette a magáét, ha nem pontok formájában, akkor gólpasszban, jó védekezésben vagy pattanóban (76-53). A végjáték formalitás volt már csak, még Vitkovac dobált össze pár pontot magának, de már mindenki csak a lefújást várta. A Buducsnoszt ezzel a győzelemmel 100%-os, a Krkával és a Zvezdával vezetik a tabellát.

A Buducsnoszt legjobb dobói: Dasics 15, Planinic 14, Vitkovac 14.
A Szkopje legjobb dobói: Marinkovics 17, Cvetkovics 13, Demuynck 10, Klassen 10/3.

Szombat

Szolnoki Olaj KK (magyar, 2-1) - Igokea (bosnyák, 0-3) 63-60
(14-10, 15-13, 18-12, 16-25)

A találkozó hosszabb összefoglalóját EZEN A LINKEN, a győztest dobást pedig EZEN A LINKEN nézhetitek meg újra!

Cedevita (horvát, 1-2) - Partizan (szerb, 1-2) 70-50
(17-13, 12-11, 17-11, 24-15)

Az első negyedben még semmi nem utalt a kiütésre, hiszen a 9. percig fej-fej mellett haladtak a felek, és csak Bilan és Zganec 2-2 büntetőjének köszönhetően vezetett a hazai gárda (17-13). Szinte semmi nem változott a második felvonásra, egyszer nőtt csak 7-8 pont környékére a horvátok fórja, de mindig visszajött a Partizan, öt pont volt mindössze a távolság a félidőben (29-24).

A fordulást követően Edo Muricnak köszönhetően még közelebb is jöttek a vendégek, a 25. percre 33-31-gyel fordultak a csapatok, de a szerbek a negyedből hátralévő 6 percben mindössze 4 pontot szerzetek, így a Cedevita öles léptekkel kezdett meglépni - ráadásul nem is 1-1 embernek köszönhetően, minden pályára lépő hozzátette a magáét (46-35). A záró felvonás legelején Zubcic és Babic triplái el is döntötték a találkozó sorsát. Gordic és Pilepic is hozzátették a magukét, 20 pont környékére nőtt a differencia, a végén pedig pontosan ennyivel nyertek a horvátok, első győzelmüket szerezték ezzel idén (70-50).

A Cedevita legjobb dobói: Bilan 13, Pilepic 11/6, Zubcic 11/6.
A Partizan legjobb dobói: Muric 10/3, Gagics 10, Bogdanovics 8.

Crvena Zvezda (szerb, 3-0) - Union Olimpija (szlovén, 2-1) 73-65
(14-17, 19-11, 28-10, 12-27)

A Zvezda már az elején 7-0-lal kezdett Williams és Marjanovics vezetésével, de talán túl hitték el, hogy zsebben a győzelem, a negyed utolsó hét és fél percében ugyanis összesen 7 pontot dobtak ezt követően. A hozzájuk hasonlóan szintén veretlen szlovének Dino Muric vezetésével a 9. percben érték őket utól (12-12), és szintén Muric triplájával meg is nyerték az első 10 percet (14-17). A második felvonásban átvette az irányítást a Zvezda, a vezetés végig náluk volt, de elhúzniuk nem sikerült, Begic szinte egyedül tartotta versenyben csapatát, így csak öt ponttal álltak jobban a szerbek a szünetben (33-28).

A harmadik negyedben Jenkins vezetésével egy 10-1-gyel nyitottak a vendéglátók kevesebb mint kettő perc alatt, állva hagyták ellenfelüket (43-29). És itt még nem volt vége. Muric ugyan betalált, megszakítva ezzel a sorozatot, de Mitrovics vezetésével egy újabb nagy rohamba kezdett a Zvezda, ezúttal egy 11-0-t csináltak nagyjából négy perc alatt, így mikor a szolnokiak volt játékosa, Hristo Nikolov betalált a 27. perc végén, már szinte eldőlt a meccs (54-32). 23 ponttal vezettek a hazaiak 10 perccel a vége előtt (61-38). Nagy feltámadásba kezdett a szlovén gárda, Marinovics, Kanacevic és Begic mellett Nikolov is főszerepet játszott ebben, három perccel a vége előtt 8 pontra jöttek vissza (69-61). Begic és Nikolov is csak 1-1 büntetőt dobott be ezután, így még mindig 6-tal vezetett a Zvezda az utolsó perc elején, innen pedig már nem tudott fordítani a Union Olimpija (73-65).

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Marjanovics 15, Jenkins 13/3, Zirbes 10.
A Union Olimpija legjobb dobói: Begic 23, Marinovics 10/6, Muric 10/3.