AL, 5.forduló - Sima meccsek

Az Adria Liga 5. fordulója zárult ma este, és szinte kivétel nélkül sima meccseken diadalmaskodtak a győztesek, köztük a három listavezető.

Adria Liga, alapszakasz, 5. forduló

Szolnoki Olaj KK (magyar, 3-2) - Levszki Szófia (bolgár, 1-4) 81-67
(16-15, 23-16, 20-18, 22-18)

A mérkőzés hosszabb összefoglalóját EZEN A LINKEN megtaláljátok!

A Szolnok legjobb dobói: Szinovec 19/6, Vojvoda 14/12, Milosevics 11.
A Levszki legjobb dobói: Zahariev 13, Pavlin Ivanov 12/12.

Krka (szlovén, 4-1) - MZT Szkopje (macedón, 2-3) 85-52
(23-15, 20-16, 21-12, 21-9)

Klassen vezetésével jobban kezdett még a Szkopje (2-7), a negyed felénél még ők vezettek Cvetkovics tripláját követően (7-11), innentől kezdve azonban a hazaiak uralták az első felvonást, Joksimovic kosaraival állva hagyták ellenfelüket (23-15). A második játékrész elején még 3 pontra visszajöttek a macedónok, de Kastrati egy 9-0-s futásból 7 pontot magára vállalt (34-22). 16 pont is volt már a Krka előnye, mielőtt Szimonovszki két triplát vállalt volna egy percen belül, így viszonylag kis különbségű volt az MZT lemaradása a nagyszünetben (43-31).

A fordulást követően azonban gyorsan eldőlt a meccs, a harmadik negyed első öt percében Booker egymaga 8-6-ra verte a Szkopjét, majd Joksimovic segítségével, valamit Rojc és Mulalic 1-1 triplájával jócskán 20 fölé növelték a távolságot (64-41). A záró 10 percre nem sok kérdés maradt, Armstead és Kastrati ettől függetlenül még tovább növelték a fórt, ami végül 33 pontos lett.

A Krka legjobb dobói: Kastrati 15, Joksimovic 15/3, Booker 14.
A Szkopje legjobb dobói: Szimovoszki 10/9, Klassen 9.

Partizan (szerb, 2-3) - Metalac (szerb, 0-5) 84-77
(12-23, 22-22, 25-12, 25-20)

A forduló legszorosabb találkozóját játszotta a két gyenge formában lévő szerb együttes. A Metalac némi meglepetésre sokkal jobban kezdett Todorovics vezetésével. A hazaiaknál hiába volt megint ponterős a két magasember, Gagics és Milutinov, a vendégek a negyed második felére 10 ponttal is elhúztak a szebb napokat látott Partizantól. Majsztorovics volt a legfőbb oka annak, hogy már 16-tal is vezetett a még nyeretlen Metalac, aztán a félidő végén Bogdanovics, Gagics és Andrics kosaraival állt vissza az első negyed végi 11 pont (34-45).

Nem telt bele sok idő, Gagics és Milutinov vezetésével 5 perc alatt ledolgozta hátrányát a Partizan (49-49). Bakics és Kutlesics vezetésével indult meg a pontgyártás a Metalacnál, de Andrics kosaraival nem tudtak mit kezdeni a vendégek. Bakics kettesével egyenlített a valjevói együttes a 34. perc végén (65-65), itt indult be azonban Edo Muric, aki három percen belül szerzett hat pontot, neki köszönhetően 9 pontos előnybe kerültek a vendéglátók (75-67), innen pedig már nem volt még egy fordulat a meccsben.

A Partizan legjobb dobói: Andrics 18/15, Milutinov 17, Bogdanovics 14/6.
A Metalac legjobb dobói: Todorovics 12/6, Kutlesics 12/6, Bakics 11.

Mega Vizura (szerb, 3-2) - Union Olimpija (szlovén, 3-2) 85-66
(23-13, 14-21, 20-13, 28-19)

Miljenovics, Jokics és Zagorac vezetésével gyakorlatilag 5 perc alatt lelépte ellenfelét a hazai gárda, úgy tűnt, hogy el is dőlt a meccs (13-2). Mahkovic és Zagorac váltottak pár kosarat, a különbség azonban nem változott a negyed végéig (23-13). A második felvonásban három és fél percig nem szerzett pontot a Mega Vizura, így Begic és Mahkovic kosaraival előbb megközelítette ellenfelét a szlovén alakulat, Salin három triplája után pedig meg is fordította az állást a 16. percre (26-30). Zagorac és Keselj is betaláltak kintről, egy 9-0-val azonnal visszavette a vezetést a szerb együttes (35-30), a vezetés is náluk volt a félidőben (37-34).

A nagyszünet után aztán gyorsan eldőltek a lényegi kérdések, mivel a Union Olimpija öt és fél perc alatt összesen 4 pontot szerzett, a hazaiak azonban Marelja, Csantekin és Zagorac vezetésével számolatlanul szerezték a kosarakat, így a 26. perc végén már 16-tal ment a Mega Vizura (54-38). Omic révén 10-re visszajött még a negyed végére a vendég csapat (56-46), és a negyedik felvonás elején is itt tudta tartani a távolságot a szlovén gárda, a 35. percben azonban megint ellépett 16 pontra a szerb alakulat, innen pedig nem volt már lehetősége javítani Nikolovéknak, a vártnál sokkal simábban kaptak ki.

A Mega Vizura legjobb dobói: Zagorac 19/6, Miljenovics 17, Keselj 11/6.
A Union Olimpija legjobb dobói: Omic 14, Salin 13/9, Mahkovic 11.

Buducsnoszt (montenegrói, 5-0) - Cibona (horvát, 1-4) 101-79
(19-16, 27-20, 24-18, 31-25)

Jobban indították a vendégek a találkozót, de gyorsan fordított a Buducsnoszt Vitkovac és Planinic vezetésével - míg a Cibonánál szinte csak a magasemberek, a hazaiaknál mindenki ponterős volt, ahogy az szokott lenni. Pár pontos triplának köszönhetően pillanatok alatt nőtt 14 pontra a távolság, a második negyed közepén már 35-21 volt a Buducsnosztnak. A nemrég leigazolt Markota állt a címvédő élére, nagyban neki köszönhetően volt csak 10 pont a horvátok hátránya a félidőben (46-36).

Dasics és Reynolds kezdték meg az újabb hazai hengert, amelynek köszönhetően a 27. percben megint nagyon megnyugtató, 17 pontos fórban voltak a podgoricaiak (61-44). Az újabb horvát felzárkózási kísérletet Planinic állította meg, szinte egymaga tartotta szinten a hazai csapat előnyét (70-54). A negyedik negyedet hiába kezdte jól Zizic, Capin és Vitkovac kosaraival, majd Sheehey újabb két hármasával jócskán 20 pont fölé nőtt a különbség, innen kezdve pedig már csak a pontos végeredmény volt a különbség. A Buducsnoszt továbbra is hengerel az Adria Ligában, a Cibona nagy bajban.

A Buducsnoszt legjobb dobói: Vitkovac 18, Planinic 16, Sheehey 12/12.
A Cibona legjobb dobói: Markota 16/6, Zizic 14, Lalic 14.

Zadar (horvát, 2-3) - Crvena Zvezda (szerb, 5-0) 63-79
(10-15, 20-22, 18-28, 15-14)

Az elején Mitrovics vezetésével bekezdett a Zvezda, de Ramljak kosaraival kapaszkodott a hazai együttes, Sobin kétpontosával egyetlen pontra fel is jöttek (10-11), de az utolsó másfél percben csak a vendégek szereztek kosarat, 5-tel ment a listavezető az első negyed után (10-15). Jenkins és Kraljevic kosárváltásaival kezdődött a második felvonás, de a különbség nem akart kimozdulni a 3-6 pontos tartományból. Florence két hármassal jelentkezett a nagyszünet előtti utolsó két percben, de mindkettőre jött válasz is, így vezetett a szerb alakulat 37-30-ra a félidőben.

A fordulást követően alig két és fél perc alatt dőlt el a mérkőzés, 14 pontosra hízott a differencia pillanatok alatt, innen pedig nem tudott visszajönni 10-en belülre a Zadar, inkább nőtt a különbség, mint csökkent volna. Próbálkoztak a horvátok, de sokkal jobb csapat a Zvezda és ezt ezen az estén is bizonyították, erőlködés nélkül, a húzóemberek közepes teljesítménye mellett is nagyon simán, magabiztosan diadalmaskodtak.

A Zadar legjobb dobói: Kraljevic 14, Ivanov 12, Sobin 11, Florence 11/9
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Mitrovics 16/6, Kalinics 14/6, Jenkins 14/6.

Cedevita (horvát, 3-2) - Igokea (bosnyák, 1-4) 68-64
(18-21, 13-15, 18-20, 19-8)

Fej-fej mellett haladtak a csapatok gyakorlatilag az egész első negyedben. A hazaiaknál mindenki hozzászólt a tánchoz, a vendégeknél viszont Jones és Jorovics húzták a szekeret, és vezetett is az Igokea (18-21). Ugyanez volt a forgatókönyv szinte a teljes második negyedben: a Cedevita próbálta átvenni a vezetést, a bosnyákok pedig nem hagyták, Jorovics két triplája után 8-cal is vezettek a 15. perc közepén (24-32). Gordic hozta kicsit közelebb a vendéglátókat a nagyszünetre (31-36).

A fordulást követő első három és fél percben 1-1 kosár született mindössze mindkét oldalon, beállt a 4-6 pontos különbség, mielőtt egy Csakarevics tripla után meglett a közte 10 is, először a találkozó folyamán (40-50). Mario Delas tartotta ekkor a lelket a hazaiakban, akik 12 pontos hátrányból Bilan és Pilepic vezetésével egy perc alatt jöttek le 7 pontra, de még mindig ők álltak rosszabbul (49-56) a harmadik negyed végén. Pilepic és Bilan voltak azok, akik a 32. percre egyenlítettek is ezt követően (56-56), majd vették át a vezetést (59-56), itt teljesen elfogyni látszott az Igokea. Drenovac két jó gólpasszának és egy triplájának köszönhetően még megpróbált mindent a vendég gárda, de Ante Delas előbb egyenlített, majd a 39. percben megszerezte a vezetést csapatának (66-64). Gordic egy támadásnál nagyobb különbséget alakított ki az utolsó minutumban, és mivel az Igokea már nem talált be többször, nagy csatában, de nyert a Cedevita.

A Cedevita legjobb dobói: Pilepic 14/6, Bilan 13, A. Delas 11/3.
Az Igokea legjobb dobói: Jones 18/15, Jorovics 14/6, Jeremics 11/3.