AL, 6. forduló - A Zvezda nyerte a veretlenek csatáját

Ma este véget ért az Adria Liga 6. fordulója, amelyben a két veretlen, a Crvena Zvezda és a Buducsnoszt csatáját a szerb együttes nyerte.

Adria Liga, alapszakasz, 6. forduló

Levszki Szófia (bolgár, 1-5) - Krka (szlovén, 5-1) 68-70
(21-20, 13-16, 17-17, 17-17)

Gyakorlatilag fej-fej mellett haladtak a csapatok a teljes első negyedben, a hazaiaknál Pavlin Ivanov és Zahariev, a túloldalon pedig Booker szállította a pontok nagy részét, a negyed felénél egál volt (11-11). 15-13 után Armstead egymaga csinált egy 7-0-s futást, az előny azonban a bolgároké volt a felvonás végén egy 6-0-s negyedzáró szakasznak köszönhetően (21-20). Armstead volt a második negyed elején bemutatott vendég 6-0 fő letéteményese is, a Levszki 4 percig nem talált kosárba (21-26). A vendéglátók megpróbáltak feljebb kapaszkodni ezt követően, de Joksimovic révén egy ideig mindenre volt válasza a Krkának. A félidő végén Pupovics pontjaival zárkózott a szófiai együttes (34-36).

Gyakorlatilag a teljes harmadik negyed arról szólt, hogy 4-6 ponton belül mozgott a távolság, kosárra kosár, hibára hiba volt a válasz. Egyszer tudott egyenlíteni a hazai gárda, de végig előnyben kosaraztak a szlovének. A záró felvonásban aztán kétszer egyenlített, a 38. percben Dimitrov kosarával pedig átvette a vezetést a Levszki, ami Zahariev kosara után volt 3 pont is a javukra (65-62). Egy vendég időkérés után Mulalic nagyon fontos hármast dobott be, Booker az utolsó percben már a zöldeket juttatta előnyhöz, amit Joksimovic büntetőkkel növelt (65-69). Pavlin Ivanov triplája már későn jött, Joksimovic okosan kihagyta ezután a második büntetőjét, vége lett a meccsnek, minimális fórral nyert a Krka (68-70).

A Levszki legjobb dobói: Zahariev 15/6, Pupovics 15, Pavlin Ivanov 10/3.
A Krka legjobb dobói: Armstead 19/6, Mulalic 14/12, Booker.

Union Olimpija (szlovén, 3-3) - Metalac (szerb, 1-5) 69-70
(26-16, 20-16, 15-20, 8-18)

Az eleje szorosan alakult, 7 percig fej-fej mellett haladt a két csapat (13-12), aztán három triplának és Kanacevic dupláinak köszönhetően 10 pontos fórra tett szert a Union Olimpija (26-16). A második játékrészben Hrovat kosarai után már 18 egységgel is mentek a szlovének a 14. perc elején (36-18). Innen megpróbált visszakapszkodni a Metalac, de nem igazán sikerült nekik, csak tartani tudták a tisztes távolságot (46-32).

A fordulást követően Djundjerszki, Majsztorovics és Kutlesics álltak a szerb gárda élére, segítségükkel egyre inkább dolgozta le hátrányát az eddig még nyeretlen Metalac. 7 pont volt a legkisebb távolság ebben a szakaszban, de 10 perccel a vége előtt még mindig 9 ponttal jobban álltak Ales Pipanék. A záró játékrész egy 8-0-s vendég rohammal indult, Begic révén a 35. percben volt először eredményes a Union Olimpija a negyed folyamán (63-60). Tartotta egy ideig magát a ritmusból teljesen kieső vendéglátó alakulat, de Dusan Kutlesics két kosara a 37. perc végére vendég vezetést eredményezett (64-66). Büntetőkkel visszavette a vezetést a szlovén gárda, viszont az utolsó szó Jevtovicsé volt. 2+1-énél a büntető kimaradt, így még támadhattak a hazaiak, de Prepelic kihagyta a triplát, óriási meglepetésre nyert a Metalac (69-70).

A Union Olimpija legjobb dobói: Begic 16, Salin 13/9, Marinovics 9/3.
A Metalac legjobb dobói: Todorovics 11/3, Majsztorovics 11/3, Kutlesics 11/6.

Cibona (horvát, 2-4) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 3-3) 96-92
(29-22, 14-23, 21-19, 32-28)

A mérkőzés hosszabb összefoglalóját EZEN A LINKEN olvashatjátok!

A Cibona legjobb dobói: Blassingame 26/9, Jagodic Kuridza 14/3, Markota 14/9.
A Szolnok legjobb dobói: Vojvoda 22/9, Jones 22/9, Szinovec 13/6.

MZT Szkopje (macedón, 2-4) - Cedevita (horvát, 4-2) 61-76
(19-14, 14-20, 16-19, 12-23)

Szoros volt az első negyed: előbb a hazaiak, majd a vendégek játszottak minimális előnyben, mielőtt a negyedet Nikolovszki 5 pontja zárta volna le, ezzel vezettek a macedónok (19-14). A Cedevita azonnal jelezte, hogy nem nagyon szeretne kikapni a pénteki Euroliga-zakójuk ellenére sem: 11-0-val kezdték a második negyedet, Marinkovics a 14. perc végén talált be először az MZT részéről (21-25). Fej-fej mellett haladtak ezután a csapatok, a hazaiaktól Lucsics és Cvetkovics voltak a legjobbak, míg a vendégektől nem nagyon lehetett kiemelni senkit (33-34).

A fordulást követően 8-1-gyel nyitott a Szkopje, nem tűnt úgy, hogy olyan nagy problémáik lehetnének, egyenrangú ellenfelei voltak a horvátoknak (41-35). A vendégek egy 8-0-val fordítottak, és ha nem is túl nagy, de végig meglévő előnyben játszottak innentől, a negyed végén 4 ponttal vezettek (49-53). A negyedik felvonás elején egy 10-1-es sorozatot még rápolt fórjára a Cedevita, ezzel pedig el is dőlt a mérkőzés a 34. perc végére (50-63). Próbálkoztak még a vendéglátók, de nem tudtak már mit tenni esélyesebb, jobb állománnyal rendelkező ellenfelük ellen.

A Szkopje legjobb dobói: Szimonovszki 12/3, Klassen 9, Cvetkovics 9.
A Cedevita legjobb dobói: Bilan 15, Babic 13/9, M. Delas 11/3.

Igokea (bosnyák, 2-4) - Partizan (szerb, 2-4) 83-77
(17-17, 22-15, 24-23, 20-22)

6-0-val indított a szebb napokat látott Partizan, de a 6. perc közepén már az Igokeánál volt az előny (10-9). Innentől végig egymás mellett haladt a két csapat, vagy egál volt az állás, vagy 1-2 pont volt valamelyik gárda, általában a szerbek előnye (17-17). A második negyed eleje nagyon vérszegényre sikerült, a Partizan a 16. perc közepén szerezte első mezőnykosarát több büntető után, de az Igokea nem tudta kihasználni ezt (28-25). Jorovics, majd Dragovics kosaraival 10 pontos nőtt a hazai fór a 18. percre (36-26), és nem is tudott lényegesen közelebb jönni hozzájuk a szerb gárda a félidő végére (39-32).

Muric, Andrics és Milutinov pontjaival másfél perc alatt fordított a Partizan a fordulást követően (39-40), a 24. percben azonban egy perc alatt futott egy 9-0-t a bosnyák házigazda, visszavették az irányítást (50-44). Újra 10 pontosra nőtt a két fél közötti különbség, és bár Muric pontjaival ez a távolság megfeleződött, Bunic révén 8 pontos előnyt vihetett az Igokea az utolsó 10 percre (63-55). Mindent megpróbált a Partizan, többször is lejöttek 4 pontra, ennél közelebb azonban nem értek az utolsó felvonásban óriásit játszó, csak ebben a negyedben 14 pontot szóró új Igokea-szerzemény, Petar Torlak miatt, ő biztosította a bosnyákok sikerét (83-77).

Az Igokea legjobb dobói: Torlak 17/6, Jeremics 16/3, Dragovics 12/3.
A Partizan legjobb dobói: Muric 18/6, Gagics 13, Bogdanovics 11/3.

Crvena Zvezda (szerb, 6-0) - Buducsnoszt (montenegrói, 5-1) 83-69
(14-17, 20-23, 20-19, 29-10)

Jobban kezdtek a hazaiak, de az első negyed nem hozott túl sok pontot, 5 perc után 6-6 volt az állás. Blazic két triplájával volt előnyben a Zvezda, de a vendégek 6-0-s szakaszára szintén csak a szlovén hátvéd válaszolt két büntetővel, így 3 ponttal jobban álltak a vendégek az első negyed után (14-17). Fej-fej mellett haladt a két fél egy ideig a második negyedben, előbb Planinic, majd Reynolds pontjaival azonban tovább nőtt a podgoricai együttes előnye a 15. perc végére (24-32). Két triplának köszönhetően már volt 12 pont is a montenegrói alakulat fórja a 18. percben, Marcus Williams 5 pontja nagyon jókor érkezett a szerbek számára (34-40).

A fordulást követően Reynolds 11 pontra visszahízlalta a különbséget, kezdte azonban átvenni az irányítást a vendéglátó gárda, Marjanovics kosara után a 16. percben már egál volt az állás (47-47). Szuad Sehovics és Szubotics pontjaival még előnnyel tudott fordulni a Buducsnoszt a kissé megtorpanó Zvezda ellen az utolsó negyedre (54-59), a záró játékrészt azonban Kalinics és Zirbes vezetésével egy 15-0-s rohammal indította a Zvezda, 3 perc alatt megfordították és el is döntötték a meccset (69-59). Innen már nem volt visszaút a vendégeknek, akik végül 14 ponttal kaptak ki az eddig veretlenek csatáján (83-69).

A Zvezda legjobb dobói: Blazic 18/6, Marjanovics 12, Williams 11/6, Dangubics 11/3.
A Buducsnoszt legjobb dobói: Reynolds 18/12, Sehovics 15/9, Planinic 10.

Mega Vizura (szerb, 4-2) - Zadar (horvát, 2-4) 91-84
(17-20, 30-22, 25-18, 19-24)

Florence és Ivanov kosaraival indult a meccs, utóbbi vezetésével a 6. percben 9 ponttal vezetett a Zadar (5-14). Ahogy az a Mega Vizurával lenni szokott, pillanatok alatt beindult a pontgyár, Keselj vezetésével előbb ledolgozta hátrányát a szerb csapat, Jokics duplájával pedig át is vették a vezetést a 9. percben (17-16). Az első negyed egy 4-0-s vendég szakasszal zárult (17-20), majd erre még rátett három pontot a második negyed elején a Zadar (17-23), jól is tartották magukat a 15. perc elejéig (30-36). Erre jött előbb egy 8-0-s, majd egy vendég dupla után 6-0-s hazai futás a fiatal irányító, Ognjen Jaramaz vezetésével, így vezettek a vendéglátók a nagyszünetben (47-42).

Jaramazra és Mareljára még volt válasza a horvátoknak a harmadik negyed elején, Zagoracra és Keseljre viszont nem, a 27. percre már 14-gyel ment a Mega Vizura (64-50). Jokics és Miljenovics révén tartotta előnyét a hazai együttes, 12 ponttal álltak jobban 10 perccel a vége előtt (72-60). Marelja és Keselj révén gyorsan 18 pontra nőtt a távolság, de a Zadar még egy utolsó próbálkozást tett, egy 7-0-s rohammal visszajöttek 11 pontra a 34. perc végére, Bosnjak és Florence vezetésével pedig még 3 pontra csökkentették lemaradásukat a 37. percre (80-77). Itt léptek fel az "új" fiatalok, Marelja, Zagorac és Jaramaz, segítségükkel gyorsan 10 pont lett megint a Mega Vizura előnye az utolsó percre fordulva, innen pedig nem volt már lehetősége a Zadarnak a fordításra (91-84).

Bár ezúttal pontokban nem volt kiemelkedő, a forduló MVP-je megint Nikola Jokics lett - idén másodszor, hat fordulóból pedig már harmadjára nyert Mega Vizura játékos -, aki 17 pontját 6/9-es mezőnymutatóval érte el, szedett emellett 12 pattanót, kiosztott 8 gólpasszt, és kiharcolt 7 faultot is, 40 VAL-lal zárta a kört.

A Mega Vizura legjobb dobói: Marelja 20, Jokics 17/3, Jaramaz 15/6.
A Zadar legjobb dobói: Florence 19/3, Ivanov 18/3, Bosnjak 14/12.