AL, 8. forduló - A Metalac és a Partizan feltörekvőben

Az Adria Liga 8. fordulóját rendezték a hétvégén - a Szolnok idegenbeli győzelmén kívül nem sok meglepetés született. Lássuk a részleteket!

Adria Liga, alapszakasz, 8. forduló

Union Olimpija (szlovén, 5-3) - Igokea (bosnyák, 2-6) 72-70
(16-16, 17-22, 15-22, 24-10)

2-13-mal nyitottak a vendégek Bunic és Drenovac vezetésével, ezek után meglepő volt, hogy a negyed végén már egált mutatott az eredményjelző, köszönhetően leginkább Marinovicsnak és Mahkovicnak. A második felvonásban aztán egy 0-4-re egy 15-2-es hazai szakasz érkezett Hrovat és Mahkovic kosaraival, így megnyugtató előnyre tettek szert a szlovének a 17. percre (31-22). Túlságosan is elhitték, hogy megvan a meccs, a félidőből hátrlévő három és fél percben ugyanis egy 2-16-ot produkáltak, így 5 ponttal állt jobban a nagyszünetben az Igokea (33-38). A fordulás után egyre inkább a bosnyákok akarata érvényesült, 12 ponttal vezettek 10 perccel a vége előtt, és ez a 35. percre semmit nem is csökkent, 54-66 után azonban egy 17-1-es futást rendeztek a hazaiak, az utolsó percre már ők mentek 4 pontos fórral, az Igokea pedig nem tudott felállni a padlóról már.

A Union Olimpija legjobb dobói: Marinovics 19/9, Mahkovic 15/3, Hrovat 11/3.
Az Igokea legjobb dobói: Dragovics 15/9, Jones 14, Bunic 12, Drenovac 12/3.

Levszki Szófia (bolgár, 1-7) - Partizan (szerb, 4-4) 66-98
(14-21, 16-19, 23-28, 13-30)

Pavlin Ivanov szinte egyedül tartotta a lelket csapatában már az első negyedben is, de a Muric-Gagic-Milutinov trióval már ebben a szakaszban sem tudtak mit kezdeni. A második negyedben 5-13 pont között ingadozott a távolság, a félidei 10 pontos lemaradás még hízelgő is volt a bolgárok szempontjából. A fordulást követően sem változott semmi, a Levszki négy pontra többször is megközelítette a szerbeket, de a negyed végére, és főleg a záró felvonásra teljesen kifulladtak, így a vége kiütéses Partizan-siker lett - Vujosevicsék 50%-on állnak ezzel.

A Levszki legjobb dobói: Pavlin Ivanov 20/9, Anguelov 9.
A Partizan legjobb dobói: Milutinov 21, Gagics 20, Muric 13/3.

Zadar (horvát, 2-6) - Buducsnoszt (montenegrói, 7-1) 61-73
(13-22, 21-14, 8-11, 19-26)

Az első negyed első fele szorosan alakult, majd Szubotics és Vitkovac kosaraival épített ki előnyt a tabellamásodik Buducsnoszt (13-22). Sobin vezetésével elég nagy ütemben dolgozta le hátrányát a hazai gárda, majd végig 2-5 pontos deficitben voltak a montenegróiakkal szemben. A félidőben mindössze két egység volt a távolság (34-36). A harmadik negyed nem hozott túl színvonalas játékot, a különbség sem nagyon ingadozott. A záró 10 percben a Zadar túlságosan egyszemélyes volt, Sobin mellé senki nem tudott felnőni, míg a túloldalon Sehovics, Szubotics és Popovics is megtették a magukét, egyre inkább kezdte bedarálni a horvátok  Buducsnoszt, és végül viszonylag könnyedén nyert.

A Zadar legjobb dobói: Sobin 26, Ramljak 12/6, Florence 9.
A Buducsnoszt legjobb dobói: Sehovics 17/3, Szubotics 13, Popovics 12/6.

Mega Vizura (szerb, 4-4) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 4-4) 80-85
(13-19, 24-21, 26-22, 17-23)

A találkozó hosszabb összefoglalóját EZEN A LINKEN elolvashatjátok!

A Mega Vizura legjobb dobói: Miljenovics 17/6, Zagorac 15/9, Keselj 15/6.
A Szolnok legjobb dobói: Lóránt 18/9, Brkics 18/15, Vojvoda 14/3.

Crvena Zvezda (szerb, 8-0) - Krka (szlovén, 5-3) 85-78
(22-9, 19-31, 15-18, 29-20)

A hazaiak nagyon gyorsan tudatosítani akarták, hogy itt csak ők győzhetnek, az első negyedben teljesen bedarálták a Krkát (22-9). A játék képe azonban nagyot változott ezt követően, főleg Bolcina és Armstead révén, akik a 15. perctől kezdve pillanatok alatt tüntették el a különbséget, a 18. percben már a vendégek vezettek (35-36). Zirbes révén ugyan még át tudta venni a vezetést a Zvezda a félidőre, de döntő fölényt már nem sikerült kialakítaniuk. Az egész harmadik negyedben fej-fej mellett haladtak a felek, két ponttal jobban állt a negyedik felvonás előtt a Krka, itt viszont megint megrázta magát a listavezető, Blazic révén meglógtak ellenfelüktől a játékrész közepén, itt megszerzett előnyükből pedig a végéig jól gazdálkodtak.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Williams 14/9, Zirbes 14, Blazic 13/3.
A Krka legjobb dobói: Armstead 20/12, Bolcina 14, Booker 13/6, Wangmene 13.

Cibona (horvát, 3-5) - Cedevita (horvát, 6-2) 69-71
(24-19, 19-24, 10-14, 16-14)

Jóval jobban kezdett a címvédő a tavalyi döntő "visszavágóján", de hiába vezetett 8 ponttal is, a második negyed közepén egyenlített a Cedevita, innentől pedig fej-fej mellett mentek  csapatok. A harmadik felvonást egy 8-0-val indították a vendégek, de ennek az előnynek is annyi lett, a 33. perc végén visszavette a vezetést a Cibona (60-59). 1-9-cel válaszolt az ellenfél, de egy 37. percben kikért hazai időkérést követően a 39. perc végére már megint Markotáék voltak előnyben egy 8-0-s szakasz után, így fordultak a csapatok az utolsó percre (69-68). Itt előbb Ukic kosarával átvette a vezetést a Cedevita, majd a Cibona négy kísérletből egyszer sem talált be, így hiába hagyta ki az egyik büntetőjét Gordic, és hagyott ezzel még bőven lehetőséget a ráadásra vagy a vereségre, nem tudta kihasználni ezt a címvédő, két ponttal nyertek a vendégek.

A Cibona legjobb dobói: Markota 14/9, Siriscevic 13/9, Rozic 10, Blassingame 10/6.
A Cedevita legjobb dobói: Ukic 15, Gordic 12/3, Ramljak 11/9.

MZT Szkopje (macedón, 2-6) - Metalac (szerb, 3-5) 58-64
(13-18, 17-14, 14-11, 14-21)

Felejthető első negyedet produkáltak a hazaiak, 5 perc játék után 2-11-et mutatott az eredményjelző, ebből a fórból gazdálkodott a Metalac az első negyed hátralévő részében. A Szkopje ezt követően azért magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, a 14. percben utólérték ellenfelüket (22-22), innentől pedig már egyik csapat sem tudott elszakadni a másiktól. A félidőben még a vendégek vezettek (30-32), de a nagyszünet után szinte azonnal fordítottak a macedónok, innentől kezdve általában náluk volt a minimális előny. Óriási volt a harc a két gárda között, egállal fordultak a csapatok az utolsó két percre, de a 40. perc elején Malesevics triplát, majd Jevtovics duplát értékesített, ezzel pedig el is dőlt a mérkőzés sorsa, méghozzá a zsinórban most már hármat nyerő szerbek javára.

A Szkopje legjobb dobói: Sehovics 16/3, Sztojanovszki 13/9, Cvetkovics 12/6.
A Metalac legjobb dobói: Malesevics 23/6, Jevtovics 13, Majsztorovics 11/3.