Az első Helios siker, nyert a Partizan is

Két igen érdekes összecsapással zárult az Adria-Liga 7. fordulója. Az "edző-fejedelmek" összecsapásán megszerezte első győzelmét a Helios, a Partizan pedig csak nagy nehezen tudott diadalmaskodni a Siroki otthonában.

Helios Domzale - Crvena Zvezda 88-79 (27-23, 16-18, 19-17, 26-21)

A két edző-legenda találkozóján a Zmago Sagadin vezette Helios megszerezte első győzelmét az Adria-Ligában. Az "áldozat" éppen a Szvetiszlav Pesics dirigálta, ám egyik legjobbját, az amerikai Morrisont nélkülöző Crvena Zvezda volt. Izgalmas üldözőversenyt láthatott a nem túl népes, 1500 fős közönség, amelyben szinte végig a hazai csapat vezetett, ám a Zvezda ellenében megnyugtató előnyre nem tudott szert tenni. A belgrádiak hiába lihegtek végig a Helios nyomában, fordítani nem tudtak, így a szlovén együttes megszerezte első győzelmét, s már csak a tegnap  KK Zagrebbel szemben egyetlen ponttal alulmaradó másik szlovén gárda, a Zlatorog nyeretlen a mezőnyben.

Érdekességek a statisztikából.

Helios: Pasalic (23 p., 7/7 dupla, 2/4 tripla, 3/3 büntető, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Prepelic (17 p., 3/5 dupla, 1/7 tripla, 8/10 büntető, 4 lepattanó, 4 gólpassz), Gay (14 p., 1/5 dupla, 2/6 tripla, 6/8 büntető, 3 lepattanó, 4 gólpassz, 2 szerzett labda).

Zvezda: Lesics (20 p., 5/7 dupla, 1/3 tripla, 7/9 büntető, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Nedovics (13 p., 4/5 dupla, 1/2 tripla,  2/2 büntető, 4 lepattanó, 2 gólpassz), Milutinovics (12 p., 3/5 dupla, 2/5 tripla).

Siroki - Partizan 78-82 (11-16, 21-16, 26-17, 29-24)

A Real-verő Partizan csapatával  a meccs elején 6 percig tartotta a lépést a bosnyák gárda, 9-9 után ellépett a címvédő A Siroki a második szakasz elején egy-két triplával 24-21-re feljött, ám amikor a negyed közepén egy 6-0-s rohammal, Law vezérletével  ismét megléptek a belgrádiak, akkor talán túlságosan is megnyugodtak. Erre ráérezve a Siroki a félidő végén egy parádés 11-2-es futással egalizált szünetre. Térfélcsere után is tapadt a belgrádiakra a hazai együttes, a 27. percben csak 50-47-re vezettek a vendégek, ám a negyed végén a Pekovics vezetésével bemutatott 8-2-es rohammal a védő  9 pontos előnnyel várhatta a befejező negyedet. Szívósan küzdött, nem adta olcsón a bőrét a Siroki, a záró szakasz elején a hazaiak mutattak be egy 8-2-es futást, s 3 pontra megközelítették a Partizant. A negyed közepén újított a címvédő, Lucsics triplája, Kecman ziccere, s Pekovics kosár plusz büntetős akciója után biztos győztesnek látszottak a 11 ponttal megugró belgrádiak. Ekkor jött azonban Collins, s bő egy perc alatt dobott 8 pontjára alapozva szorossá tette a partit a 2 pontra felzárkózó bosnyák gárda, ám ennél közelebb nem tudott kerülni a végén jól büntetőző Partizan ellenében.

Siroki: Persic (17 p., 7/7 dupla, 1/4 tripla, 2 eladott labda), Pilepic (16 p.,1/5 dupla, 4/8 tripla, 2/4 büntető, 2 lepattanó, 3 gólpassz, 5-5 szerzett és eladott labda), Collins (12 p., 3/3 dupla, 6/8 büntető, 5 lepattanó, 2 szerzett labda).

Partizan: Law (18 p., 6/9 dupla, 6/8 büntető, 4 gólpassz, 3 eladott labda), Pekovics (17 p., 6/10 dupla, 5/8 büntető, 13 lepattanó), Csakarevics (8 p., 3/4 dupla, 2/2 büntető, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 4 szerzett, 2 eladott labda).