Beko BBL, 5. forduló - Pantelicsék nagy zakója

Az elmúlt hétvégén a Beko BBL, azaz a német első osztály ötödik fordulóját rendezték. A Phoenix Hagen elszenvedte első idei vereségét, a Bayern és az Oldenburg azonban továbbra is magabiztosak, veretlenek. Florence-ék minimális, míg Pantelicsék kiütéses vereséget szenvedtek. Lássuk a részleteket!

RASTA Vechta (1-4) - Artland Dragons (4-1)  101-102 (23-27, 25-30, 30-25, 23-20)

Nagyon pontgazdag meccsen, éppenhogy érvényesült a papírforma. Az összesen 105 pontot hozó első félidőben a quakenbrückiek 9 pontos előnyre tettek szert, amit viszont fordulás után szinte nullára töröltek a hazaiak. A kiélezett végjátékban a rutin és a szerencse is a vendégek oldalán volt, így az Artland győzni tudott. A győztesnél többen is kifejezetten jó teljesítményt nyújtottak, bár ilyen sokpontos meccsen ez nem meglepő. Legjobbjaik Brandon Thomas (28 pont), Antonio Graves (13 pont, 5 gólpassz), David Holston (14 pont, 7 gólpassz), Lawrence Hill (12 pont, 7 pattanó) és Anthony King (13 pont) voltak. A túloldalon jóval kevesebben nyújtottak ilyen szintű produktumot: csak Dirk Madrich (24 pont, 8 pattanó), Richard Williams (19 pont, 13 gólpassz, 6 pattanó) és Urule Igbavboa (15 pont, 6 pattanó) volt dicsérhető.

TBB Trier (2-3) - Walter Tigers Tübingen (1-4)  79-71 (24-29, 21-13, 19-12, 15-17)

Egy negyedig volt komoly a csata, öt pontos előnyét követően azonban összesen 15 ponttal bukta el a második és a harmadik negyedet a Tübingen, így a záró játékrészre sok kérdés nem maradt, könnyedén nyert a Trier. A csapatmunka diadala volt ez, hiszen a hazaiaknál hatan is elértek legalább 10 VAL-t, közülük messze Vitalis Chikoko (23 pont, 6 pattanó) volt a legjobb. A túloldalon Johannes Lischka (16 pont, 6 pattanó), Alex Harris (17 pont, 5 pattanó) és Jonathan Wallace (14 pont, 6 eladott labda) mellé senki nem tudott felnőni.

MHP Riesen Ludwigsburg (3-2) - New Yorker Phantoms Braunschweig (2-3)  79-77 (25-24, 22-13, 16-21, 16-19)

A forduló utolsó, végig szorosabb mérkőzését játszotta egymással a két együttes. James Florence-ék 10 pontos hátrányba kerültek az első félidőben, és hiába közelítették meg ellenfelüket a fordulást követően, nem tudták átvenni a vezetést, így a győzelem a hazaiké lett. Florence visszatalált jobbik énjéhez, ezúttal 14 ponttal és 4 pattanóval segítette csapatát, igazán hasznos azonban csak Kyle Visser (23 pont, 7 pattanó) tudott lenni. A másik oldalon Gregory Echenique (13 pont, 12 pattanó) volt a nyerőember, mellette Mario Stojic (13 pont), Keaton Grant (13 pont) és CJ Harris (11 pont) volt még kiemelhető.

Mitteldeutscher BC (1-4) - Ratiopharm Ulm (3-2)  66-98 (14-11, 18-28, 17-27, 17-32)

Egy negyedig volt ez a meccs is igazi mérkőzés, utána az Ulm magára talált támadásban, 10, 10, illetve 15 pontokkal nyerték a negyedeket, így összességében erőlködés nélkül ütötték ki vendéglátóikat. Djordje Pantelicsnek nem igazán ment, mindössze egy kosara volt, 3 pontja mellé azonban jegyzett 5 pattanót, 3 szerzett labdát és 2 blokkot is - igaz, 3 eladott labda is csúfította statisztikai lapját. A hazaiaknál egyébként sem lehet senkit sem kiemelni, csak egy ember jutott 10 VAL fölé. A túloldalon persze más volt a helyzet, hatan jutottak el 10 pontig és még ketten jegyeztek 8-8 pontot, nyolcan pedig elértek legalább 10 VAL-t, kiemelkedő teljesítményre így nekik nem is volt szükségük.

s.Oliver Baskets (0-5) - ALBA Berlin (2-1)  67-75 (16-20, 13-19, 24-21, 14-15)

A végeredménynél könnyebben diadalmaskodott a fővárosi együttes, mivel már a félidőben 10 ponttal vezettek, ezt követően pedig magabiztosan tartották előnyüket. A még mindig nyeretlen hazaiaknál Ricky Harris (15 pont), Christopher McNaughton (8 pont, 6 pattanó) és Ruben Spoden (9 pont, 3/3 tripla) vitték a prímet, de mint ezekből a statokból is látható, igazi vezére nem volt a csapatnak. A túloldalon is csak David Logant (16 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz, 3 szerzett labda) lehet kiemelni, ő viszont kapott annyi segítséget a társaktól, hogy elegendő legyen teljesítménye.

Telekom Baskets Bonn (4-1) - Phoenix Hagen (3-1)  105-86 (26-20, 25-22, 22-22, 32-22)

Nagyon kiegyensúlyozott teljesítmény nyújtott az eddig még veretlen vendég gárda is támadásban, ám semmit nem tudtak kezdeni a bonniak egész kiváló estéjével - a hazaiak 9 ponttal vezettek a félidőben, ezt pedig az utolsó negyedben duplázták, így végül könnyedén nyertek. A Bonn-nál egészen kiváló produktumok sorát lehet említeni: Ryan Brooks (22 pont), Jamel McLean (24 pont, 6 pattanó), Donatas Zavackas (17 pont, 3/4 tripla), Kurt Looby (11 pont, 10 pattanó, 3 blokk), Benas Veikalas (13 pont, 3 blokk, 2 szerzett labda), Jared Jordan (9 pont, 11 gólpassz). A Hagennél két ember vitte a csapatot a hátán: Larry Gordon (23 pont, 9 pattanó) és Nyikita Harcsenkov (21 pont, 5/7 tripla).

medi Bayreuth (2-3) - EWE Baskets Oldenburg (4-0)  65-78 (20-18, 14-15, 21-20, 10-25)

Három negyedig fej-fej mellett haladt egymás mellett a két együttes, aztán a negyedik negyedre teljesen kipukkadt a hazai gárda, az eddig hibátlan Oldenburg pedig így megint nyerni tudott. A győztesnél Ricky Paulding (17 pont) és Robin Smeulders (17 pont) voltak a legeredményesebbek, de hasznosságban ott volt velük Julius Jenkins (12 pont, 5 pattanó) és Chris Kramer (12 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) is. A Bayreuth-nál igazából csak Kevin Hamilton (12 pont, 9 pattanó, 6 gólpassz) dicsérhető, még a legponterősebb Ronnie Burrell (16 pont, 5 pattanó, 2 szerzett labda, 5 eladott labda) sem volt túl hasznos összességében.

Eisbären Bremerhaven (0-5) - Brose Baskets Bamberg (3-2)  74-86 (23-27, 17-19, 18-25, 16-15)

Nincs formában a Bamberg egyelőre, és nem is kaphattak volna ilyen szakaszban jobb ellenfelet, mint a nyeretlen Bremerhaven. Az euroligás vendégek az első félidőben még csak maszatoltak önmagukhoz képest, hat pontos előnyüket azonban a harmadik negyedben megduplázták, így végül különösebb igazlom nélkül vitték el a győzelmet idegenből. Legjobbuk Anton Gavel volt (16 pont, 3 pattanó, 3 gólpassz, 2 szerzett labda), mellette Damir Markota (8 pont, 8 pattanó), Zack Wright (15 pont, 5 gólpassz) és Sharrod Ford (10 pont, 7 pattanó) voltak dicsérhetőek. A túloldalon Darius Adams (20 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz, 2 szerzett labda) kiemelkedett, de Derrick Allen (14 pont, 7 pattanó) és Adas Juskevicius (16 pont) segítsége ezen az estén kevés volt.

Bayern München (5-0) - Fraport Skyliner Frankfurt (2-3)  97-65 (32-14, 17-15, 18-24, 30-12)

A Bayern gyakorlatilag játszik eddig az idei mezőnnyel, most 18 ponttal nyerték az első és az utolsó negyedet is, gyakorlatilag nem egy ligában játszottak a Frankfurttal. 11 embert küldtek pályára, és Paul Zipseren és Lucca Staigeren kvül mindenki dicsérhető volt, senki nem lógott ki a másik 9 emberből felfelé vagy lefelé. A túloldalon is négyen dobtak 12 vagy 13 pontot, öten eljutottak 10 VAL fölé, de ezen a meccsen ez még a tisztes helytálláshoz sem volt elég, nemhogy a győzelemhez.