Beko BBL, 6. forduló - Sehovics kitűnő bemutatkozása

A német bajnokság hatodik fordulóját játszották a hétvégén. Ha nem is kezd szétszakadni még a mezőny, de elég markáns vonal kezd kialakulni a topcsapatok és a mögöttük helyet foglalók között - a legjobb 8 közül csak az oldenburgiak kaptak ki, őket a tabellamásodik Bonn verte -, a két nyeretlen csapat pedig tovább sem tudta megszerezni első győzelmét. Florence kulcsszerepet játszott abban, hogy a Braunschweig meg tudott ragadni a PO-helyeken, Szead Sehovics kitűnően mutatkozott be a Bayreuth-ban, Pantelicsék viszont komoly lejtőre kerültek. Lássuk a részleteket!

Fraport Skyliners Frankfurt (2-4, 13.) - MHP Riesen Ludwigsburg (4-2, 7.)  78-90 h.u.
(11-16, 26-16, 16-15, 22-28, 3-15)

Fordulatos meccsen nyertek a ludwigsburgiak - a rendes játékidőt követően a hazaiak teljesen kifulladtak támadásban és védekezésben is, így kaptak ki végül sokkal simábban, mint ahogy az a mérkőzés képe alapján kinézett. A frankfurtiaknál a nagyon jó all-around játékot hozó Danilo Barthel (9 pont, 8 pattanó, 3 blokk, 3 gólpassz, 2 szerzett labda) volt a leghasznosabb Brevin Knight (23 pont), valamint Jacob Burtschi és Konstantin Klein (12-12 pont) mellett. A túloldalon Calvin Harris (26 pont) és Keaton Grant (22 pont) vitték a prímet, de a vendégeknél több jó teljesítmény is akadt, ez döntött.

ALBA Berlin (3-1, 8.) - Mitteldeutscher BC (1-5, 16.)  86-73
(19-16, 26-17, 20-26, 21-14)

A Eurocupban résztvevő hazaiak már az első félidőben eldöntötték a találkozó sorsát, és Djordje Pantelicsék hiába kapaszkodtak vissza a harmadik felvonás során, simán verte vissza felzárkózási kísérületüket a hazai gárda. A Berlinnél a Clifford Hammonds (16 pont), Reggie Redding (16 pont, 6 gólpassz), Levon Kendall (15 pont, 8 pattanó), David Logan (14 pont) négyesre alapozhatott, míg a túloldalon csak Angelo Caloiaro (21 pont, 9 pattanó) volt igazán hasznos. Pantelics kezdőként, majdnem 20 perc alatt 7 pontot, 2 pattanót és 1 szerzett labdát jegyzett 3 eladott mellett.

Phoenix Hagen (3-2, 9.) - New Yorker Phantoms Braunschweig (4-2, 6.)  100-105
(28-24, 24-27, 32-26, 16-28)

Borzasztóan pongazdag meccsen nyertek végül James Florence-ék, egy olyan találkozón, ahol három negyedig úgy tűnt, hogy csak futnak az eredmény után. A negyedik negyedben aztán csődött mondott a hazaiak támadójátéka, nem tudták tartani az addigi tempót, végül 100 pontot dobva is kikaptak. A győztesnél Florence 21 pontig és 5 gólpasszig jutott, mellette Immanuel McElroy (14 pont, 7 gólpassz, 5 pattanó) és Kyle Visser (22 pont, 12 pattanó) voltak a legjobbak, de a kezdőötös minden tagja kitett magáért. A túloldalon David Bell (24 pont, 6 gólpassz) és Henry Dugat (17 pont, 7 gólpassz) voltak a legjobbak, kaptak is segítséget bőven a társaktól, védekezésben azonban olyan gyenge teljesítményt tettek le az asztalra, hogy ez is kevés volt.

Ratiopharm Ulm (3-3, 10.) - TBB Trier (3-3, 11.)  79-84
(13-24, 16-17, 26-17, 24-26)

Hullámzó meccset játszott egymással a két együttes, hiszen 12 pontos, jórészt első negyedben szerzett előnyét majdnem elszórakozta a Trier a harmadik felvonásban, időben eszméltek még, így megtartottak valamit a fórból. A hazaiaknál Per Güntheren (24 pont) és Matt Howardon (13 pont, 10 pattanó) kívül senki nem dicsérhető igazán, a túloldalon viszont Warren Ward (24 pont), Vitalis Chicoko (14 pont), Jermaine Anderson (18 pont, 5 pattanó, 5 gólpassz) és Jermaine Bucknor (13 pont, 2 blokk) is jó teljesítményt nyújtottak.

Artland Dragons (5-1, 3.) - s.Oliver Baskets (0-6, 17.)  79-74
(16-20, 17-9, 22-27, 24-18)

Meglepően szoros, fordulatos meccset játszott egymással a két együttes, pedig az Artland egyértelműen a bajnokság legjobb csapatai közé tartozik, a würzburgiak pedig sereghajtóak, hiszen ezzel a vereséggel továbbra is nyeretlenek. A hazaiak messze legjobb játékosa David Holston (26 pont, 5 gólpassz) volt, a többiek közül igazából csak Anthony King (11 pont, 6 pattanó) emelhető még ki, de ő is jócskán elmaradt az irányítótól. A vendégeknél ketten dobtak 10 pontot és négyen 11-et, de igazi vezérük nem volt, ami a szoros végjátékban komoly hátrányként jelentkezett.

Walter Tigers Tübingen (1-5, 15.) - RASTA Vechta (2-4, 12.)  62-71
(17-22, 13-21, 9-11, 23-17)

Nagyon simán nyert a két 1-4-gyel álló együttes ütközetén a vendég alakulat, az első három negyedben végig jobban játszottak és 15 pontos előnyt alakítottak ki, amit csak kozmetikázni tudott az utolsó felvonásban a hazai csapat. A Tübingennél Alex Harris (22 pont, 9 pattanó) egyedül maradt ezen az estén, és bár a túloldalon még ennyien sem nyújtottak az átlagnál jobb teljesítményt, mivel ketten 7, ketten 8 és hárman 10 pontig jutottak, és jól védekezett nagyon a Vechta, így ez is elég volt a sima sikerhez.

Eisbären Bremerhaven (0-6, 18.) - Bayern München (6-0, 1.)  70-77
(19-10, 21-30, 12-18, 18-19)

A nyeretlen a veretlent fogadta, ehhez képest egész szoros volt a találkozó. Az első félidőben még a vendéglátók vezettek és a fordulást követően sem tudott a Bayern döntő fölényt kialakítani, jóval jobban tartotta magát a hazai gárda, mint arra számítani lehetett. A Bremerhaven legjobbja Devin Searcy (20 pont, 11 pattanó) volt, mellette Phillip Zwiener (10 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) volt még dicsérhető, de a túloldalon megint szinte az összes pályáralépő megtette a magáét, hatan értek el legalább 9 pontot, de a legeredményesebb Chevon Troutman is csak 12-ig jutott, újra csapatként aratott diadalt az Euroligában is veretlen bajor alakulat.

EWE Baskets Oldenburg (4-1, 4.) - Telekom Baskets Bonn (5-1, 2.)  75-86
(12-15, 22-25, 18-21, 23-25)

Begyűjtötte első vereségét a két EuroCupban szereplő gárda ütközetében az oldenburgi együttes, végig jobban játszott a vendég alakulat, minden negyedet megnyertek, megérdemelten vitték haza a két pontot. A győztesnél Jared Jordan (15 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) és Benas Veikalas (21 pont) kifejezetten hasznosak is voltak, ez pedig a hazaiak legjobbjára, a 20 pontig jutó Dru Joyce-ra sem volt elmondható, nem még a többiekre.

Brose Baskets Bamberg (4-2, 6.) - medi Bayreuth (2-4, 14.)  99-81
(22-13, 22-28, 18-26, 37-14)

A végeredmény ellenére nem volt ez annyira sima találkozó. Az első negyedet 9 egységgel nyerték a hazaiak, de bealudtak a nagyobb előnytől, és a következő két felvonást összesen 14 ponttal bukták el. A záró szakaszra aztán megint felpörögtek, kiütötték ellenfelüket, így ragadnak az élmezőnyre. A vendégeknél a tavaly Szolnokon játszó Szead Sehovics bemutatkozott, méghozzá egy 10 pontos, 7 pattanós, 7 gólpasszos meccsel, amivel csapata leghasznosabb tagja volt, nem rajta múlott a vereség. Mellette a legjobbak Ronald Burrell (17 pont, 5 pattanó), Brian Qvale (15 pont, 5 pattanó) és Nicolai Simon (16 pont) voltak, ám a túloldalon hatan is 10 pont fölé értek, ráadásul kifejezetten hasznosan is játszottak.