BSL, 15. forduló: Újabb rangadót húzott be az Efes

A végjátékokban parádésan teljesítő Efes ezúttal a Darüssafakát múlta felül a hajrában az „euroligás” derbin.

A végjátékokban parádésan teljesítő Efes ezúttal a Darüssafakát múlta felül a hajrában az „euroligás” derbin. A Fener most 19 pontos hátrányból fordított, a Galata simán hozta a kötelezőt, Crockerék pedig a bajnokot is megszorongatták, de ismét kikaptak az alapszakasz első körének utolsó fordulójában.

Muratbey Usak Sportif (7-7) – Fenerbahce Ülker (11-4) 76-80

A nagyszünet előtt még majd húszpontos hátrányban lévő Fenerbahce (52-33) egy hatalmas második félidővel megfordította az Usak elleni meccset. A találkozó második felét ugyanis összességében 50-27-re nyerte meg az isztambuli sztárcsapat, ismét bizonyítva, hogy bármilyen helyzetből talpra tudnak állni. Bogdan Bogdanovics (25/9 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) a múlt heti győztes dobása után ezúttal a szezonbeli talán legjobb játékát hozta és Obradovics mester elsőszámú hadvezéreként tündölkölt. Mellette Pero Antics (18/12 pont, 4 lepattanó), és az egyaránt dupla-duplázó Bobby Dixon (11/3 pont, 10 gólpassz) és Ekpe Udoh (12 pont, 10 lepattanó) is sokat tettek a Fener győzelméért. Az Usak legjobbjai Khem Birch (18 pont, 11 lepattanó, 8/8 mezőnyből) és Paul Harris (16 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) voltak.

Darüssafaka Dogus (9-6) – Anadolu Efes (11-3) 76-80

Az elmúlt kilenc meccséből nyolcat megnyerő Efes a Darüssafaka elleni meccs végjátékában is rendkívül koncentrált tudott maradni, így ezt a rangadót is sikerrel vették a kék-fehérek. A második félidőben végig hátrányban lévő Efes sikeresen tartotta a lépést a hazaiakkal, 76-74-nél pedig Cedi Osman (16/9 pont, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés) 2+1-es játékával fordítani is tudtak a vendégek. A Darüssafaka a hátralévő bő két percben aztán már nem tudott betalálni, így az Ivkovics-legénység örülhetett.

Pinar Karsiyaka (9-6) – Yesilgiresun Belediye (4-10) 87-83

Tony Crocker (17/6 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó) nagyszerűen tért vissza egymeccses kihagyása után, és bár a Fener elleni meccs után hiába járt most is nagyon közel a bravúrhoz az újonc, a bajnok be tudta húzni a győzelmet. Két perccel a vége előtt még a Yesilgiresun vezetett 82-81-re, ezt követően azonban a Karsiyaka két legjobbja, Bracey Wright (19/6 pont, 8 gólpassz) és Kerem Gönlüm (19 pont, 7 lepattanó) is kosarat szerzett, így nyertek az izmiriek. A vendégeknél Crocker mellett Darnell Jackson (20 pont, 12 lepattanó, 2 blokk) és Quinton Hosley (17 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó) is nagyon jók voltak, mindhiába.

Galatasaray Odeabank (10-5) – Istanbul BBSK (2-12) 90-80

Könnyedén igazolta a papírformát a Galatasaray az Istanbul ellen, a Szolnok Eurocup-ellenfele a Zaragoza elleni parádéja után ezúttal annyit adott ki magából, amennyi a győzelemhez kellett. A Galata 10-15-20 pont körüli fórja állandósult a mérkőzésen, és mikor a végjáték előtt az Istanbul felzárkózott egyetlen pontra, a bordó-sárgák ismét megrázták magukat. A Vladimir Micov (21/9 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Errick McCollum (19 pont, 7 gólpassz, 4 lepattanó), Blake Schilb (15/9 pont, 5 gólpassz, 5 lepattanó) hármas nagyszerűen teljesített, lehozta a meccset a Galatának.

Banvit BK (9-5) – Türk Telekom (3-11) 91-82

Ha nem is olyan könnyen, mint a szintén Eurocup-résztvevő Galata, de a Banvit is hozta a maga elvárt győzelmét a másik kiesőjelölt, a Türk Telekom ellen. Javarészt a hazaiak diktálták ugyan a tempót a mérkőzésen, ám a fővárosiak is többször átvették a vezetést, legutoljára 71-73-nál, innen azonban egy 10-0-s rohammal fordított és eldöntötte a meccset a Banvit. Az idén már a nyolcadik dupla-dupláját elérő Adrien Moerman (27/15 pont, 10 lepattanó) ezúttal is csapata legjobbja volt, és a hajrában is fontos kosarakat szerzett, csakúgy, mint a szintén remeklő Courtney Fortson (19 pont, 4 lepattanó) és Gasper Vidmar (13 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz).

Demir Insaat Büyükcekmece (7-7) – Besiktas Sompo Japan (7-8) 86-76

Egyre inkább sűrűsödik a középmezőny, főleg miután a Büyükcekmece le tudta győzni a Besiktast, így már nekik is 7 győzelmük van. A Besiktasnak nem nagyon volt esélye a győzelemre, a hazaiak 28-34 után egy 14-2-es rohammal zárták le az első félidőt, majd fordulás után már egyszer sem adták ki a vezetést a kezükből. Michael Roll (17/9 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) és Erving Walker (17/6 pont, 4 gólpassz) voltak az újonc legeredményesebbjei, a túloldalon pedig Maciej Lampe (16 pont, 8 lepattanó) sem segíthetett a fekete-fehéreken.

Rönesans TED Ankara Kolejliler (8-7) – Royal Hali Gaziantep (7-8) 86-75

Nagyon jó meccset játszott egymással a meccs előtt egyaránt 7-7-tel álló, a rájátszásba igyekvő Ankara és Gaziantep. Hol az egyik, hol pedig a másik csapat húzott el, a vendégek például a harmadik negyedben még 14 ponttal vezettek, mégis kikaptak. A nagy formában lévő, most is hatalmasat játszó Viktor Sanikidze (20/3 pont, 14 lepattanó, 6 gólpassz, 3 blokk), illetve Marko Tomas (22/6 pont) és Martynas Gecevicius (15/15 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével azonban elkezdett zárkózni az Ankara, majd egy 13-0-s szériával megtörték a jól helytálló Gaziantep ellenállást. A vendégek legjobbjai Earl Calloway (17/9 pont, 6 gólpassz, 5 lepattanó) és Andy Rautins (18/6 pont, 4 lepattanó) voltak.

Torku Konyaspor (6-8) – Trabzonspor Medical Park (7-8) 70-73

A Damian Kulig (25/18 pont, 8 lepattanó), Dwight Hardy (21/12 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó), Andrija Sztipanovics (16 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) trió vezette Trabzonspor ha nem is könnyen, de behúzta a Konyaspor elleni meccset, így ők is egyre közelebb kerülnek a rájátszáshoz. A második negyedben már 16 ponttal, 43-27-re is vezettek a hazaiak, ezt követően pedig összesen egy perc erejéig voltak előnyben a vendégek, igaz ez számukra a legjobbkor, a végén történt meg. 70-66 után a már említett hármas pontjaival 7-0-val zárta a meccset és elcsente a győzelmet a Trabzonspor. A konyaiak Clay Tucker (26/15 pont) és Sean Williams (14/3 pont, 13 lepattanó, 3 blokk) főszereplésével jártak közel a sikerhez.