BSL, 28. forduló: A Galata megállította a Besiktast

A Szolnok két korábbi Eurocup-ellenfele szoros meccset játszott egymással, amin a rájátszásért nagy menetelésben lévő Besiktas húzta a rövidebbet. Fontos meccset bukott el, így még akár a nyolcból is kicsúszhat a címvédő, a Konyaspor pedig zsinórban 15 vereség után matematikailag is kiesett.

26. forduló

Trabzonspor Medical Park (11-16) – Fenerbahce Ülker (21-6) 77-95

A 26. fordulóból elmaradt meccset pótoltak a hétvégi forduló előtt, ami azért került elhalasztásra két hete, mert a Fenerbahce – sikeres – Euroliga rájátszást vívott a Real Madrid ellen. Az isztambuli sztárcsapatnak nem okozott gondot a Trabzonspor elleni győzelem begyűjtése, a második félidőt már egyértelműen uralták a vendégek. A végül 33 pontig jutó, szenzációsan triplázó Dwight Hardy (33/21 pont, 8/7 tripla) vezérletével másfél negyeden át meg tudta nehezíteni ellenfele dolgát a Tranbzonspor, végül azonban érvényre jutott a papírforma. Vendégoldalon Bobby Dixon (18/12 pont, 6 lepattanó, 8/6 mezőnyből) és Melih Mahmutoglu (18/12 pont, 8/7 mezőnyből) egyaránt 5/4 triplát rámolt be, ezzel ellensúlyozva Hardy teljesítményét.

28. forduló

Royal Hali Gaziantep (14-14) – Fenerbahce Ülker (22-6) 75-83

Egy hatalmas első félidei rohamnak köszönhetően gond nélkül vette a Gaziantep által jelentett akadályt a Fenerbahce, így az isztambuli sztárcsapat továbbra is jó eséllyel pályázik az első helyre. 20-16-ról alakította 22-42-re az állást a Fener, azaz egy 26-2-es rohamot repesztett az Obradovics-had, amivel sokkolták vendéglátóikat. A Bobby Dixon (24/12 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó), Bogdan Bogdanovics (16/6 pont, 7 lepattanó), Ekpe Udoh (15 pont, 6 lepattanó) háromszög ezúttal is parádézott, és ha ez így van, akkor többnyire nem marad el a Fener győzelme.

Anadolu Efes (22-6) – Muratbey Usak Sportif (15-13) 71-65

Ha nem is könnyedén, de a másik első helyre hajtó nagycsapat, az Efes is behúzta a hétvégi találkozóját, így Saricék a Fenerrel fej-fej mellett haladnak az utolsó két forduló előtt. Az Usak elleni meccset jobban kezdte az Efes, a harmadik negyedben azonban így is végig a vendégek vezettek. 57-59-ről aztán egy 12-1-es szakasszal tudtak fordítani a kék-fehérek, így elmaradt az izgalmas végjáték. Az Efes kiemelkedő egyéni teljesítmény nélkül tudta megnyerni a meccset, a legeredményesebbek az egyaránt 12-12 pontos Derrick Brown (12 pont, 7 lepattanó, 2 blokk) és Bryant Dunston (12 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó, 3 blokk) voltak közülük. Az Usak legjobbja Andre Harris (21/9 pont) volt.

Besiktas Sompo Japan (14-14) – Galatasaray Odeabank (19-8) 71-76

A friss Eurocup-győztes Galatasaray története első európai kupagyőzelmének megünneplése után is nyerni tudott a Besiktas elleni rangadón, így továbbra is tartja harmadik helyét. A Galata így a fekete-fehérek négymeccses győzelmi sorozatát szakította meg, ezáltal három csapat is 14-14-es mérleggel áll a nyolcadik helyen, és közülük valószínűleg csak egy valaki juthat majd be a rájátszásba. A meccs egyébként végig szoros volt, de inkább a Besiktas vezetett, 54-44-nél már kereken 10 ponttal is. A Galata ezt követően csak pár perccel a vége előtt vette vissza újra a vezetést, ekkor viszont öt percen át nem kaptak pontot és 65-62-ről 65-76 lett az állás. A Galata legjobbjai Errick McCollum (19/6 pont, 6 lepattanó) és Stephane Lasme (14 pont, 10 lepattanó) voltak, míg a Besiktasban Lamont Hamilton (19/9 pont, 4 lepattanó) és az ideigazolása óta az első vereségét elszenvedő Bobby Brown (15/6 pont, 4 gólpassz) vitték a prímet.

Pinar Karsiyaka (15-12) – Banvit BK (16-12) 64-71

A második félidőben uralta a Banvit a Karsiyaka elleni meccset, így a találkozó előtt egyaránt 15 győzelemmel álló csapatok csatáját a balikesiriek nyerték és ők tudták megszilárdítani helyüket a rájátszás előtt. 59-59-nél még ki tudott egyenlíteni a címvédő, ekkor azonban gyors 7 pontot szerzett a Banvit, ahonnan már nem volt visszaút a Karsiyakának. Adrien Moerman (14/3 pont, 14 lepattanó) újabb dupla-duplája mellett Jackie Carmichael (14 pont, 5 lepattanó) és A.J. Slaughter (13/9 pont, 4 gólpassz) jutott még el 10 pont fölé a Banvitban, a Karsiyakában pedig Bracey Wright (17/3 pont, 6 lepattanó) volt kiemelkedő.

Istanbul BBSK (9-19) – Darüssafaka Dogus (19-9) 84-87

Nagyszerűen helytállt a kieséstől huszáros hajrával valószínűleg megmenekült Istanbul a Darüssafaka ellen is, a győzelem azonban nem jött össze a hazaiaknak. Az első félidőben még előnyben játszó Istanbul nagyon elbukta a harmadik negyedet, ezt a játékrészt 30-13-ra nyerte a Darüssafaka és már bőven volt kétszámjegyű is a vendégelőny. Az isztambuli kiscsapat azonban a hajrára még feljött egyetlen pontra (81-82), ám végül a Darüssafaka nem engedte kiénekelni a sajtot a szájából. Luke Harangody (18/3 pont, 11 lepattanó) és Scott Wilbekin (20/12 pont, 5/4 tripla) is kimagaslóak voltak a győztesnél, a túloldalon pedig Jaka Klobucar (16/9 pont, 4 gólpassz) volt a legeredményesebb.

Yesilgiresun Belediye (11-17) – Demir Insaat Büyükcekmece (14-14) 93-92

Nagyon nagy meccset játszott egymással a két újonc, a Yesilgiresun és a Büyükcekmece, amit végül Tony Crocker nélkül is a hazaiak nyertek meg. A koronát Dejan Ivanov (35/9 pont, 5 gólpassz, 15/12 mezőnyből) tette fel szenzációs teljesítményére, aki 5 másodperccel a vége előtt egy duplával megfordította a meccset csapata számára. Erre a túloldal egyik legjobbja, Erving Walker (16/6 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó) válaszolhatott volna, de az ő dobása kimaradt, így a Yesilgiresun örülhetett, a Büyükcekmece pedig nagyon fontos pontot veszített el, ami még a rájátszásba jutásukba is kerülhet. Pedig szinte végig a vendégek vezettek, sokszor 10 pont feletti különbséggel is, ám innen is felállt az Ivanov vezette házigazda. A Büyükcekmece úgy kapott ki, hogy öt játékosuk is 14 pont felett termelt.

Trabzonspor Medical Park (11-17) – Rönesans TED Ankara Kolejliler (9-19) 63-79

Nagyon fontos győzelmet aratott az első negyedben még 11 pontos hátrányban lévő Ankara a Trabzonspor vendégeként, ez a siker könnyen lehet, hogy a bentmaradást jelenti majd a fővárosiaknak. Az utolsó negyedet 19-7-re nyerte meg az Ankara a végére teljesen elfogyó trabzoniak ellen, így a végére a különbség is nagy lett a felek között. A vendéggyőzelem fő letéteményese Marko Tomas (19/9 pont, 5 lepattanó) volt, a hazaiaktól pedig Sertac Sanli (17 pont, 10 lepattanó) emelkedett ki.

Türk Telekom (7-21) – Torku Konyaspor (6-22) 95-81

Az Ankara győzelme okán az egyik kieső csapat személyéről volt hivatott dönteni a Türk Telekom és a Konyaspor összecsapása, hiszen a vesztes már nem érheti utol a fővárosiakat. Ez a csapat aztán a konyai gárda lett végül, akik tükörsimán bukták el ezt a mérkőzésüket is, amely már zsinórban a 15. (!!!) volt nekik, legutoljára még január 2-án nyertek meccset. Ez a találkozó is néhány perc után eldőlt már, hiszen a Türk Telekom 17-4-gyel kezdte a meccset és innentől már inkább a 20, mintsem a 10 ponthoz járt közelebb a különbség. Manny Harris (24 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) és Marcus Haislip (24/12 pont, 10 lepattanó) ismét kitettek magukért a Türk Telekomban, a Konyaspor kiesése pedig a legkevésbé Dionte Christmason (23/6 pont, 4 gólpassz) múlt.