Cantu: a Serie A-ban is oda a veretlenség!

Szép sorban fogynak a veretlen csapatok az olasz Serie A-ban, október utolsó hétvégéjén, a 4. forduló kezdetén már ott tartunk, hogy csak a Pepsi Casertának(!), igaz egyelőre csak 2 mérkőzést játszva, nincs veresége a ligában. Szombat kora délutánig még a bajnoki ezüstérmes Cantu is ezen körbe tartozott és sokan nem is várták, hogy pont a Scavolini elleni hazai bajnokin esik csúnya folt a makulátlan mérlegen.

A mérkőzés nem is így indult, a szerdai baszkföldi Euroliga csörtéről (ahol 35 percig győzelmi esélyekkel, remekül helyt állt a csapat) hazaérkező Cantu félelmetes iramban esett neki a már James White-ot is a soraiban tudó Pesaronak és a végre jól játszó David Ligthy és Maarten Leunen vezetésével el is húzott 16-2-re, sőt a negyed végén is magabiztos volt az előnye (23-10). A második játékrészben az újra remek napot kifogó olasz válogatott, Daniel Hackett ponterősségének köszönhetően valamicskét felzárkózott a Scavolini, de a hazai csapat félidei előnye így is megnyugtató maradt (37-27). A nagyszünet után fokozatosan és kissé érthetetlenül (talán a kettős terhelés hatása, talán a hét közben megsérülő Basile kiesése miatt is) belassult a Cantu támadójátéka, ezt pedig a megbízható 6. ember szerepéből újra nyerőemberé előlépő Daniele Cavaliero (a hosszabb kihagyásból visszatérő pontkirály James White még sem fizikailag sem formáját tekintve sincs 100%-os állapotban, ezért játszhatott még ma is sokat az olasz) vezetésével ki is használta a vendég, a végjátékra kíméletlenül a vicebajnok "nyakára lépett", és ha már ott volt, a végére leeresztő Cantut le is hajrázta és a Milano után újabb nagy skalpot begyűjtve megérdemelten vitte haza a 2 bajnoki pontot.

BENNET CANTU' – SCAVOLINI SIVIGLIA PESARO 66 – 71 (23- 10, 37- 27, 50- 47)

Cantu, PalaPianella 4000 néző

BENNET CANTU’:  Lighty 8, Micov 12/3, Scekic 4, Markoishvili 12/6, Leunen 10, Marconato 2, Mazzarino 10/6, Shermadini 2, Cinciarini 6

SCAVOLINI SIVIGLIA PESARO:  White 4, Cavaliero 17/9, Hickman 12, Cusin 10, Flamini 3/3, Hackett 15/3, Lydeka 2, Jones 8/6