Cedevita KO a zágrábi városi rangadón

Az Adria-Liga szombati játéknapján megszerezte első győzelmét a Krka Novo Mesto, az "áldozat" a Hemofarm együttese volt. A Maccabi most még biztosabban verte a Partizant, mint csütörtökön az Euroligában. A Crvena Zvezda kerek 40 pontos verést mért a Zlatorog csapatára, a zágrábi rangadó pedig csupán egy félidőn át érdemelte ki ezt a minősítést: a Cedevita féidőbeli 4 pontos vezetése után végeredményben óriási, 46 pont különbségű verést mért az Euroligában is csak vergődő Croatia osiguranje együttesére.

Krka Novo Mesto - Hemofarm 81-74 (23-24, 20-10, 16-19, 22-21)

A kiegyenlített, élvezetes első negyed után a másodikban egyérteműen a Dragic, Balazic, Panic trió  vezette hazai együttes akarata érvényesült. Nem adta olcsón a bőrét a Hemofarm, nem akart asszisztálni a Krka első győzelméhez. A szerb együttesből az első félidőben csak Otaszevics volt veszélyes a Krka kosarára, de szünet után Szavovics és Mitrovics révén felzárkóztak a vendégek.

A befejező tíz perc elején Pavic ponterős centerjátéka révén gyorsan megduplázta negyed előtti előnyét a Krka, a Hemofarm egyik legjobbja, Jeremics pedig csupán a 34. percben szerezte első kosarát. A hajrában Maras vezetésével csak "kozmetikázni" tudott az eredményen a Hemofarm, így a szlovén gárda megszerezte első győzelmét.

Érdekességek a statisztikából:

Krka: Pavic (21 p., 9/11 dupla, 3/3 büntető, 14 lepattanó (9 támadó), 4 eladott labda, 2 gólpassz), Dragic (11 p., 5/9 dupla, 0/2 tripla, 1/4 büntető, 3 lepattanó, 2-2 szerzett és eladott labda), Stinson (10 p., 1/3 dupla, 2/4 tripla, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz).

Hemofarm: Otaszevics (19 p., 2/2 dupla, 4/6 tripla, 3/4 büntető, 2 lepattanó, 3 szerzett, 2 eladott labda, 1 gólpassz), Maras (13 p., 5/9 dupla, 3/3 büntető, 5 lepattanó), Sutalo (10 p., 4/ dupla, 0/3 tripla, 2/2 büntető, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Szavovics (9 p., 3/7 dupla, 0/2 tripla, 3/5 büntető, 10 lepattanó (6 támadó), 1 szerzett, 2 eladott labda, 3 gólpassz).

Cedevita - KK Zagreb Croatia osiguranje 97-51 (21-16, 18-19, 22-9, 36-7)

A két zágrábi csapat összecsapása az első félidőben még a várt szoros, izgalmas csatát hozta, a hét közben odahaza a Panathinaikosszal semben az Euroligában alulmaradó Croatia tartani tudta a lépést a hazaiakkal. A szünet után már talán a hétközi meccs fáradtsága érződött a "vendégeken", a harmadik negyedben megnyugtató előnyre tett szert, a negyedikben pedig teljesen széteső ellenfelével szemben már gálázott a Cedevita. A Croatia egyetlen apró öröme a cserecenter,a szenegáli Diasse remek játéka lehetett, Kasun alig játszott, Osbolt megint betlizett, és ezúttal Simonnak is sem volt túl jó napja.

Cedevita: Opacak (17 p., 3/5 dupla, 2/5 tripla, 5/5 büntető, 4 lepattanó, 1 gólpassz, 2 szerzett labda), Warren (17 p., 3/7 dupla, 3/4 tripla, 2/2 büntető, 3 lepattanó, 1-1 gólpassz és eladott labda), Draper (13 p., 5/9 dupla,0/2 tripla, 3/3 büntető, 3 lepattanó, 6 gólpassz, 2 szerzett, 3 eladott labda).

KK Co Zagreb: Diasse (19 p., 7/11 dupla, 5/7 büntető, 13 lepattanó, 4 eladott labda, 1 blokk), Simon (0/3 dupla, 2/6 tripla, 6/6 büntető, 8 lepattanó, 1 gólpassz, 4 eladott labda), Ozbolt (3 p., 0/4 dupla, 0/3 tripla, 3/4 büntető, 3 szerzett, 2 eladott labda).

Maccabi Tel-Aviv - Partizan Beograd 78-67 (28-14, 20-12, 14-22, 16-19)

Az Adria-Liga mérkőzés forgatókönyve hasonló volt a két gárda csütörtöki Euroliga-összecsapáséhoz. A korántsem ehanyagolható különbség az az volt, hogy a Maccabi jóval hamarabb, és jóval nagyobb előnyre tett szert, mint csütörtökön. A Partizan legjobb szakasza ezúttal a harmadik tíz perc volt, ám hiába remekelt Pekovics, még csak szorossá tenni sem volt a esélye a címvédőnek a találkozót. A Maccabi ezúttal abszoút izgalommentes, sima, "hátradőlős" mérkőzésen fektette Farmar, Szkorcianitisz és Smith vezetésével két vállra a Macvan-t ezúttal nélkülöző belgrádiakat.

Maccabi: Farmar (14 p., 5/6 dupla, 1/2 tripla, 2 lepattanó, 7 gólpassz, 3 szerzett, 1 eladott labda), Szkorcianitisz (12 p., 5/6 dupla, 2/3 büntető, 4 lepattanó, 5 eladott labda), Smith (12 p., 2/4 dupla, 2/2 tripla, 2 lepattanó, 2 gólpassz,2 szerzett, 1 eladott labda).

Partizan: Pekovics (23 p., 9/12 dupla, 5/8 büntető, 7 lepattanó 4 eladott labda), Lucsics (13 p., 3/7 dupla, 1/1 tripla, 4/4 büntető, 4 lepattanó, 2 gólpassz, 1 szerzett, 2 eladott labda), Csakarevics (9 p., 1/4 dupla, 2/3 tripla, 1/1 büntető, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 1 szerzett, 2 eladott labda).

Crvena Zvezda - Zlatorog Lasko 104-64 (27-10, 24-20, 30-15, 23-19)

Ahogy a nyitó fordulóban, ismét sziporkázott hazai pályán, s 100 pont fölé jutott a Zvezda. A fényes gálaelőadáshoz hálás partner volt a gyengécske Zlatorog,amelyen az első és a harmadik negyedben szinte átrohant Szvetiszlav Pesics együttese. A hazaiaknál több jó egyéni teljesítmény is volt, a szlovén csapatnál csak a szerződését a klubbal a meccs előtti napon 2015-ig meghosszabbító Luka Lapornik nyújtott Adria-Liga szintű játékot.

Zvezda: Morrison (23 p., 8/10 dupla, 1/3 tripla, ,4/4 büntető, 4 lepattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett, 2 eladott labda), Lesics (19:45 perc, 20 p., 7/8 dupla, 6/7 büntető, 4 lepattanó, 2 gólpassz), Szubotics (16:45 perc, 16 pont, 5/6 dupla, 1/1 tripla, 3/3 büntető), Milutinovics (13 p., 3/5 dupla, 2/2 tripla, 1/1 büntető, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 3 szerzett labda).

Zlatorog: Lapornik (14 p., 6/7 dupla, 0/3 tripla, 2/4 büntető, 1-1 lepattanó és gólpassz, 2 szerzett, 3 eladott labda), Omic (9 p., 4/6 dupla, 1/2 büntető, 4 lepattanó), Robertson (9 p., 0/3 dupla, 2/5 tripla, 3/4 büntető, 1 gólpassz 1 eladott labda).