Cedevita-bravúr a Zvezda otthonában

Egyetlen meccset leszámítva érvényesült a papírforma az Adria-Liga e hétvégén eddig lejátszott találkozóin. A bravúrt a Belgrádban, a Crvena Zvezda otthonában diadalmaskodni tudó Cedevita érte el. A Maccabinak még játékosainak a csütörtöki, milánói Euroliga-mérkőzéssel a lábukban sem okozott gondot a Siroki idegenbeli legyőzése. A Hemofarm nagy csatában verte a Radnicskit, a Buducsnoszt pedig remek első félidei játékával szerzett újabb hazai győzelmet a Zlatorog pedig egy félidőn át volt partiban a Cibona csapatával.

Crvena Zvezda - Cedevita 90-91 (18-12, 24-28, 19-28, 29-23)

Az előzetesünkben jósolt nagy csatát hozta a két C-betűs alakulat belgrádi összecsapása. A hazaiak kezdtek jobban, ám a Cedevita a két középső negyedben uralta a játékot, s a záró szakasz előtt már 7 ponttal a horvát gárda vezetett. Szvetiszlav Pesics tanítványai azonban mindent megtettek, de hiheteteln izgalmas végjátékban minimális különbségű vendégsiker született egy olyan meccsen, amelyen mindkét csapatból 5-5 játékos szerzett 10 vagy annál több pontot.

Érdekességek a statisztikából.

Zvezda: Nedovics (17 p., 6/6 dupla, 1/1 tripla, 2/3 büntető, 1-1 lepattanó, gólpassz, eladott labda), Markovics (15 p., 0/1 dupla, 4/5 tripla, 3/4 büntető, 2-2 lepattanó és szerzett labda, 1 eladott labda), Szubotics (13 p., 6/6 dupla, 1/1 büntető, 10 lepattanó, 3 szerzett, 2 eladott labda), P. Popovics (12 p., 6/12 dupla, 4 lepattanó), Morrison (10 p., 2/9 dupla 0/3 tripla, 6/7 büntető, 3 lepattanó, 1 gólpassz, 2 eladott labda).

Cedevita: Warren (24 p., 6/7 dupla, 4/6 tripla, 3 lepattanó, 2 gólpassz, 1 szerzett labda), Car (15 p., 6/8 dupla, 1/2 tripla, 0/2 büntető, 2 lepattanó, 4 gólpassz), Opacak (12 p. 2/5 dupla, 2/4 tripla, 2/2 büntető, 5 lepattanó, 2 gólpassz, 3 eladott labda), Smodis (11 p., 5/7 dupla, 1/3 tripla, 2/2 büntető, 4 lepattanó, 2 gólpassz), Vukusic (10 p., 4/4 dupla, 0/2 tripla, 2/2 büntető, 2- lepattanó és eladott labda).

Siroki - Maccabi Tel Aviv 60-84 (21-23, 12-27, 18-16, 9-18)

Egy negyeden át tűnt úgy, hogy az eddig csupa 1-2 pontos meccset játszó Siroki a csütörtökön még Euroliga-meccset játszó Maccabit is meg tudja szorongatni. A második tíz percben aztán "robbantott" a Maccabi, s a kiegyenlített harmadik tíz perc után a záró szakaszban újra rendezte védekezését a nagyhírű izraeli együttes, és 4500 néző előtt is biztosan nyert.

Siroki: Pilepic (18 p, 1/1 dupla, 4/8 tripla, 4/6 büntető, 1 lepattanó, 5 gólpassz, 1 szerzett, 5 eladott labda), Sakic (12 p, 1/3 dupla, 2/3 tripla, 4/6 büntető, 4 lepattanó), Barac (13 perc, 7 p., 0/3 dupla, 1/5 tripla,4 lepattanó, 2 szerzett labda), Planinic, Coleman (4-4 pont, 7-7 lepattanó).

Maccabi: Eliyahu (19 p., 9/12 dupla, 1/2 büntető, 2 lepattanó, 4 eladott labda), Hendrix (16 p., 7/7 dupla, 2/2 büntető, 4 lepattanó, 1 gólpassz, 2 szerzett, 1 eladott labda), Szkorcianitisz (13 p., 5/7 dupla, 3/3 büntető, 5 lepattanó, 1 szerzett labda), Ohayon (10 p., 4/5 dupla, 0/1 tripla, 2/2 büntető, 5 lepattanó, 5 szerzett 1 eladott labda).

Zlatorog Lasko - Cibona 76-84 (23-29, 29-23, 3-12, 21-20)

A vártnál talán valamivel nehezebben kerekedett nyeretlen ellenfele fölé a Cibona. A fordulatos, pontgazdag első félidő után a híres zágrábi együttes 3 pontot engedélyezett a harmadik negyedben a Zlatorog együttesének, s ez döntőnek bizonyult, már csak azért is, mert a jelek szerint a szlovén együttes fokozatosan kezdi felvenni az Adria-Liga ritmusát, egyre több kellemetlen percet szerez riválisainak.

Zlatorog: Panics (22 p., 5/7 dupla, 2/4 tripla, 6/7 büntető, 3-3 lepattanó és gólpassz, 1 szerzett, 3 eladott labda), Skific (16 p., 5/8 dupla, 0/2 tripla, 6/8 büntető, 9 lepattanó), Vujasinovic (14 p., 3/6 dupla, 1/2 tripla, 5/5 büntető, 2 gólpassz).

Cibona: Chase (20 p., 3/4 dupla, 4/6 tripla, 2/2 büntető, 2 gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda), Rudez (17 p., 0/3 dupla, 3/3 tripla, 8/8 büntető, 2 lepattanó, 2 szerzett, 1 eladott labda), Kovacevic (3/4 dupla, 2/4 tripla,1/1 büntető, 4 lepattanó, 2 gólpassz, 1 szerzett, 2 eladott labda).

Hemofarm-Radnicski 70-66 (23-24, 20-17, 8-16, 19-9)

A várt nagy csatát hozta a két szerb együttes összecsapása, közel 2000 néző előtt. A kiegyenlített első félidőt követően úgy tűnt, a harmadik negyedben remekül védekező kragujevaci vendégcsapat felülkerekedhet, ám a záró szakaszban feltámadt a Hemofarm, és támadásban tanácstalanná vált a Radnicski, így az izgalmas, küzdelmes mérkőzésen hazai siker született.

Hemofarm: Maras (12 p., 3/4 dupla, 1/2 tripla, 3/3 büntető, 4 lepattanó, 1 szerzett, 2 eladott labda), Jeremics (12 p., 1/7 dupla, 1/4 tripla, 7/8 büntető, 3 lepattanó, 1 gólpassz, 1 szerzett, 5 eladott labda, 8 kiharcolt fault), Nesovics (11 p., 4/7 dupla, 0/3 tripla, 3/6 büntető, 3 lepattanó, 2 gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda), Szavovics (7 p., 1/2 dupla, 0/2 tripla, 2/3 büntető, 23 (!!!) lepattanó).

Radnicski: Simon (22 p., 9/13 dupla, 4/5 büntető, 13 lepattanó, 3 eladott labda), Sinovec (15 p., 6/7 dupla, 0/4 tripla, 3/4 büntető, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Bircsevics (10 p., 2/6 dupla, 2/4 tripla, 4 lepattanó, 1 eladott labda), Markovics (4 p., 1/2 dupla, 0/5 tripla, 2/2 büntető, 3 lepattanó, 11 gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda).

Buducsnoszt - Helios 78-60 (31-22, 26-16, 8-16, 13-6)

Az első félidőben minden igényt - a jelen lévő 1600 nézőét mindenképpen - kielégítő volt a Buducsnoszt támadójátéka, amely ismét igazolta, hogy hazai pályán egészen kiváló játékra képes. A podgoricai gárda az első 20 percben 57 pontot "termelve" vezetett 19 egységgel. Az első félidő pontzuhatagához képest a második 20 perc feledhető játékot hozott, a Buducsnoszt-gála elmaradt, az újabb hazai sikert azonban nem fenyegette veszély.

Buducsnoszt: Anderson (20 p., 5/7 dupla, 2/4 tripla, 2/4 büntető, 2 lepattanó,1 gólpassz, 5 eladott labda), Vucsevics (18 p., 7/12 dupla, 0/1 tripla, 4/4 büntető, 10 lepattanó, 1 gólpassz, 2-2 szerzett és eladott labda), Vitkovac (10 p., 3/4 dupla, 4/5 büntető, 5 lepattanó, 1 gólpassz).

Helios: Pasalic (12 p., 4/9 dupla, 0/3 tripla, 4/4 büntető, 2 lepattanó, 1 gólpassz, 3 eladott labda), Bubnic (11 p., 5/8 dupla, 0/1 tripla, 1/2 büntető, 4 lepattanó, 1 gólpassz, 4 eladott labda), Jeftics (6 p., 2/2 dupla, 0/1 tripla, 2/4 büntető, 7 lepattanó)

Fotók: kkcedevita.hr, kkradnicki.rs