Cibona, Partizan: vereség

Fekete hétvégéjük volt a zágrábi együtteseknek - mind a három kikapott, s a védő Partizan is vereséget szenvedett az Adria-Liga múlt hét végi fordulójában.

Crvena Zvezda - Cibona 80-67 (17-18, 26-16 , 20-15, 17-18)
A 3500 néző előtt lejátszott nosztalgia rangadón az első negyedben még fej-fej mellett haladtak a felek. A második szakaszban aztán a remek támadójátékkal kirukkoló hazaiak elhúztak. A térfélcsere után küzdelmes játék mellett tovább nőtt a belgrádi együttes előnye, amely a két középső negyedben nyújtott játékával biztosan nyert.
Érdekességek a statisztikából:
Zvezda: Thomas (17/6 p. 11 lep., 3-3 szerz. és ea.), Szubotics (14/3 p., 5 lep.), B. Popovics (10/3 p., 4 gp., P. Popovics (9 p., 7 lep. (5 támadó)).
Cibona: Barbour (13/9 p., 3 lep., 4-4 gp. és ea.), Rudez (12/9 p., 4 lep.), Khalid (10/6 p., 5 gp., 3 szerz.).

Zlatorog - Radnicski 65-79 (9-15, 10-22, 19-22, 27-20)
A Radnicski az első félidei jó védekezése révén 20 perc alatt eldöntötte a mindössze 250 néző előtt lejátszott meccset. Az első félidőben az a kevés Zlatorog-drukker  is csak pironkodhatott, szomorkodhatott, hiszen a kedvencek mindössze 19 pontra voltak képesek. Szünet után már lezserebben védekeztek a szerbek, s ezt kihasználva kozmetikázott az eredményen a Zlatorog, de a Radnicski a biztos győzelmét nem tudta kétségessé tenni.
Zlatorog: Strnad (19/18 p., 4 lep.), M. Lapornik (11/3 p., 2-2 lep. szerz. és ea.), Atanockovic (10/6 p., 3 lep.).
Radnicski: D. Simon (18 p.), Scott (12 p., 13 lep., 3 szerz., 4 ea.), Vukszanovics (10/6 p., 3 gp.), Pavkovics (6 p., 3 lep., 11 gp., 2 ea.).

Helios - Krka 82-92 (22-35, 23-13, 22-18, 15-26)
Érdekes, fordulatos meccset játszott a két szlovén csapat. A Krka remek támadójátékkal nyitotta a meccset, az a játék az Európa-kupában is értékes és figyelemre méltó lett volna. A második negyed óriási fordulatot hozott, a Helios határozottabban, keményebben védekezett s ezzel egyidejűleg a Krka játéka igencsak pontatlanná vált. A Helios kitartó munkával a harmadik negyed végére ledolgozta az első szakaszban összeszedett hátrányát, s a negyedik negyed előtt már vezetett. A felzárkózás és a vezetés átvétele sokat kivett a hazai játékosokból, ugyanakkor a Krka kosarasai ismét elkapták a fonalat egy remek meccsen végül a hazai együttes fölé kerekedett.
Helios: Prepelic (32/18 p., 2-2 lep. és szerz., 3-3 p. és ea.), Pasalic (14/6 p., 4 lep., 2 ea.), Bubnic (13 p., 5 lep.).
Krka: Balazic (17/9 p., 8 gp.), Krivec, Dragic (12/6 p., 3 lep), Nissim (12/6 p., 3 ea.), Lucsics (10/3 p., 4 lep.), Pavic (7 p, 8 lep.)

Maccabi - KK Zagreb 88-68 (31-15, 17-15 21-15, 15-23)
Tel Avivban 4000 néző látogatott ki a zágrábi Euroliga-együttes vendégjátékára. Az utóbbi hetek formája egyértelmű Maccabi sikert sejtetett, és az izraeli sztárgárda az első negyed lehengerlő játékával hamar eldöntötte az összecsapást. A harmadik negyed után már közel 30 pont volt a távolság a felek között. A zéró szakaszt már könnyedebbre vette a Maccabi, a Kasunt nélkülöző KK Zagreb 20 pontra jött föl a végén - igen egyértelmű ,egyoldalú meccs volt.
Maccabi: Blu (19/12 p., 7 lep.), Smith, Mallet (15/9 p., 2 gp.)
Zagreb: Masic (12/9 p., 5 lep.), Markota (12/6 p., 6 lep.), Mulaomerovic (11/3 p., 5 ea.)

Siroki - Cedevita 76-65 (21-16, 21-18, 21-13, 13-18)
A sok-sok horvát játékost foglalkoztató bosnyák gárda ismét alaposan összekapta magát egy a horvát fővárosból érkező rivális  ellen. Kemény, küzdelmes mérkőzésen a roppant hatékonyan védekező Siroki az első három negyedben egyértelműen érvényre juttatta akaratát a 2. helyen tanyázó Cedevita ellen. Meglepő, de teljesen megérdemelt "rajt-cél" győzelmet aratott a Siroki.
Siroki :Ramljak (18/6 p., 5 lep.), Vladovic (17/3 p. ,5 lep., 7 gp.), Sakic (10/3 p. ,6 epl., 4 gp.).
Cedevita: Warren (14/3 p., 4-4 lep. és ea.), Bilan (13 p., 3 lep.), Owens (12p., 7 ep.).

Union Olimpija -Partizan 70-57 (22-16, 13-13, 21-12, 14-16)
Hogy igazi rangadó, a tavalyi döntő visszavágója azt jól jelzi, hogy 4500 néző látogatott ki a címvédő Partizan vendégjátékára Ljubljanában. A szezon során gyakorta játékosokat cserélő Olimpija ezúttal remek védekezéssel rukkolt elő s ezzel szinte sokkolta a Partizan játékosait . A belgrádiak - nyilván részben a hazai együttes remek védekezése miatt is - igen gyengén dobták a triplákat (1/8, 12,5%). A hazaiak jól kezdtek, majd egy harcos második negyedet követően a harmadikban rátettek egy lapáttal s végül váratlanul (maga)biztos győzelmet aratott többek között azért, mert Macvan-t 2 ponton tartották.
Olimpija: Jeretin (15/9 p.,  3 lep., 4 ea.), Salin (14/9 p. , 2 lep., 3 ea.), Thompson (12 p. , 7 lep., (5 támadó))
Partizan: James (16/3 p., 3-3 lep., és gp.), Raduljica (11 p., 5 lep, 3 ea..), Katics (11 p.,  4 lep., 3 ea.)

Buducsnoszt - Hemofarm 84-65 (23-28, 25-13, 20-13, 16-11)
Bár a végeredmény sima hazai győzelmet sejtet, azért nem volt olyan egyértelmű a podgoricai gárda diadala..A verseciek a több, mint 2000 néző meglepetésére váratlanul jó dobóformát mutatva kezdtek, s egy látványos első negyed után vezettek is. Az őket talán tudat alatt lebecsülő Buducsnoszt a második szakasztól elkezdett védekezni, így a szünetben már a hazaiaknál volt az előny. Szünet után a Buducsnoszt csupán 24 pontot engedélyezett az első negyedben 28 pontot szerzőszerb együttest, s végül a várakozásnak megfelelően győzött.
Buducsnoszt: M. Popovics (16/12 p., 3 lep.), Vitkovac (14/3 p., 9 lep., 3 gp.), Dubljevics (10/6 p., 6 lep.), A. Popovics (10 p., 4 lep.),
Hemofarm: Gagics (15 p., 2 lep.), Jeremics (13/3 p., 4 lep., 5 gp.), Otasevics (9/6 p., 4 gp., 3 ea.).