Cibona-Buducsnoszt és Olimpija-Maccabi

Egy remek meccset már játszottak hét közben, és a hét végén is több érdekes összecsapás várható az Adria-Liga következő fordulójában.

Radnicski - Siroki 86-93 (16-28, 26-17, 17-24, 27-24)
Hét közben egy a 15. fordulóból elhalasztott összecsapáson a Siroki remek mérkőzésen bravúros győzelmet aratott az utóbbi hetekben parádézó Radnicski otthonában. A vendégek az első negyedben szédületes támadójátékukkal jelezték: győzni érkeztek Kragujevacra. A hazaiak felvették az eléjük dobott kesztyűt, a második negyedben a Radnicski parádézott, s szorossá tette a meccset. A harmadik negyed ismét a bosnyák gárdáé volt, amely a záró szakasz hatalmas dobópárbajában végül 7 pontot megőrzött előnyéből, s nyerni tudott. Fontos tényezője volt a vendégek sikerének a jobb büntetőzés 20/24 ill. 16/25. A két középcsapat meccse remek hírverése volt az Adria-Ligának.
Érdekességek a statisztikából.
Radnicski: Scott (28 p., 8/12 dupla, 1/3 tripla, 9/14 bünt., 4 lep., 2-2 gp és szerz, 3 ea, 10 kih. fault), Simon (21 p., 8/11 dupla, 0/1 tripla, 5/9 bünt., 8 lep., 4 szerz., 3 blokk), Markovics (15 p., 2/5 dupla, 3/5 tripla, 2/2 bünt., 8 gp., 5 szerz, 4 ea.), Pavkovics (15 p., 5/9 tripla, 6 gp.).
Siroki: Valdovic (24 p.,6/9 dupla, 3/7 tripla, 3/3 bünt., 3 lep., 4-4 gp .és szerz., 5 ea), Collins (20 p., 6/6 dupla, 8/9 bünt.,3 lep.),  Pilepic (15 p.,3/3 dupla, 3/6 tripla,3 gp.), Ramjak (12 p., 6/9 dupla, 0/2 tripla, 8 lep.)

Helios (12., 5-13) - KK Zagreb (9., 9-9) Mindkét csapat kikapott legutóbb, és sokat "túlórázott" újabban. Ez sem zárható ki, bár, a KK Zagreb, noha váratlanul otthonában bukott a meggyengült Union Oimpija ellen, még Domzale városában is esélyesnek tűnik, a két hosszabbításos siker után legutóbb a Buducsnoszt ellen még saját pályáján is vajmi kevés ellenállást kifejtő Helios ellenében.

Radnicski (7., 9-9) - Crvena Zvezda (10., 6-11) Szerb rangadó, két az utóbbi hetekben javuló formát mutató gárda részvételével A Radnicski lenne az esélyesebb, ám a hét közben egy kemény meccset játszott - s veszített el. Nagy kérdés, ezek után mire mennek a kragujevaci fiúk az újabban kiváló védekezéssel előrukkoló belgrádi brigáddal szemben.

Cibona (8., 9-9) - Buducsnoszt (3., 13-5) Inkább a tradíciók, mint a két csapat helyezése alapján mondhatjuk, hogy a forduló egyik rangadója. A veretes múltjához méltatlanul szereplő zágrábi együttes esélyeit növelheti a várakozáson felül szereplő montenegrói együttessel szemben, hogy a Buducsnoszt hét közben utazott, és igen kemény Európa-kupa meccset játszott Törökországban, ráadásul ki is kapott a Banvit csapatától.

Union Olimpija (5., 11-7) - Maccabi (1., 17-1) Elvben a másik rangadó, ráadásul a ljubljanai gárda bravúros, a KK Zagreb otthonában aratott idegenbeli, hosszabbításos sikerrel hangolt a Maccabi vendégjátékára. A Maccabi ráadásul egy olaszországi Euroliga-vereség után érkezik az Olimpija gárdájához. Bár az izraeli sztárcsapat kerete - főleg az Adria-Liga szintjén - igen erős, nehéz percek várnak rá az átalakulóban lévő, de a jelek szerint egyre inkább összeálló szlovén együttes csarnokában.

Partizan (4.,12-6) - Zlatorog (14., 2-16) A címvédő a sereghajtót fogadja .Bár újabban nem sziporkázik a Partizan, az nem valószínű, hogy a halovány Zlatorog Belgrádban megnehezíti a dolgát.

Krka (13., 4-14) - Cedevita (2., 13-4) A Krka a héten már elkönyvelhetett egy hazai vereséget, méghozzá az Európa-kupában, a szentpétervári Szartakkal szemben. A novemberi-decemberi rövid fellángolás után ismét visszaeső hazai csapatra a magabiztos, erősebb kerettel rendelkező zágrábi együttessel szemben is várhatóan ismét ez a sors vár.

Siroki (6.,10-8) - Hemofarm (11., 7-13) Az hajthatja a vendégcsapat malmára a vizet, hogy a bosnyák brigád igen kemény ütközetet vívott hét közben a Radnicski otthonában. Ezzel együtt a jó formában lévő, s kragujevaci szép sikere után érthetően önbizalom dolgában is jól álló , ráadásul otthon játszó Siroki az esélyes.