Euroliga-csapatok hosszabbításos drámája

Két mérkőzést rendeztek vasárnap az Adria-Ligában. A két, hét közben az Euroligában csúfos vereséget szenvedő gárda remek, drámai, hosszabbításos meccset játszott egymással. Bizonyos szempontból a másik összecsapás is érdekes volt, a veretlen címvédő Partizan igencsak megszenvedett otthonában a nyeretlen Krka ellen.

Union Oimpija Ljubljana - Croatia osiguranje Zagreb 91-90 (24-28, 18-16, 20-20, 22-20, 7-6)

Parádés meccset játszott a hazai pályán a Barcelonától egy 20-as, s a Bambergben egy 30-as zakót kapó Olimpija, illetve CO Zagreb. A két gárda végig fej-fej haladva mellett vívott igen magas színvonalú presztízsmeccset, a felek 4-5 pontnál jobban nem engedték el egymást. A zágrábiak a sorozat alatt talán most játszottak először a keretük erősségéhez méltón, lehet felébresztette bennük a szunnyadó oroszlánt, hogy Németországban "feltörölték velük a parkettát".

A rendes játékidő végén mindenesetre Varda támadó lepattanó utáni kosarával győztesnek tűnt a hazai együttes, ám May betörés után egyenlíteni tudott. A hosszabbításban az addig is a tetőfokon lévő izgalmak tovább fokozódtak. Váltott vezetés után Haytvelt zsákolásával a vendégek fordultak 90-88-as előnnyel az utolsó percre, ám Woodside büntetőkből egalizált. Utána az a Simon állhatott a vonalra, aki addig 5-ből 4-et értékesített a vonalról, ezúttal azonban megremegett a keze, mindkettőt kihagyta. Újra Woodside - aki ekkor 7-ből 6-tal állt büntetők tekintetében - állhatott a vonalra, egy büntetőt értékesített, majd hamar elvesztette a labdát a zágrábi gárda, amelynek játékosai azonnal újra szabálytalankodtak, megint Woodside-dal szemben, ő pedig ezúttal - a változatosság kedvéért, még tovább fokozandó feszültséget - mindkettőt kihagyta. Osbolt dobhatott még a győzelemért, de szorongatott helyzetben nem talált be.

A meccs hőse a dupla-duplát, és 36-os teljesítményindexet produkáló Damir Markota volt, persze villogásához többek között az is kellett, hogy a túloldalon Mario Kasun faultproblémák miatt csupán 21 és fél percet töltött a pályán.

Érdekességek a statisztikából.

Oimpija: Markota (24 p., 4/5 dupla, 3/5 tripla, 7/9 büntető, 10 lepattanó), Varda (20 p., 9/11 dupla, 0/1 tripla, 2/5 büntető, 7 lepattanó, 1 gólpassz, 3 eladott labda), Woodside (19 p., 6/11 dupla, 0/2 tripla, 7/11 büntető, 3 lepattanó, 4 gólpassz, 1 szerzett, 3 ealdott labda, 9 kiharcolt fault), Salin (9 p., 0/1 dupla, 3/6 tripla, 3 lepattanó, 1 gólpassz)

Croatia: Simon (42 perc, 19 p., 6/9 dupla, 1/3 tripla, 4/7 büntető, 8 lepattanó, 6 gólpassz, 1 szerzett, 4 eladott labda), May (41:30 perc, 18 p., 5/10 dupla, 2/4 tripla, 2/5 büntető, 4 lepattanó, 1 szerzett, 2 eladott labda), Kasun (14 p., 5/7 dupla, 4/8 büntető, 5 lepattanó, 2 eladott labda), Mulaomerovic (14 p, 4/6 dupla, 1/2 tripla, 3/3 büntető, 2 lepattanó, 5 gólpassz, 2 szerzett, 4 eladott labda), Heytvelt (11 p., 4/6 dupla, 1/2 tripla, 3 lepattanó, 4 eladott labda), Osbolt (7 p., 0/1 dupla, 2/6 tripla, 1/2 büntető, 2 lepattanó, 5 gólpassz)

Partizan Beograd - Krka 68-63 (22-19, 16-19, 12-12, 18-13)

A fene sem gondolta volna, hogy ennyire kihat a címvédő, veretlen Partizanra, hogy csütörtökön, hazai pályán a török Efestől vereséget szenvedtek az Euroligában, de ez történt. A lelkes szlovén gárda megérezte a Partizan tompaságát, s igencsak megnehezítette a dolgát. Három negyed után még abszolút fifty-fifty volt a meccs, már csak azért is, mert 50-50-et mutatott az eredményjelző, s végül nagy nehezen legyűrte a kulcsjátékosait azért kímélni próbáló belgrádi gárda a riválisát.

Partizan: Csakaervics (11 p., 1/4 dupla, 2/2 tripla, 3/4 büntető, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Raduljica (10 p., 5/6 dula, 6 lepattanó), Law (9 p., 3/8 dupla, 0/3 tripla, 3/6 büntető, 2 lepattanó, 4 gólpassz, 2 szerzett, 3 eladott labda), Pekovics (9 p., 2/5 dupla, 5/6 büntető, 6 lepattanó, 1 gólpassz, 2 blokk).

Krka: Baxter (18 p., 4/14 dupla, 1/2 tripla, 7/8 büntető, 2 lepattanó, 1 gólpassz, 3 szerzett, 4 eladott labda, Balazic (12 p., 3/5 dupla, 0/1 tripla, 6/6 büntető, 6 lepattanó, 1 blokk), Pavic (11 p., 4/8 dupla, 3/4 büntető, 7 lepattanó), Z. Dragic (8 p., 2/7 dupla, 4/7 büntető, 5 lepattanó, 3 szerzett labda)