Görög bajnokság, 5. forduló: Szűken nyertek a nagyok

Trotterék pontszegény mérkőzésen győztek, már nincs nyeretlen együttes, tovább menetelnek az óriások.

Görög bajnokság - 5. forduló:

Apollon Patrasz - Panathinaikosz 80-90 (20-26, 25-23, 22-21,13-20)

Egészen az utolsó játékrészig levegőben lógott a meglepetés, mivel a hazaiak szorosan tapadtak az esélyesebb zöldekre. A lepattanózásbeli és palánk környékén elszenvedett hátrányukat a külső dobásokkal kompenzálták a Patrasz játékosai. 32 kísérletből 15 hármast értékesítettek, Verginisz 5/6-os, Niforasz 4/5-ös mutatóval végzett, viszont a negyedik negyedben a hazaiak nem tudtak mit kezdeni a Pana védekezésével, így a vendégek nehezen, de hozták a kötelezőt.

Olympiakosz - Lavrio 108-39 (21-13, 29-6, 31-14, 27-6)

Óriási különbséggel diadalmaskodott a jóval esélyesebb Euroligás együttes. A hazaiak már a találkozó kezdetétől kontroll alatt tartották a játékot, s demoralizáló csapást mértek ellenfelükre. Az újonc vendégeknél csupán két játékos jutott el legalább 2(!) mezőnykosárig, és a legmagasabb VAL érték 4(!) volt, sorozatban negyedik vereségüket szenvedték el. Nagy kérdés, hogy tudnak-e javítani egy ilyen arányú kudarcot követően.

Arisz - Trikalla 84-79 (21-20, 19-21, 20-15, 24-23)

Ahogy a Pana, úgy az Arisz is közel állt a bukáshoz, igaz, a sárga-feketék hazai pályán izzadtak vért a győzelemért, ugyanis a 2-2-es mérleggel álló vendégek a 48 pontot szállító Conger, Cadougan, Soko trió vezetésével haladtak a meglepetés felé, egy ponttal vezettek a félidőben. A kiegyenlített játék a fordulás után is folytatódott, viszont a vendégek nem tudták feltartóztatni az 53 pontot szerző Waters, White, Hagins hármast, és nagy árat fizettek azért, hogy 28 büntetőhöz juttatták az Arisz játékosait.

Nea Kifiszia - Koroivosz 60-61 (16-13, 8-13, 18-21, 18-14)

A vendéglátók jó védekezéssel kezdték a mérkőzést, bár sok második lehetőséget engedélyeztek az ellenfélnek, s alulmaradtak lepattanózásban. Trotter csapata legeredményesebb játékosaként szerepelt, igaz a dobásokkal akadtak problémái, együttesének pedig az eladott labdákkal (17). Bár az utolsó negyed nem sikerült a legjobban a vendégeknek, a győzelemhez szükséges egy pontot megőrizték előnyükből és fontos sikert arattak. Trotter Obie ismét kezdett, 31 játékpercet kapott 12/6 ponttal (3/10 mezőnyből, 2/3 tripla, 4/4 büntető), 5 lepattanóval, 2 gólpasszal, 3 kiharcolt faulttal és 3 eladott labdával zárta a találkozót. Fontos győzelmet szerzett a Koroivosz, mely 3-2-es mérleggel áll.

AEK Athen - Kavala 80-72 (28-21, 17-21, 19-14, 16-16)

Az eddig veretlen AEK sem kerülte el az élmenőket ebben a fordulóban sújtó nehézséget, miszerint, hogy a könnyűnek vélt siker nem érkezett zökkenőmentesen. A kezdéssel semmi gond nem volt a fővárosiaknál, de a második negyedben magukra találtak az ex-fehérvári Maurice Kempet (18 perc, 2 pont, 4 lepattanó, 4 kiharcolt fault) soraikban tudó vendégek és felzárkóztak. A nagyszünet után összekapta védekezését az AEK és 14 pontot engedélyezett az ellenfélnek, s így a hátralévő tíz percben már őrizhették előnyüket, nem forgott veszélyben Mavrokefalidiszék veretlensége.

Kolosszosz - Arkadikos 83-70 (23-7, 21-20, 23-20, 16-23)

Kis túlzással állíthatnánk, hogy már az első negyed után teljes nyugalommal lefújhatták volna a találkozót, ugyanis a hazaiak nagy lendülettel kezdtek, 23-7-re nyerték az első játékrészt. A folytatásban az újonc vendégek csak szenvedtek a triplákkal és büntetőkkel egyaránt, egységen 10-10 kihagyott dobást hoztak mindkét kategóriában. Távolról mindössze 3 alkalommal találtak be, s bár prólbálták összerántani játékukat, az első negyedben beszedett hátrányt már nem tudták csökkenteni. A mérkőzés végén már nyugodtan kiengedhetett a hazai alakulat, semmi sem veszélyeztette magabiztos győzelmét, mely a második legnagyobb arányú volt a fordulóban.

AGOR - PAOK 63-74 (20-25, 17-21, 12-14, 14-14)

Négy sikertelenül megvívott mérkőzés után végre nyert a PAOK, így már egyetlen csapat sem nyeretlen az első osztályban. A fekete-fehér mezesek a félidőig megnyugtató előnyt építettek ki, s bár nem hoztak extra dobóformát, a védekezésükkel nyomást gyakoroltak az ellenfélre, több szerzett labdához jutottak, melyekből könnyű kosarakat értek el. A második félidőben inkább a küzdelem dominált, mintsem a látványos játék, így a vendégek a kiemelkedően játszó William Hatcher (21/9 pont, 6/8 mezőnyből, 5 szerzett labda, 5 kiharcolt fault, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezetésével megszerezték első győzelmüket.