Görög bajnokság, 7-8. forduló: Trotterék jó úton járnak

A veretlen Panára tapad az AEK és az Olympiakosz, Trotterék a táblázat első felében, megtáltosodott a PAOK.

7. forduló

Olympiakosz  - Koroivosz 83-64 (24-17, 20-12, 23-18, 16-17)
Már az első félidő során megmutatkozott, hogy mekkora a különbség az Euroligában vitézkedő gárda és Trotterék között. Ekkor már 15 ponttal vezettek a hazaiak, s a hátralévő játékidőben már könnyedén kezelték a jelentős különbséget. Trotter Obie 24 percet töltött a pályán, 6 ponttal 2/5-ös mezőnymutatóval, 4 gólpasszal, 1 lepattanóval, 2 kiharcolt faulttal, 1 blokkal, és 2 eladott labdával zárt.

Arisz - Kavala 68-50 (17-17, 16-9, 17-11, 18-13)

A hazaiak a palánkok alatti dominanciájuknak köszönhetően végig uralták a találkozót. A nyitó negyedet még egálra hozta a Kavala, de a 44-30-as lepattanóarány egyértelműen a sárga-feketék felé billentette a mérleg nyelvét. A vendégeknél egyedül az ex-fehérvári Maurice Kemp játszott elfogadhatóan, aki 25 perc alatt 11 pontig (5/12 mezőnyből), 4 lepattanóig, 4 kiharcolt faultig, 1-1 szerzett és eladott labdáig jutott. Ezzel csapatában a legmagasabb, 10-es (!) VAL értéket hozta.

Nea Kifiszia - AEK Athen 54-78 (8-21, 19-18, 18-18, 9-21)
A vendégek ellentmondást nem tűrő módon diadalmaskodtak, hála a 16 perc alatt 20/9 pontot (6/11 mezőnyből, 3/6 tripla) és 10 lepattanót jegyző Milan Milosevicsnek. A hazai oldalon egyetlen játékos jutott csupán tíz pont fölé, s mivel már az első játékrész során több mint tíz egységnyi hátrányt szedett be a Kifiszia, csak futni tudott az eredmény után, mely az utolsó negyedben bekapott újabb mélyütésben csúcsosodott ki.

Apollon Patrasz - Arkadikosz 56-76 (13-22, 12-17, 13-17, 18-20)
A vendég Arkadikosz hihetetlen pontossággal dobta a hárompontosokat, 19 kísérletből 14 célba jutott, s így a vendég játékosok több triplát értékesítettek, mint kettest (11). A találkozó előtt egyaránt egy-egy győzelemmel álló alakulat között nagy különbség mutatkozott, a hazaiak nem tudtak újat húzni, minden játékrészt, így a mérkőzést is elvesztették.

Kolosszosz - Lavrio 61-72 (13-12, 17-24, 20-12, 11-24)
A vendégek - ellentétben a hazaiakkal - tudták, hogy négy negyedből áll a mérkőzés. Ousman Krubally (15/3 pont, 12 lepattanó, 10 kiharcolt fault) és Zamal Nixon (15/3 pont, 7 gólpassz), valamint a padról érkező Sakellariou és Evans (együtt 23 pont) sikerre vitték a Lavriót. Gyakorlatilag két embert leszámítva átlagon felüli teljesítményről nem beszélhetünk a vendéglátóknál. Így a hazaiak nem mentek sokra azzal, hogy Will II Davis 16 perc alatt 13 pontot, 7 lepattanót, Larentcakisz pedig 13/3 pontot, 8 lepattanót és 6 gólpasszt tett a közösbe.

AGOR - Trikalla 83-79 (19-25, 22-17, 23-15, 19-22)
Mindkét csapat agresszív játékkal rukkolt elő a fordulatokban bővelkedő mérkőzésen. A hazaiak 31, míg a vendégek 35 alkalommal állhattak a büntetővonalra. A higgadtság győzelmet ért a vendéglátó alakulatnak, ugyanis a Trikalla játékosai 12 büntetőt hibáztak, mely végül döntőnek bizonyult a találkozó végkimenetelét illetően.

8. forduló

Lavrio - Panathinaikosz 72-79 (25-24, 21-17, 13-20, 13-18)
Alaposan meglepte az esélytelennek kikiáltott hazai együttes a zöld-fehéreket. A félidőben öt pontos előnyben játszott a Lavrio, mely kimondottan a kezdőjátékosai eredményességében bízott, mivel csupán 8 pont érkezett a kispadról. A fordulás után gyorsan rendezte az erőviszonyokat a Raduljica (19 perc, 23 pont, 10 lepattanó, 8 kiharcolt fault) és a másik két dupla-duplázó Kalatesz és Gist által húzott Pana. A vendégek 66 pontot szereztek a festékből és 45-28 arányban nyerték a lepattanócsatát, ennek tükrében minden dicséretet megérdemelnek a hazaiak, akik megszorongatták a listavezetőt.

Kavala - Olympiakosz 57-71 (11-24, 21-16, 14-18, 11-13)
Ugyan az első negyedben komoly, 13 pontos fórt kialakító címvédő kisebb hullámvölgybe került a második tíz perc során, ám a további fordulatok elmaradtak. Határozott és egyben hatékony védekezéssel operáltak a vendégek, ellenfelük alig érte el a 30%-os mezőnyhatékonyságot, s emellett még a büntetőkkel is hadilábon állt (7 kihagyott). A szervezetten játszó Olympiakosznál 26 mezőnykosárra 24 gólpassz jutott, s már sorozatban hatodik sikerét aratta.

AEK Athen - Arisz 74-83 (20-22, 16-19, 17-27, 21-15)
A forduló rangadóján az addig még veretlen fővárosiak a EuroCup résztvevő Ariszt fogadták és jó házigazdának bizonyultak. A félidőben még csak minimális különbséggel vezettek a vendég sárga-feketék, majd jött a nagyszünet és más fokozatba kapcsolt az Arisz. A hazaiak DJ Coopert leszámítva csak szenvedtek a hárompontosokkal (6/29), s a vendégek mély, tíz fős rotációja megoldhatatlan feladat elé állította őket. Hiába hajráztak jól Dragan Sakota mester tanítványai, elvesztették veretlenségüket.

Nea Kifiszia - Apollon Patrasz 79-82 (14-15, 28-25, 16-21, 21-21)
Az ex-pécsi Martin Pahlmbladot foglalkoztató hazai együttes folytatja hullámzó szereplését. Ez alkalommal az addig mindössze egyetlen győzelmet számláló és a kiesés elől menekülő Apollon Patrasz tréfálta meg a hazaiakat. A Patrasznál a játéknap egyik legjobb egyéni teljesítményével szolgált Kevin Dillard (28/6 pont, 8/13 mezőnyből, 2/3 tripla, 10/11 büntető, 4 lepattanó, 5 gólpassz, 7 kiharcolt fault), mellyel sikerre vitte együttesét, ugyanis a vendéglátók 10 büntetőt hibáztak és hiába álltak közel a végjátékban a fordításhoz, a siker kapuján nem tudtak belépni.

Trikalla - Kolosszosz 89-86 (23-23, 26-22, 21-17, 19-24)
A jó idénykezdet után egyre mélyebbre zuhan a Kolosszosz, mely sorozatban harmadik vereségét könyvelte el. A vendégek 38 (!) büntetőhöz segítették a Trikalla játékosait, akik precízen 31-et értékesítettek. A legnagyobb kritika az a idegenben játszókra, hogy annak ellenére sem tudtak ponterős játékkal előrukkolni, hogy 25-tel (!) több mezőnykísérlettel zártak, mint a hazaiak.

PAOK - Arkadikosz 74-54 (11-15, 18-19, 27-5, 18-15)
Az előző fordulóban jól játszó Arkadikosz első félidőben mutatott játéka öt pontos előnyt ért, s kevés jel mutatott arra, hogy nagy fordulatok várhatóak. A harmadik negyedre viszont teljesen más felfogásban jött ki a PAOK, mely mindössze 5 (!) pontot engedélyezett ellenfélnek, s 22 pontos különbséggel nyerte a játékrész, megalapozva ezzel későbbi sikerét. A rossz kezdés után a hazaiak sorozatban harmadik győzelmüket aratták.

Koroivosz - AGOR 83-79 (25-16, 22-11, 19-26, 17-26)
Nagyon magabiztosan játszott, s már szinte az első félidőben eldöntötte a mérkőzést a hazai alakulat. A végeredmény csalóka lehet, de a Trotter hathatós közreműködésével győzedelmeskedő vendéglátó sikere nem forgott veszélyben. Trotter Obie 28 játékperce alatt 20/12 ponttal (5/10 mezőnyből, 4/8 hárompontos, 6/6 büntető), 3 lepattanóval, 3 gólpasszal, és 3 kiharcolt faulttal segítette együttesét, a negatív oldalra csupán 2 eladott labda került fel.