Görög bajnokság: Felbőszített esélyesek

Trotterék kikaptak, hosszú meccset játszott az Olympiakosz, továbbra is élen a Pana, sereghajtó a PAOK.

Görög bajnokság - 4. forduló

PAOK - Olympiakosz 99-104 hosszabbítás után (15-22, 28-20, 24-25, 20-20, 12-17)

Akik szeretik a pontgazdag találkozókat, jól szórakoztak, pedig az előjelek alapján kevés sansz mutatkozott arra, hogy a sereghajtó meg tudja nehezíteni a vendégek dolgát. Az első két negyed ellentétes alakulása után fej-fej mellett haladtak a felek, egészen a hosszabbításig. A ráadásban sokkal több erő maradt az Olimpiakoszban, mely 43-32-re nyerte a lepattanócsatát, ám ennél is nagyobb fölény mutatkozott a festékből szerzett pontok tekintetében, ott ugyanis 62-34 arányban domináltak a piros-fehérek. A hazaiak hiába álltak helyt, s jutottak náluk öten is tíz pont fölé - Cohlasz tíz perc alatt 15/9 pontig - nem tudták megszerezni idei első győzelmüket a bajnokságban.

Panathinaikosz - Kolosszosz 107-66 (21-19, 26-15, 28-19, 32-13)

A Pana nagyjából tíz percnyi esélyt adott a Kolosszosznak, melyben Gary McGee-t leszámítva senki sem jutott tíz pont fölé. A hazaiak könnyedén játszottak, 32 gólpasszt osztottak ki és emellett parádésan, 60%-os pontossággal dobtak távolról. A vendégek összesen 23 eladott labdát hoztak össze és csak a negyedik negyedben 19 pontos hátrányt szedtek be, végül kiütéses vereségbe szaladtak bele.

Arkadikosz - AGOR 75-70 (19-20, 17-19, 19-16, 20-15)

Fordulatokban bővelkedő mérkőzést vívtak a csapatok, melyen a felek jobbára egymás hibáiból éltek. Nem lehet elvitatni, hogy a hazaiak kitartását megérdemelten koronázta siker, ugyanis annak ellenére, hogy 20 (!) eladott labdát vétettek, élesek tudtak maradni a végjátékra és ott behúzták a találkozót. Az AGOR hibái ellenére győzhetett volna, de 50%-os dupla-, illetve 17%-os triplamutatóval nem lehet idegenben sikert aratni.

Lavrio - Arisz 68-76 (19-14, 19-19, 19-23, 11-20)

Az első győzelmét megszerző totális újonc vérszemet kapott és nem kisebb vadra fente a fogát, mint a EuroCup résztvevő Ariszra. Hiába akadtak faultproblémái a hazaiaknak, teljesen kiegyenlített küzdelemre késztették a vendég együttest, sőt, a záró tíz percnek egy pontos fórral vághattak neki. Ott azonban a rutin, a mélyebb rotációs lehetőségek, a több energia a sárga-feketék oldalára billentette végül a mérleg nyelvét, hiába állt helyt az 1500 szurkoló által hajtott Lavrio.

Trikalla - Nea Kifiszia 73-76 (13-20, 22-20, 16-18, 22-18)

A lepattanókkal együtt jött a siker a vendégek számára, ugyanis összesen tízzel több kimaradt dobás utáni lecsorgó labdát gyűjtöttek be, mint a Trikalla játékosai. Bár meg kell hagyni, hogy a hazaiak minden követ megmozgattak a siker érdekében, viszont azt a számukra szomorú tényt nem tudták megmásítani, hogy a cserejátékosaiktól mindössze 8 pont érkezett, ami vajmi kevés támogatás egy szoros találkozón.

Koroivosz - AEK Athen 67-76 (24-11, 14-24, 8-21, 21-20)

Egészen a harmadik negyedig reális győzelmi reményeket táplálhatott Trotter együttese. A Koroivosz jól kezdett és bár  második negyedben akadtak problémáik a hazaiaknak, előnnyel fordulhattak a második félidőre. Ott azonban nem lassított a sárga-fekete mezes alakulat, nyolc pontot engedélyezett csupán és olyan előnyt szerzett, melyet biztosan tartott egészen a lefújásig. Trotter Obienak ez alkalommal nem ment a játék, bár kezdőként 30 percet töltött a parketten, mégis mindössze 2 ponttal (1/6 mezőnyből, 0/2 triplából), 2 lepattanóval, 2-2 gólpassz és szerzett labda mellé 3 eladott társult, -3-as VAL értékkel zárt.

Kavala - Apollon Patrasz 72-91 (15-24, 18-17, 18-25, 21-25)

A vendégek gyakorlatilag esélyt sem adtak a hazaiaknak a győzelmi remények táplálására. Pedig a Patrasz úgy érkezett soros ellenfeléhez, hogy még nyeretlenül állt három vereséggel a tarsolyában. Az 50% feletti mezőny- és az azt közelítő hárompontos mutató viszont révbe vitte a vendégeket. A hazaiaknál az ex-fehérvári Maurice Kemp végzett a legeredményesebb játékosként 17 ponttal (5/12 mezőnyből, 8-ból 7 büntető), 4 lepattanóval, 2 gólpasszal és 4 kiharcolt faulttal.