HEBA: A 10. fordulóban

A nagyok a papírformának megfelelően menetelnek tovább, de azért így is volt meglepetés rendesen…

Olympiacos (10-0) – Trikalla (3-7) 84-45

25-7; az első negyed végeredménye, aminek következtében pillanatok alatt eldőlt a mérkőzés sora is. A vendégek ráadásul még az ötven pontot sem érték el, így Chris Evans (10 pont, 12 lepattanó) hiába próbálta meg egyedül megváltani a világot összességében fikarcnyi esélye sem volt. Hazai oldalon ellenben Giorgios Printezis (22 pont, 12 lepattanó) és Stratos Perperoglou (16 pont) sziporkázót, így a listavezető nemes egyszerűséggel lemészárolta ellenfelét.

Apollon Patras (4-6) – KAOD (5-5) 62-64

A Patras olyannyira kiesett a ritmusból, hogy rohamtempóban zuhan lefelé a tabellán. Ellenben a KAOD pont ellenkezőleg, hirtelenjében, teljesen váratlanul tör előrefelé. Ennek ellenére egy egészen remek kis mérkőzést hozott a két gárda parolája. Az első negyed a tapogatózásról szólt, majd a következő két játékrészben a házigazda Apollon, Lenny Daniel (17 pont, 10 lepattanó) és Demarius Bolds (17 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) kettőse révén próbálta dűlőre vinni a mérkőzést. Az utolsó játékrészben azonban megrázta magát a KAOD és Lazeric Jones (15 pont, 4 lepattanó) valamint Edin Bavcic (14 pont, 12 lepattanó) duójával előbb felzározott, majd az utolsó pillanatokban a mérkőzést is megnyerte.

Ikaros (3-7) – Ilysiakos (2-8) 72-71

A tabellautolsók csatája szintén remek kis mérkőzést tartogatott. Az Ikaros elsősorban Sotirios Manolopoulos (16 pont, 6 lepattanó), Ryan Richards (15 pont) és Yannis Gagaloudis (14 pont) triójával már a feldobás pillanatától kézben tartotta a mérkőzés irányítását. Nem is volt semmiféle probléma, mígnem az utolsó negyedben az Ilysiakos megrázta magát és 14 pontos hátrányt ledolgozván, majdnem megfordította az eredményt. Panagiotis Kafkis (17 pont), Periklis Dorkofikis (14 pont, 4 gólpassz) és Kevin Anderson (14 pont) révén csupán egy hajszálra voltak a csodától, ám a végén mégis a hazaiak örülhettek.

PAOK (6-4) – Panionios (8-2) 91-100

A forduló legnagyobb rangadójának ígérkezett a PAOK illetve a Panionios csatája. Ennek megfelelően remek kis összecsapást rittyentett a két alakulat. Hazai oldalon D.J. Cooper (22 pont, 6 gólpassz), Giorgos Bogris (17 pont, 7 lepattanó) és Evaggelis Margaritis (11 pont) hármasa nézett farkasszemet az Errick McCollum (26 pont), Landon Milbourne (15 pont) és Marc Antonio Carter (14 pont) alkotta trióval. A Panionios első negyedbeli remeklése azonban kitartott a mérkőzés végéig, így a vendégek már most hatalmas lépést tettek a harmadik hely megszerzése irányába.

AGOR (5-5) – Nea Kifisia (4-6) 54-55

Elsősorban a védekezés dominált ezen a parolán, amely mérkőzés végén sokkal erősebb lepattanózása révén, habár mindössze egyetlen ponttal, de az újonc alakulat győzedelmeskedett. A hazaiaknál Giannis Kalambokis (13 pont) és Kenny Gabriel (10 pont, 10 lepattanó), míg vendégoldalon Darrius Garrett (9 pont, 8 lepattanó) illetőleg Tony Crocker (9 pont, 6 lepattanó) kettőse húzta az igát. Egy kisebb fajta meglepetés.

Panelefsiniakos (4-6) – Aris (4-6) 72-60

Meglepetéssel ért fel a Panelefsiniakos, Aris felett aratott győzelme is, még akkor is, ha előzetesen sem választotta el túl sok egymástól a két alakulatot. A hazaiak a nagykönyvnek megfelelően az első illetőleg a harmadik negyedet nyomták meg, így Brandis Raley-Ross (17 pont) és Emmanouill Papamakarios (14 pont) vezetésével végig kézben is tartották a mérkőzés irányítását. Vendégoldalon Michalis Pelekanos (23 pont) szokásához híven most is minden tőle telhetőt megtett, azonban ez jelen esetben mindössze az eredmény szorosabbá tételéhez volt elegendő.

Kolossos (3-7) – Panathinaikos (9-1) 58-73

A félidőig egészen szépen tartotta magát a Kolossos elsősorban Nestoras Kommatos (14 pont, 5 lepattanó) és Bambale Osby (14 pont, 5 lepattanó) kettőse okán. A nagyszünetet követően azonban megrázta magát a Pana és pillanatok alatt pontot tett a mérkőzés végére. Ramel Curry (14 pont) és James Gist (12 pont, 6 lepattanó, 6 gólpassz) húzta a zöld-fehérek igáját, amelynek kapcsán természeten ezúttal is a papírforma érvényesült.