Hétközi, de nem hétköznapi forduló

Hétközi, de korántsem hétköznapi fordulót rendeztek az Adria-Ligában, több jókora meglepetéssel. A legnagyobb  a Helios sikere a Radnicski otthonában, a KK Zagreb pedig ezúttal a Krka otthonában "kapitulált". A nap sőt talán az egész ősz meccsét a két zágrábi együttes játszotta, s a remek 40 percre még ötöt rá  is tett a Cibona és a Cedevita

Radnicski - Helios 72-77 (17-9, 14-34, 20-23, 21-11)
Biztos győzelmet várt a 2000 kragujevaci drukker s úgy is indult a meccs. A második negyedben óriási fordulat következett be a vendégek képtelenek voltak hibázni s ez sokkolta a gyengécske Heliost váró szerbeket. Szünet után sem tudta csökkenteni hátrányát a Radnicski a negyedik negyed előtt pedig már túl nagy volt a különbség. Csökkenteni tudta csak hátrányát a hazai csapat, amely meglepő vereséget szenvedett köszönhetően katasztrofális (0/18) triplamutatójának, hiába nyerte 51-20-ra a pattanóharcot a 13 hármast "hintő" szlovén gárdával szemben.
Érdekességek a statisztikából.
Radnicski: Simon (29 p. 10 lep., 3-3 gp., és blokk), Bircsevics (12 p., 17 lep.), Scott (13 p. 12 lep.), Pavkovics 12 p., 4 lep., 6 gp., 3 ea.).
Helios: Pasalic (19/6 p., 10 lep.), Prepelic (17/9 p., 4 gp.), Bubnic (11 p., 5 lep.), Cebular (10/6 p 2 szerz.).

Krka - KK Zargreb 84-65 (22-16, 18-11, 21-16, 23-22)
A horvát csapat gödörben van, s a szintén gyengélkedő Krka otthonában sem tudott igazán ráhangolódni az összecsapásra felpörögni. Nagy meglepetésre a Krka végig kontrollálta a mérkőzést pedig a még az e mecset kihagyó Kasun nélkül is ismertebb, nevesebb játékosok szerepelnek a KK együttesében. De..nem a nevek játszanak s nem is a pénz...Mulaomerovic és Simon gyengélkedése megpecsételte a KK sorsát.
Krka: Nissim (17/6 p. 2-2 lep. és ea 3 gp.) Pavic (14 p., 10 lep.), Muric (10/6 p. 6 lep.).
Zagreb: Markota (19 p. 9 lep., 4-4 gp. és szerz. 2 ea.), Masic (15/9 p. 5 lep.),Simon (40 perc, 5/3 p., 7 gp.) Mulaomerovic )4 p. 3 ea.).

Siroki -Union Olimpija 64-71 (14-12, 19-17, 14-15, 17-27)
Az előző hetek eredményei alapján meglepetés a szlovén csapat sikere a bosnyák együttes otthonában. A 2000 néző három negyeden át küzdelmes de nem túl élvezetes tusakodást láthatott. A záró szakaszban aztán mintegy varázsütésre elkezdet mindent bedobálni a vendégcsapat játékosai, és a remek negyedik negyedével megérdemelten nyert az Olimpija.
Siroki: Vladovic (17/3 p.,3-3 lep. és ea., 6 gp, 2 szerz.), Pilepic (16/12 p., 5 ea.), Ramljak (10/6 p., 7 lep.).
Olimpija: Thompson (19 p., 3-3 lep. szerz., és ea,), Dasic (13 p., 6 lep.) Blazic (11 p., 3-3 lep., és szerz.).

Partizan - Buducsnoszt 67-58 (19-15, 23-14, 15-10, 10-19)
Az Adria-Liga védő Partizan sikere jóval biztosabb volt, mint azt a 9 pontos különbség mutatja. Három negyeden át Euroliga-szintű védekezést  mutattak be a belgrádiak s a több mint 5000 néző nagy örömére ez ellen a Buducsnoszt amúgy jó képességű játékosai nem tudtak kibontakozni. Három negyed után közel 20 ponttal  vezetett a Partizan, a végét lezserebbre vette s ezt azonnal kihasználva 10 ponton belülre került a podgoricai brigád.
Partizan: Macvan (12 p., 11 lep.), Lucsics Andusics (11/3 p.), Raduljica (9 p., 5 gp.)
Buducsnoszt: A. Popovics (12/3 p. 6 lep. 3 ea.), Krsztovics (10 p, 3-3 szerz. és ea.), Mihalovics (9/3 p.)

Cibona - Cedeita 102-106 (26-23, 21-18, 21-16, 16-27, 18-22)
Parádés zágrábi "belharc". Az utóbbi hetekben gyengélkedő, maximum hullámzóan játszó Cibonára az első három negyedben szinte rá sem ismert a meccsre kilátogató több, mint 4000 néző. A Cibona mind támadásban mind védekezésben régi szép napjaira emlékeztetően egyértelműen felülmúlta a sorozatban remeklő Cedeita csapatát. A záró szakaszban aztán a Cedeita igazolta, miért is második a sorozatban, szédületes utolsó negyedet produkálva egalizált. A túlóra méltó volt a rendes játékidőben látott remek játékhoz, 40 perc parádé után a ráadás 5 perce szinte egy egész negyedes eredményt hozott s a lélektani előnyt kihasználva megnyerte e remek meccset.
Cibona: Zubcic (24/6 p. 13 lep.), Barbour (16/9 p. 10 lep., 8 gp., 4 szerz., 3 ea.), Harper (14 p., 4 lep., 2-2 gp. és szerz.), Suton (15 perc, 12 p., 4 lep.).
Cedevita: Bilan (27 p. 10 lep.), Warren (24/9 p.,12 lep.), Car (24 p. 7 lep. 4-4 gp.és ea. 3 szerz.), Bazdaric (16/12 p., 7-7 lep. és ea.).

Hemofarm - Zlatorog 58-54 (13-18, 23-7, 14-15, 8-14)
Két gyenge formában lévő csapat gyöngécske összecsapása. A versecieknek volt egy remek negyedük, s lett egy győzelmük, a Zlatorognak most volt tartása, s ez ezúttal egy szoros meccsen elszenvedett vereséghez volt elég.
Érdekességek a statisztikából:
Hemofarm: Jeremics (21/3 p., 3-3 lep, gp. és szerz.), Pantics (10 p., 9 lep.), Gagics (6 p., 11 lep.)
Zlatorog: Strnad (11/6 p.), Omic (10 p. 17 lep.), Vujasinovic (8 p., 3-3 lep., és szerz. 5-5 gp. és ea.).

A Maccabi-Zvezda összecsapást március 15-én rendezik.