LNB, 10. forduló: Az ASVEL nyerte a rangadót

Az ASVEL lenyomta a Limoges-t is, mely már 12., javított a Strasbourg, nyeretlen maradt a Le Havre.

10. forduló

Gravelines - Paris-Levallois 71-59 (14-11, 24-11, 16-25, 17-12)

Nagy adok-kapokba kezdtek a felek a mérkőzés elején. A hazaiak 13-4-es etappal nyitottak, amire a fővárosiak 10-3-as futással válaszoltak. Viszont itt ritmust váltottak a vendéglátók, akik folyamatosan növelték a különbséget, s az első félidőben mindössze 22 pontot engedélyeztek az ellenfélnek. A fordulás után több felzárkózási kísérlettel próbálkozott meg a vendég gárda, ám csak 6 pontra tudták megközelíteni az előnyükkel magabiztosan gazdálkodó hazaiakat.

Monaco - Chalons-Reims 86-80 (24-12, 19-21, 21-23, 22-24)

Az újonc jó kezdéssel alapozta meg magabiztos vezetését, ugyanis 12 ponttal nyerte a nyitó játékrészt. A folytatásban annak ellenére folyamatosan vezetett a Monaco, hogy a mezőnybeli hatékonyság egyre romlott és nyerte az egymást követő negyedeket a Reims. A végjátékban már szinte teljesen eltüntette hátrányát az egyetlen pontra felzárkózó vendég gárda, ám ekkor a hazaiak húzóemberei, Gordon, Uter, és Nelson percek alatt újra biztossá tették a távolságot, s behúzták a mérkőzést a fehér-piros mezesek.

Le Havre - Le Mans 73-76

Nagyon közel állt első győzelmének megszerzéséhez a hazai alakulat, melyben jól játszott az ex-paksi Henry Dugat (10 pont, 7 gólpassz, 1 eladott labda), ám rajta kívül csak két csapattársa, Vassallo (27/12 pont) és Elton Brown (12 pont, 7 lepattanó) nyújtott értékelhető teljesítményt. A vendégeknek nem ment a dobás távolról, de a lepattanócsatát 39-29-re megnyerték, s ez végül, ha minimális mértékben is, de döntőnek bizonyult a győztes kilétét illetően.

Limoges - ASVEL 52-64 (11-19, 20-14, 13-18, 8-13)

A listavezető ASVEL mondhatni érvényesítette a papírformát, ugyanis a több vereséget maga mögött tudó címvédő sehogy sem talált fogást a jelenlegi listavezetőn. Komoly rajtot vett a lyoni gárda, mivel bő hét perc elteltével már 17-3-ra vezetett, ezt követően igaz zárkózott a Limoges, viszont így is csak üldözni tudták az ellenfelet Westermannék. A címvédő erejéből mindössze 7 (!) két pontosra és 9 triplára futotta, összesen 52 pontot szerzett a hazai együttes, 27%-os mezőnypontossággal. A második félidőben mutatott határozott védekezése és centerjátéka okán megérdemelten nyert az ASVEL.

Rouen - Strasbourg 88-79 (26-18, 18-22, 23-22, 21-17)

Az addig mindösszesen kettő győzelmet számláló Rouen magabiztosan, végig vezetve fektette két vállra a nála jóval magasabban rangsorolt ellenfelét. A Strasbourg már a rajtnál beragadt, s onnan már csak kereste saját játékát és futott az eredmény után. Mindössze hárman érték el a vendégeknél a tízpontos határt, ezzel szemben a hazaiaknál hatan szállítottak két számjegyű ponttermést, a forduló meglepetését szolgáltatva legyőzték a tavalyi ezüstérmest.

Nanterre - Pau-Lacq-Orthez 81-77 (23-16, 17-24, 27-19, 14-18)

A két, középmezőnyben helyet foglaló alakulat szoros mérkőzést kerekített, mely joggal viselhette a "középház rangadója" nevet. Felváltva produkáltak kisebb, nagyobb futásokat a felek, ugyanis míg a találkozót jobban kezdő Nanterre előnyhöz jutott, addig a vendégek a második negyedben egyenlítettek. A harmadik játékrész során a hazaiak eredményes támadójátékot hoztak, s bár keményen zárkózott - egészen egy pontnyi távolságig - a Pau, végül a hazaiak behúzták a mérkőzést.

Orleans - Chalon 71-77 (21-23, 22-14, 15-26, 13-14)

Nem volt szüksége arra a vendégként fellépő Chalonnak, hogy agresszívan játsszon, ugyanis csupán 7 alkalommal büntetőzhettek Evtimovék a találkozó folyamán. Ellenben ennél jóval több, összesen 24 triplát eresztettek el, melyeknek fele a hazai gyűrűben kötött ki. A vendéglátóknál nem találta dobóformáját Marcellus Sommerville (5/17 mezőnyből, 1/5 tripla), ami nagyjából meg is ásta együttesének sírját, mely hiába vezetett még a félidőben, a fordulás után már nem tudta tartani a lépést ellenfelével.

Dijon - Cholet 68-43 (19-15, 9-9, 15-10, 25-9)

Nehéz szavakat találni arra, hogy mennyire keresték a hatékony kosárlabda receptjét a csapatok az első félidő során. A nyitó játékrészben minimális fórt teremtett a Dijon, de a második tíz perc katasztrofálisnak bizonyult mindkét csapat számára, összesen 9-9 pontot tudtak az eredményjelzőre írni. A folytatásban valamennyire javulni tudott a Dijon, ellentétben a Cholet-val, mely a záró negyedben is hozta értékelhetetlen támadójátékát, így nem meglepő, hogy mindössze 43 pontig jutott a vendég alakulat és nagy különbségű vereséget szenvedett.

Antibes - Nancy 93-77 (27-16, 17-16, 28-15, 21-30)

A Tim Blue (9/14 mezőnyből, 20/6 pont) és Will Solomon (19/12 pont, 4/5 tripla, 5-5 lepattanó és gólpassz) vezérelte hazai együttes az első negyedben egy 10-1-es etappal kezdett, majd előnyét a harmadik tíz perc során egy 19-4-es futással erősítette meg, s abban a periódusban be is biztosította a győzelmet. A vendégeknél 23/12-t gurított Andy Panko, aki szezonbeli legjobb mérkőzését hozta, de mivel védekezésben szinte semmit nem mutatott a Nancy - 57%-kal dobott az Antibes -, ezért tükörsima vereséget szenvedett.