LNB, 2. forduló: kikapott a címvédő

Otthon veszített a Limoges, egypontos meccset nyert a Cholet, pazarul rajtolt a Dijon és a Nanterre.

Chalon (1-1) - Le Mans (1-1) 95-77 (29-14, 17-19, 21-17, 28-27)

Határozott, ponterős játékkal kezdte a hazai csapat a mérkőzést, mely gyorsan hozta magával a nagy különbség kialakulását is. Amíg a Le Mans csak kereste játékát a támadó oldalon, addig Kalinosky triplája már 15-4-es hazai vezetést hozott a negyedik perc végén. A vengédek minden erejét felemésztette, hogy próbáljanak közelebb kerülni, de vagy indításból, vagy az egyre gyakrabban beeső triplából tettek könnyű pontokat az eredményjelzőre a Chalon játékosai. A fordulás után szemernyit sem változott a játék képe. A Le Mans csak szenvedett, Gelabale és Westrol adtak némi tartást az együttesnek, ám akadt olyan szakasza a találkozónak, amikor az együttesek közti differencia több mint húsz pont volt. Végig irányította a találkozó menetét és magabiztosan nyert a Chalon.

A Chalon legjobb dobói: Hazell 22/12, Roberson 21/9, Evtimov 13/3
A Le Mans legjobb dobói: Westrol 18/3, Gelabale 15/6, Konate 12

Monaco (1-1) - Pau-Lacq-Orthez (0-2) 90-82 (22-18, 17-29, 28-18, 23-17)

A mérkőzés elejét átaludta az újonc, úgy festett, folytatódni fog az első találkozóján látott vesszőfutás. De Uter ponterős játékával 11-2-es rohamot vezényelt, melyből nem csak kihúzta a korán megásott gödörből a hazaiakat, hanem magabiztos vezetéshez juttatta őket. A második játékrészben jött az újabb fordulat, Thompson 10 pontot, közte két triplát vállalt, Kouguere pedig a negyed végét jelző dudaszóval egy időben dobott triplát, 8 ponttal lépett el a Pau. A fordulás után viszont ismét Uter percei következtek, aki mellé fellépett Ouattara is, így a vendéglátók ismét visszavették az előnyt. Bár a Pau még összekapta magát egy utolsó rohamhoz, mely eredményesnek bizonyult, hiszen két pontra érkeztek meg Kouguere-ék, de innen már a hazaiak akarata érvényesült, 10-4-es futással zárták a mérkőzést.

A Monaco legjobb dobói: Uter 20, Ouattara 19/9, Shuler 14/12
A Pau legjobb dobói: Thompson 19/9, Harris 17/6, Kouguere 15/9

Dijon (2-0) - Le Havre (0-2) 89-69 (23-16, 17-17, 23-17, 26-19)

Nagyon úgy fest, hogy Le Havre ebben a bajnokságban nem védekezésének hatékonyságával fog kitűnni a mezőnyből. A vendégek ugyanis hiába produkáltak 50%-ot közelítő mezőny-, és 35%-os külső dobóhatékonyságot, nagy különbségű vereségbe szaladtak bele. Válaszként elég megnéznünk az eredmény alakulását, hogy végig csak a hazaiak nyomában jártak, a Dijon könnyedén irányította a játékot, kimagasló, 59%-os mezőnymutatót hozott össze, úgy, hogy a duplákat 75,8%-os hatékonysággal értékesítette a hazai gárda. Ki lehet jelenteni, hogy a védőjáték szinte teljeséggel hiányzott a Le Havre repertoárjából, ennek tükrében nem meglepő a magabiztos hazai siker.

A Dijon legjobb dobói: Cain 18, Alingue 17, Williams 13/3
A Le Havre legjobb dobói: Hill 21/15, Taylor 11, Adams 10/6

Limoges (1-1) - Nanterre (2-0) 68-77 (15-17, 18-18, 17-19, 18-23)

A döcögős szezonkezdet után nagy kihívás várt a címvédőre, mely nagyon beragadt a rajtnál. Alig telt el pár perc és a Nanterre máris magabiztos előnyt épített ki. Viszont a zöld-fehér mezes hazaiak nem adták könnyen és felzárkóztak. A második negyed derekán Westermann gyors egymásutánban emelt be két triplát, ami már hat pontos hazai fór tjelentett - viszont a félidőig hátralévő részben 8-0-s futást hozott össze a Nanterre, mellyel fordított. Westermann tartotta a lelket a hazaiakban, akik bár tapadtak az ellenfélre, folyamatosan kapták a demoralizáló hárompontosokat, mely különösen azért nem jött jól, mert a lepattanózás terén is akadt bőven problémájuk. A záró tíz percet jó védekezéssel nyitotta a Limoges, négy percen keresztül nem talált gyűrűbe a vendég gárda. Viszont bő három perc leforgás alatt 57-60-ról, 59-70-re húzott el a Nanterre, eldöntve ezzel a két bajnoki pont sorsát, az egyenlítés megkísérlésére már nem maradt idejük a vendéglátóknak.

A Limoges legjobb dobói: Boungou 16/9, Westermann 15/9, Traore 12
A Nanterre legjobb dobói: Campbell 21/12, Riley 16/6, Nzeulie 12/9, Robinson 12/3

Nancy (0-2) - Gravelines (2-0) 75-81 (15-19, 24-13, 16-29, 20-20)

Hullámhegyekkel és völgyekkel tűzdelt mérkőzést hozott a két csapat találkozója Az Andy Panko által vezetett hazaiak az első negyed tapogatózása után állva hagyták az ellenfelüket, mindössze 13 pontot engedélyeztek a második tíz percben. Viszont a fordulat nem váratott magára, a hosszú szünet után nagy elánnal jött ki a Gravelines, mely remek támadójátékának hála megfordította a mérkőzés menetét. A sokkal határozottabb játék meghozta gyümölcsét a vendégek számára, míg ők 27 alkalommal büntetőzhettek –ebből 19-szer sikeresen-, addig a hazaiak csupán 9 büntetőt emelhettek rá, s csak 5 jutott gyűrűbe. Így a záró játékrészben a vendéglátók már csak kozmetikázni tudták a második félidőben jobbára tíz pont feletti különbséget.

A Nancy legjobb dobói: Panko 18/9, D. Raivio 15/9, Bell 13/3
A Gravelines legjobb dobói: Dove 17, Gray 13/9, Sy 13

ASVEL (1-1) - Cholet (2-0) 57-58 (11-24, 15-8, 18-8, 13-18)

A nyitó negyedben nemes egyszerűséggel állva hagyta az ASVEL-t a vendég gárda, több mint tíz egységgel húztak el. A két középső negyedben viszont magára talált a hazai együttes, s mindössze 16(!) pontot engedélyezett az ellenfélnek, 8-8-as elosztásban. A lepattanózást uralták a hazaiak, viszont a dobóformával ők sem dicsekedhettek. Mindenesetre az első tíz perc után aligha elképzelhető módon, négy pontos fórról várták a záró negyedet. Három perc maradt a rendes játékidőből, amikor egy vendég időkérés után Lighty triplája után 7 egységgel lépett el a hazai csapat. Ki gondolta volna, hogy ez lesz az utolsó pontjuk. Nem úgy a Cholet-nak, mely a végjátékban 8-0-s rohammal harcolt ki a győzelmet.

Az ASVEL legjobb dobói: Lighty 14/6, Choquet 9/9, Jean-Charles 9,
A Cholet legjobb dobói: Goods 16/6, Hughes 11/6, Holloway 10

Paris-Levallois (0-2) - Rouen (1-1) 68-80 (20-15, 10-21, 10-33, 28-11)

A 0-9-es kezdés ellenére nagyon hamar talpra állt a hazai együttes és egy 20-6-os rohammal szerezte meg az előnyt. Ekkor nem gondolták a hazai hívek, hogy más örömük már nem lesz az este folyamán. A két középső negyedet brutális különbséggel, 20-54 arányban bukták el, a külső védekezésük teljességgel hatástalannak bizonyult. A Rouen 15 hárompontos kísérletéből 10-et értékesített és már ideje korán eldöntötte a találkozó sorsát. A vendég gárda számára az is bőségesen belefért az utolsó negyedben, hogy 17 pontot leadjon előnyéből, hiszen így is több mint tíz egységgel múlta felül ellenfelét. A hazaiaknál az ex-szolnoki James Florence 13 pontja mellé 6 gólpasszt, 7 kiharcolt faultot és 5 eladott labdát szállított.

A Paris-Levallois legjobb dobói: Florence 13/3, Rich 12/6
A Rouen legjobb dobói: Lewis 19/12, Johnson 16, Mipoka 14/9

Chalons-Reims (0-2) - Strasbourg (1-1) 66-87 (8-18, 23-25, 15-27, 20-17)

Változatosan alakult a nyitó negyed, mivel a játékrész derekáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de ezt követte egy közel négy perces etap, amikor nem mozgatták meg az eredményjelzőt a felek. Elsőként a Strabourg mászott ki a gödörből, majd miután pontokkal zárta a nyitó negyedet, a második tíz percet is jól kezdték Beaubois-ék és elléptek a vendéglátóktól. Viszont nehezen lehetett hatékony védekezésről beszélni hazai oldalon, a Strasbourg dobóhatékonysága bőven 50% felett volt, s Todic-ék felzárkózási kísérlete csak ahhoz bizonyult elegendőnek, hogy 7 pontra csökkentsék hátrányukat a hazaiak. A folytatásban könnyedén növelte és őrizte fórját a vendég gárda, mely gyorsan javított az idénnyitó fiaskója után.

A Chalons-Reims legjobb dobói: Todic 17/3, Gordon 13
A Strasbourg legjobb dobói: Weems 16/6, Collins 14/3, Howard 13

Antibes (2-0) – Orléans (0-2) 66-64 (22-14, 9-19, 19-17, 16-14)

Úgy kezdtek a hazaiak, ahogy az megszokott környezetben illő, az első negyed végén már több mint tíz ponttal vezettek. Viszont a második játékrészben nem leltek sok örömöt a hazai szurkolók, ugyanis 24-11-es futást vágtak ki a vendégek, mellyel felzárkóztak, sőt fordítottak. Meglepő, hogy a tempós játék ellenére mindössze 18 büntetőt láthatott a publikum, egyenlő leosztásban, ezekből viszont csak 3, illetve 4 pont született. A félidő kínálta szünet a hazaiaknak tett jót, akik rendbe tették támadójátékukat, mely a hihetetlen energiákkal játszó Mitchellre (12-ből 9 mezőnyből, 6 lepattanó) alapult, aki megfelelő tartást kölcsönzött a csapatnak. Így a végjátékban hiába volt labdája a vezetés megszerzéséhez az Orléans-nak, nehezen, de egy jó egyéni teljesítménynek köszönhetően hozta a mérkőzést az Antibes.

Az Antibes legjobb dobói: Mitchell 18, Carter 12/9, Solomon 9/6, Dallo 9
Az Orléans legjobb dobói: Mendy 14/6, Sommerville 12/9, Joseph 10/3