LNB, 3. forduló: már csak a Dijon veretlen

Az újonc Monaco elkapta a Nanterre-t, már csak a Dijon veretlen, felvette a fordulatszámot a címvédő.

3. forduló

Paris-Levallois (0-3) - ASVEL (2-1) 51-70 (12-17, 14-23, 14-19, 11-11)

Kérdés sem fért a vendég ASVEL győzelméhez, mely hatékony védekezésével alapozta meg vezetését. Az első félidőben mindössze 26 egységig jutottak a hazaiak, s bár jól hatástalanították a vendégek távoli kísérleteit, nem lehettek maradéktalanul elégedettek. Antoine Rigaudeau-ék 31%-os hatékonysággal dobtak mezőnyből, 2/18-as triplamutatót hoztak, s csak 2(!) játékos ért el legalább tízes hatékonysági indexet. Labeyrie 14 pontja mellé 9 lepattanót és 5 blokkot hozott, rajta kívül senki sem jutott két számjegyű ponttermésig a hazai oldalon. Az ASVEL játékosai könnyed edzőmérkőzéssé degradálták az összecsapást a második félidőben, simán hozták a győzelmet.

A Paris-Levallois legjobb dobói: Labeyrie 14, Tchicamboud 9, Langford 8
Az ASVEL legjobb dobói: Newbill 15, Andersen 12/3, Meacham 11/6, Watkins 11

Strasbourg (2-1) - Antibes (2-1) 71-62 (11-13, 21-22, 18-17, 21-10)

Komolyan megnehezítette saját dolgát a vendéglátó együttes. Az újonc a pontszegény első negyedben vezetést szerzett, melyet egészen a harmadik játékrész végéig tartott. Az együttest Tim Blue cipelte hátán, aki pazar 10/14-es mezőnymutatóval és 9 lepattanóval zárta a találkozót. A Strasbourg számára aranyat ért a pontosabb játék, ugyanis Beaubois-ék jobban vigyáztak a labdára, ők 13, míg az ellenfél 21 eladott labdát vétett, ebből hetet (!) a záró negyedben, ami döntőnek bizonyult a végelszámolásnál.

A Strasbourg legjobb dobói: Lacombe 14, Howard 11, Weems 9/6, Beaubois 9/3
Az Antibes legjobb dobói: Blue 20, Diarra 9/6, Carter 9

Le Mans (1-2) - Limoges (2-1) 65-80 (15-24, 21-15, 15-22, 14-19)

A jó kezdés után nem várt ellenállásba ütközött a bajnoki címvédő. A zöld mezes vendégek közel tíz pontos előnnyel fordultak a második negyedre, ám a hazaiak tartását tükrözte, hogy villámgyorsan eltüntették a differenciát és minimális hátrányban zárták a félidőt. De a viszontválasz nem váratott magára, a remek dobóformát hozó német válogatott Schaffartzik (4/4 tripla), a határozott játékkal kirukkoló Zerbo (8/12 büntető, 9 lepattanó) és Boungou hamar egyértelműsítették a győztes kilétét. Hazai oldalon nem fért bele, hogy csupán egyetlen árva hárompontost értékesítettek és csak két játékosuk érte el a tíz pontos határt.

A Le Mans legjobb dobói: Gelabale 13, Yarou 10
A Limoges legjobb dobói: Boungou 23/9, Schaffartzik 16/12, Zerbo 16

Chalon (2-1) - Le Havre (0-3) 87-72 (20-26, 18-16, 28-17, 21-13)

A hazaiak a külső dobásokban látták a siker kulcsát (14/38), ugyanis a lepattanózást nyerte a Le Havre (34-43). Hazell és Kalinoski 5-5 külső dobást értékesített, de a lefújásig akadt izgulnivalója a vendéglátó alakulatnak, a nagyszünethez érve még hátrányban voltak Evtimovék. A fordulás után kis idő elteltével teljes összeomlást mutatott be támadásban és védekezésben is a Le Havre, a Chalon pedig valósággal átrobogott a vendégeken, mivel 49-30-ra nyerték meg az összecsapás második felét. Drouot mester tanítványai annak ellenére közel három negyeden át teljesen egyenrangú ellenfelei voltak a hazaiaknak, hogy csak négyen nyújtottak támadásban érdemi teljesítményt. A három 16 egységig jutós játékos mellett ki kell emelni Jean Baptiste Adolphe-ot, aki 15 perc alatt 15 pontot és 7 lepattanót tett a közösbe.

A Chalon legjobb dobói: Hazell 22/15, Kalinoski 19/15, Roberson 12/6, Booker 12
A Le Havre legjobb dobói: Vassallo 16/9, Hill 16/6, Taylor 16

Monaco (2-1) - Nanterre (2-1) 83-81 (22-14, 8-20, 17-19, 24-18, 12-10) - hosszabbítás után

Hihetetlen izgalmakat hozott a másodosztály tavalyi bajnoka és az idei szezont meggyőző játékkal kezdő Nanterre összecsapása. A hercegségiek elsöprő lendülettel kezdték a mérkőzést, majd átestek az ellenkező oldalra – 8 pontot dobtak a második negyedben -, így a papírformának megfelelően vendég vezetéssel zárult az első félidő. A rendes játékidő végéig legfeljebb hat pont állt különbségként a felek között, majd az utolsó percen belül a Monaco átvette a vezetést. Azonban Gerald Robinson összeszedett egy támadólepattanót, majd triplájával – öt kísérletéből ez volt ez egyetlen sikeres - hosszabbításra mentette a találkozót. A ráadásban kezdeményezni próbált a Nanterre, de a hazaiak ismét előnybe kerültek, s hiába egyenlített Riley (1/8 mezőnyből, 1/5 tripla) a végjátékban három büntetővel, a végszót Sy mondta ki, duplájával győzelemhez segítette az újoncot.

A Monaco legjobb dobói: Shuler 22/9, Sy 20, Uter 11
A Nanterre legjobb dobói: Jaiteh 24, Robinson 20/3, Riley 10/3

Cholet (2-1) - Pau-Lacq-Orthez (2-1) 86-90 (29-16, 16-24, 19-23, 22-27)

Pontgazdag találkozót láthatott a publikum, melyen úgy festett, hogy a hazaiak nagyon korán szeretnék döntésre vinni a győzelem kérdését. Masszív, 13 pontos előnyt alakítottak ki, viszont ahogy jött a második negyed, úgy fordult a kocka, a Pau elkezdte faragni a hátrányát. A harmadik negyed végéhez közeledve pedig már az egyenlítés és a fordítás is összejött a vendégeknek, a Cholet játékosai azért kapartak, hogy utolérjék őket. Az üldözőverseny megmaradt egészen a lefújásig, de hiába zárkózott a dobást sem hibázó Trapani és Hughes révén a Cholet, a Paunál több húzóember akadt, akik rendre szállítottak fontos kosarakat, értékesített büntetőket, minden hazai rohamot visszavertek, így győzedelmeskedtek a vendégek.

A Cholet legjobb dobói: De Jong 19, Hughes 17/9, Trapani 16/6
A Pau legjobb dobói: Thompson 19/3, Smith 17/9, Harris 17

Orléans (1-2) - Nancy (0-3) 81-76 (18-13, 20-20, 19-23, 24-20)

Szorosan tapadtak egymásra a felek az első negyedben, a hazaiak első komolyabb rohamára egészen a játékrész hajrájáig kellett várni, melyet Panko kosara zárt le. Ekkor kevesen gondolták, hogy az amerikai játékos ezt követően már csak egyszer ír pontokat az eredményjelzőre. A vendéglátók diktálták a tempót, de az eddig 20 pontot átlagoló Panko limitálása ellenére sem omlottak össze a vendégek, ugyanis öten értek el náluk legalább 12 pontig. Az Orléans a harmadik tíz perc során könnyen eldönthette volna a találkozót, de a tíz pontos előnynél nem tudta megroppantani ellenfelét. A záró negyedben aztán jött Eito és Joshep, előbbi 9, utóbbi 8 ponttal terhelte meg a Nancy gyűrűjét, s vezetésükkel révbe értek a hazaiak.

Az Orléans legjobb dobói: Eito 20/12, Joseph 20, Sommerville 16/9
A Nancy legjobb dobói: Tucker 15/3, Bell 14/9, Sy 13

Gravelines (2-1) - Chalons-Reims (1-2) 82-90 (18-19, 25-24, 23-18, 16-29)

Nem mutatkozott túl nagy sansz arra, hogy a még nyeretlen vendégek ebben a fordulóban szerzik meg első sikerüket. Viszont ahogy haladtunk egyre beljebb a találkozó menetében, úgy vált egyértelművé, hogy bizony szeretnének már győzelmet elkönyvelni a Reims-nél. A hazaiaknak komolyan meggyűlt a bajuk a lepattanók megszerzésével, 27-41 arányban maradtak alul és a sok második lehetőség – 15 támadólepattanó vendég részről – megbosszulta magát. A negyedik negyedben a 36 éves Morandais lépett a Reims élére és hiába húzta addig a remekül triplázó Gray a Gravelines-t, olyan rohamot vágták ki a vendégek, melyre már nem tudott válaszolni a hazai alakulat, mely elvesztette veretlenségét.

A Gravelines legjobb dobói: Gray 18/12, Tsintsadze 14/3, Albicy 13/9, Sy 13/3
A Chalons-Reims legjobb dobói: Young 21/6, Morandais 21/3, Gordon 15

Rouen (1-2) - Dijon (3-0) 66-70 (16-12, 17-23, 15-18, 18-17)

Ha egy csapat olyan egyértelmű fölényben játszik bizonyos statisztikai mutatókban, mint tette a vendéglátó Rouen, akkor nem teheti meg, hogy mérkőzést veszít. A hazaiak ugyanis 50%-os pontossággal dobtak mezőnyből, ezzel szemben a vendégek csak 42,5%-kal, a lepattanócsatát 33-25-re nyerték, 22 mezőnykosarukra pedig 21 gólpassz (!) jutott. Az viszont elég érzékenyen érintette őket, hogy 17 eladott labdát vétettek, az ezek által kínált lehetőségeket pedig – ha nem is könyörtelenül – de pont olyan mértékben használta ki a Dijon, hogy előnyös helyzetből várhatta az utolsó perceket. Az utolsó hazai támadást a találkozó folyamán botrányosan dobó Crawford (3/9 mezőnyből, 1/7 tripla) vállalta magára és hibázott, elúszott a mérkőzés a Rouen számára. Három forduló után már csak egyetlen veretlen együttes van a francia élvonalban, a Dijon.

A Rouen legjobb dobói: Lewis 20/6, Mipoka - Crawford 9/3-9/3
A Dijon legjobb dobói: Hesson 15, Holston 11/6, Alingue 10