LNB, 4. forduló: Nincs már veretlen együttes

Négy fordulót követően már nincs veretlen a francia első osztályban, jól játszik az újonc Monaco, van kihívója a Limoges-nak.

LNB Pro A:  4. forduló

Pau-Lacq-Orthez - Strasbourg 79-90 (24-29, 21-18, 18-20, 16-23)

A Strasbourg szurkolói és szakmai stábja komoly hálával tartozik Rodrigue Beaubois-nak, aki hihetetlen estét produkált. A mérkőzés első negyedében 21 pontot, közte 5 triplát termelt, s úgy, hogy a mindent eldöntő, utolsó játékrészre is tartogatott 8 pontot, végül 37/18 egységgel (15/19 mezőnyből, 6/9 tripla) zárta az összecsapást. Persze a hazaiaknál akadt, aki megpróbálta tartani vele a lépést, Lance Harris 30/24 pontot (10/18 mezőnyből, 8/10 hárompontos) tett a közösbe, kvázi egyedül tartotta meccsben a Pau-Orthez-t, mivel rajta kívül csak Steven Smith (6/12 mezőnyből) tudott három mezőnykosárnál többet elérni. De még így is partiban volt a vendéglátó alakulat a Strasbourggal, csak a negyedik negyed második felében döntötte el a találkozót a vendég együttes.

Limoges - Dijon  82-48 (24-11, 18-9, 20-11, 20-17)

Három fordulón át tartott a dijon-i álom, ugyanis az addig veretlen és listavezető együttes enyhe jóindulattal csak 6(!) percig tudta tartani a lépést a regnáló bajnokkal. A hazaiak az első negyedben 11, a másodikban 9 pontot engedélyeztek, így húsz perc leforgása alatt döntésre vitték a mérkőzést, a folytatásban pedig 34 pontosra duzzasztották a különbséget. A két együttes közötti különbségre egyértelműen rámutat az a tény, hogy a vendégeknél csupán egy, míg a Limoges-nál öt játékos jutott el legalább tíz pontig.

Le Havre - Orleans 72-93 (18-16, 12-27, 19-29, 23-21)

Hullámzó mérkőzést húzott be idegenben az Orléans, mely egy negyed után még hátrányban játszott, ám ezt követően nem csak védekező, de támadó oldalon is nagy fordulat állt be játékában. A vendégek a két középső játékrészt 15, illetve 10 ponttal nyerték meg, egységesen 4-4 hárompontost süllyesztettek el, összességében 50%-os (12/24) triplamutatóval zárták a találkozót. A Le Havre negyedik mérkőzésén sem tudta megszerezni első győzelmét, persze ezt nem is várhatták a hazaiak, hiszen távolról totálisan veszélytelennek bizonyultak, mezőnyből még a 40%-os hatékonyságot sem érték el. Egyedül Travis Taylort lehet kiemelni tőlük, aki 10 pontot és 13 lepattanót (5 támadó) hozott össze.

Nanterre - Gravelines 56-76 (15-15, 11-22, 19-21, 11-18)

Amennyire jól kezdte a szezont a Nanterre, annyira vált szétesővé játéka, s produkál elképesztően mély hullámvölgyeket. Az nem elég, hogy összesen két játékos tudta elérni az 50%-os hatékonyságot mezőnyből -csapat szinten 40%-kal zártak-, de senki nem érte el a 10-es VAL értéket, sőt az eddig jól szereplő T.J. Campbell -1-gyel végzett. Mindössze 6 büntetőt dobhattak a vendéglátók, s nagy különbségű vereségükben az is közrejátszott, hogy 19 eladott labdával zártak és totálisan elképzelés nélkül játszottak a második és a záró negyedben. Amellett, hogy a 4/7-es triplamutatót hozó Andrew Albicy-t leszámítva pocsékul dobták a hármasokat a vendégek (5/20), különösebb gond nélkül hozták a találkozót, hiszen ehhez elég volt két erősebb negyedet produkálniuk.

Cholet - Monaco 77-90 (20-20, 19-16, 18-23, 20-31)

Az újonc Monaco úgy menetel az élvonalban, mintha az a világ a legtermészetesebb dolga lenne. A házigazda Cholet bár még vezetett a félidőben, hála két húzóemberének, Rudy Jomby-nak (15/3 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) és Murphey Holloway-nek (23/3 pont, 15-ből 10 mezőnyből), de olyan elképesztő mértékű lemaradásban voltak a lepattanózásban, hogy nem kerülhették el sorsukat. Az 57%-os mezőnypontosságot produkáló Monaco 40-18(!) arányban nyerte meg a lepattanócsatát, s úgy fordított, majd nyerte meg a mérkőzést, hogy a második félidőben 54-38-ra múlta felül vendéglátóját és ezzel a tabella élmezőnyében tanyázik.

Nancy - Chalon  89-99 (27-23, 26-23, 17-21, 19-32)

A Nancy tökéletesen szemléltette annak példáját, hogy semmire sem megy egy hazai pályán látszó csapat a hatékony támadójátékkal (57%) és megnyert lepattanózással (24-20, ha nem koncentrál 100%-osan a lefújásig. Történt, hogy a félidőben 8 ponttal vezető hazaiak a fordulás után elfelejtettek hangsúlyt fektetni a védekezésre és míg ők a 40 pontot sem érték el a második félidőben, addig a Chalon 53 ponttal terhelte meg gyűrűjüket és fordított, negyedik negyedbeli játékának köszönhetően könnyen zsebelte be a sikert, főleg úgy, hogy hárman jutottak el náluk 20 pontig.

ASVEL - Antibes  83-69 (25-15, 19-18, 17-20, 22-16)

Az ASVEL egy pillanatig sem hagyott kételyt azzal kapcsolatban, hogy tudja-e érvényesíteni a papírformát. Az első negyedben tíz pontos fórt épített ki zöld-fehér mezes alakulat, s imponáló, 55%-os mezőnypontossággal dolgoztak J.D. Jackson tanítványai, közülük öten jutottak tíz pont fölé. A harmadik negyedben volt csupán egy parányi megtorpanás, ugyanis ekkor a Tim Blue (24/6 pont, 4 lepattanó, 6 kiharcolt fault) által vezetett vendégek 3 pontra zárkóztak fel, de innen közelebb már tudtak kerülni, s a végén az ASVEL magabiztosan diadalmaskodott.

Chalons-Reims - Paris-Levallois  70-68 (22-16, 20-14, 16-27, 12-11)

Nagy leolvadást produkált a hazai együttes, mely a félidőben már 12 ponttal vezetett. Viszont hárompontosaival felzárkózott a Paris, mely 11 egységgel nyerte meg a harmadik tíz percet, s olyan jól felvette a ritmust, hogy kiegyenlített párharcba kergette az addig jól játszó Reims-t. Az utolsó percen belül két támadólepattanót szedett a fővárosi alakulat, öt alkalommal próbálkoztak triplával, hogy a maguk javára tudják fordítani a találkozót, de minden kísérletük kimaradt, a Reims megőrizte minimális előnyét és a dupla-duplázó Drew Gordon (6/9 mezőnyből, 11 lepattanó) vezérletével megmenekült a lebőgéstől és nyert.

Rouen - Le Mans 61-79 (16-16, 16-19, 20-21, 9-25)

Elképesztően hullámzó mérkőzést játszottak a felek, kis túlzással ki lehet jelenteni, hogy támadásonként változott az előnyben lévő együttes kiléte. Viszont a hazaiak a végjátékban már nem bírtál el azt a hátrányt, amit a lepattanózás terén elszenvedtek (22-39), valamint, hogy ők 11, míg a vendégek csak 5(!) alkalommal adták el a labdát. A Tywain McKee (21/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 4 kiharcolt fault) által vezetett Le Mans a negyedik játékrészt 25-9-re nyerte, s végül magabiztos különbséggel diadalmaskodott a Rouen felett, melyben öten jutottak el tíz pontig.