LNB, 6. forduló: Nem lassít az ASVEL

A szezon meccsét játszotta a Pau és a Nancy, gálázott a bajnok és a Le Mans, szűken nyert a listavezető ASVEL.

LNB Pro A - 6. forduló

Gravelines - Orleans 71-53 (19-15, 25-9, 18-14, 9-15)

A Gravelines egy félidő alatt lerendezte a mérkőzés érdemi kérdéseit. Az első negyed után még csak négypontos előnyt birtokló hazaiak csak 9 pontot kaptak a második tíz percben és egészen 20 pontig duzzasztották fórjukat. Az Orléans totálisan elképzelés nélkül játszott és csak annak köszönhette, hogy egyáltalán 50 pont fölé jutott, hogy már nem volt jelentősége a negyedik negyedben történteknek, melyben a hazaiak már nem erőltették meg magukat. Komoly kritika, hogy 30 játékperc alatt csak 38 pontra futotta a vendégektől, csupán 5(!) gólpasszt jegyeztek, melléjük pedig 19 eladott labdát.

Strasbourg - Monaco 85-60 (24-13, 21-12, 22-22, 18-13)

Rangadóként indult a tavalyi ezüstérmes és a bajnokságban eddig vitézkedő újonc csatája, az Euroliga résztvevő hazaiak viszont az első félidőben mutatott játékukkal edzőmérkőzéssé degradálták a folytatást, mivel mindössze 25 pontot engedélyeztek a Monacónak és 20 egységgel léptek el. A vendégeknél egyetlen húzóember sem akadt, tragikus dobóformát mutattak (30% mezőnyből, 18% hárompontosból), és úgy szenvedtek vereséget, hogy egy pillanatig sem játszottak úgy, mint amit gondolhattunk a tabellán elfoglalt helyük alapján.

Pau-Lacq-Orthez - Nancy 108-104 (19-21, 16-28, 32-15, 21-24, 7-7, 13-9) - kétszeri hosszabbítás után

Szórakoztató, fordulatokban bővelkedő, izgalmas találkozót játszottak a felek. A vendégek folyamatosan építették fel előnyüket, melyet aztán tíz perc alatt, a harmadik negyedben teljesen lerombolt a Pau-Orthez (32-15). A negyedik negyedben fej-fej mellett haladtak az együttesek, s a végjátékban úgy tűnt, hogy a hazaiak megnyerik a találkozót, de jött James Bell (32/18 pont, 13/21 mezőnyből, 6/13 tripla, 4 lepattanó, 5 kiharcolt fault), aki triplájával egalizált, és hiába adódott még lehetőség a hazaiak előtt, jöhetett a hosszabbítás. Az első ráadás végén megint Bell került előtérbe, ismét ő mentette meg csapatát, s jöhetett a második hosszabbítás. Alig több mint két perc volt hátra, amikor már öt ponttal vezetett a Nancy, de érkezett hazai részről Thompson, aki triplájával előbb fordított, majd büntetőivel biztosította a hazai sikert. A mérkőzés hőse elvitathatatlanul Michael Thompson, aki végigjátszotta a mérkőzést, és 41/18 ponttal (11/19 mezőnyből, 6/9 tripla, 13/13 büntető), 5 lepattanóval, 5 gólpasszal, 8 kiharcolt faulttal, összesen 44-es VAL mutatóval zárt.

Paris-Levallois - Nanterre 61-58 (7-11, 20-20, 17-8, 17-19)

Tovább folytatódik a Nanterre vesszőfutása, a vendégek az első negyedben 11, a harmadikban 8 pontot tudtak csak összehozni. Bár gyorsan meg kell jegyezni, hogy a nyitó játékrészben csak 7 pontot kaptak mindössze. Inkább a pontatlanságról, mintsem a precíz védekezésekről szólt a találkozó, melyen úgy tűnt, hogy a negyedik tíz percben a maga javára tudja fordítani a találkozót a Nanterre. A 9 pontig és 12 lepattanóig jutó Jaiteh három perccel a vége előtt még a vendégeket hozta kedvező helyzetbe. A hazaiak azonban átvették az irányítást és a mérkőzés embere, Chris Jones (15 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz) a mérkőzést végét jelző dudaszóval egy időben dobott triplájával meghozta a győzelmet a hazaiaknak.

Le Havre - Antibes 81-84 (16-23, 23-23, 23-17, 19-21)

A papírformának megfelelően hátrányba került a még győzelemnélkül álló, sereghajtó hazai együttes. De a második negyed során rendezték soraikat a vendéglátók, sőt a harmadik negyedben megközelítették az Antibes együttesét. A Cápáknál viszont Tim Blue (26/3 pont, 11/15 mezőnyből, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és kiharcolt fault, 32 VAL) hihetetlenül harapott, egymaga cipelte hátán a vendég együttest, egészen a végső győzelemig. Csak utólag bizonyosodott be, hogy sokba került a rossz kezdés a Le Havre-nak.

Limoges - Cholet 80-55 (11-13, 24-10, 25-18, 20-14)

Bár az első negyedben finoman fogalmaz is akadozott a támadójáték a hazai oldalon, a regnáló bajnok a folytatásban gyorsan és kíméletlenül fojtotta el a vendégek támadásait. A Cholet-nál húzóembernek számító Kevin Dillard -8-as, Rudy Jomby 2-es, Trevon Hughes pedig 5-ös VAL mutatóval zárt. Két játékost lehet csak kiemelni vendég részről, Trapanit (8 pont, 13 lepattanó) és De Jongot (18 pont, 7 kiharcolt fault). A Cholet-ból hiányzott az agresszivitás, így hiába a jó kezdés, tükörsima vereségbe szaladtak bele.

Chalons-Reims - Le Mans 65-92 (25-19, 12-13, 13-21, 15-39)

Ha valaki csak a végeredményt nézi, akkor joggal hitetlenkedhet, ha azt mondjuk, a félidőben még vezetett, s a harmadik játékrész után is joggal pályázott a győzelem a Reims. Igaz, hozzá kell tenni, hogy ezt leginkább Drew Gordonnak köszönhették, aki 15 pontos, 13 lepattanós dupla-duplájával, a csapatból egyedüliként jutott 10 VAL fölé. A vendégek hihetetlen negyedik negyedet produkáltak, 39-15-re nyerték az utolsó tíz percet és 50%-os triplázásukkal ízekre szedték a hazaiakat. Győzelmüknek köszönhetően továbbra is a táblázat első felében tanyáznak.

Rouen - Chalon 92-87 (31-23, 20-18, 24-17, 17-29)

Egy kiemelkedő egyéni teljesítmény és a jó kezdés győzelmet ért a hazai együttes számára. A dupla-duplát hozó Ron Lewis 24/12 ponttal (7/14 mezőnyből), 5 lepattanóval, és 11 gólpasszal zárta a találkozót, s elévülhetetlen érdemeket szerzett a győzelemben. Hiába értékesítették a duplákat 67,5%-os hatékonysággal a vendégek, a hárompontosokkal alaposan megszenvedtek (8/28), és csak annyi erejük maradt a záró negyedre, hogy a 17 pontos hátrányukat vállalhatóbbra faragják. A végeredmény csalóka, mert a Rouen tükörsimán nyerte a mérkőzést.

ASVEL - Dijon 69-67 (13-7, 27-20, 12-22, 17-18)

20 perc játék után egyáltalán nem tűnt úgy, hogy a hazaiaknak a folytatásban problémájuk adódhat a mérkőzés megnyerésével. Mindössze 27 pontot engedélyeztek az ellenfélnek, de a harmadik játékrészben tíz egységet leadtak előnyükből. A Dijon vérszemet kapott és a ritmusukat vesztett hazaiakkal szemben fordítani tudott. A végjátékban komolyan megizzadt az ASVEL, ugyanis előbb Meacham, majd Kahudi kosaraira volt szükség a fordításhoz, a végső siker bebiztosításához. Hiába jött fel mélyről a Dijon, a találkozó legfontosabb periódusában már nem a vendégek akarata érvényesült.