LNB, 7. forduló: Ki állítja meg az ASVEL-t?

Élen az ASVEL, kikapott a Strasbourg és a Limoges, gyorsan javított renoméján a Monaco.

LNB Pro A - 7. forduló

Nancy - Limoges 58-54 (11-13, 20-16, 16-13, 11-12)

Minden bizonnyal a szezon egyik - ha nem a legnagyobb - meglepetését szolgáltatta a Derek Raiviót épp a 31. születésnapján menesztő, addigi sereghajtó Nancy. A harmatos védőegységgel (80 kapott pont/meccs) rendelkező hazaiak 54 ponton (!) tartották a bajnoki címvédőt, pedig mindösszesen csak 5(!) alkalommal állhattak a büntetővonalra. A Randy Culpepper nélkül kiálló vendégeknél Léo Westermann nullázott, egyedül Ali Traore (18 pont, 10 lepattanó) teljesített jól. Hiába védekezett kemény a Limoges, a sok hibával tarkított utolsó negyedet -ha lehet ilyet mondani egy alig száz pontos találkozón- uralta a Nancy és megszerezte idénybeli első sikerét.

Orleans - Strasbourg 69-63 (20-10, 21-17, 9-14, 19-22)

Az eddig csupán egyetlen vereséggel rendelkező tavalyi ezüstérmes nagyon beragadt a mérkőzés elején. A középmezőnyben helyet foglaló hazaiak az első negyed után tíz ponttal vezettek és fórjukat a folytatásban, ugyan nem drasztikus mértékben, mégis növelték. A nagyszünetben rendezte sorait a Strasbourg, hatékonyabb védekezésre váltott, s csak 9 pontot engedélyezett vendéglátójának. Viszont maradt még energia az Orléans játékosaiban és a záró tíz perc során, hiába közelítette meg őket az ellenfél egy pontra, behúzták a mérkőzést.

Nanterre - Rouen 76-57 (20-16, 23-11, 18-10, 15-20)

A sorozatban négy vereséget beszedő Nanterre úgy kezdte a találkozót, ahogy azt illik. Jó védekezésüknek hála domináltak a hazaiak, s hamar olyan távolságba kerültek, hogy biztosan őrizték előnyüket. Öten jutottak el náluk legalább tíz pontig, s annak ellenére is nagy különbséggel diadalmaskodtak, szakították meg rossz sorozatukat, hogy az utolsó negyedet elbukták. A teljes vendég csapat mindössze 48(!)-as VAL mutatót hozott össze, húzóember, átütő erő nélküli játékuknak nem lehetett más következménye, mint vereség.

Cholet - Chalons-Reims 79-92 (14-18, 21-29, 26-20, 18-25)

Az Alex Young (25/3 pont, 9/14 mezőnyből, 6 lepattanó) és Drew Gordon (23/3 pont, 11/18 mezőny, 13 lepattanó) által vezetett vendég együttes a kezdeti erőfelmérés után lendületet vett, melyet le sem adott jó ideig. A Reims könyörtelenül kihasználta, hogy a hazaiak továbbra is szenvednek védekezésük megszervezésével. Az előnyben játszó vendégek jól vigyáztak a játékszerre, mindössze 8 eladott labdát vétettek. Ezzel szemben a hazaiak gyengén dobtak távolról és 24 büntetőhöz juttatták ellenfelüket, s bár megpróbálkoztak felzárkózni, a Reims jól gazdálkodott előnyével, magabiztos sikert aratott.

Monaco - Paris-Levallois 81-68 (26-21, 26-10, 15-17, 14-20)

Az újonc Monaco hamar eszmélt a múlt héten a Strasbourg otthonában bekapott pofonból. Nagyon korán, már az első félidőben döntésre vitte a találkozót, bőségesen belefér a harmadik negyedbeli kisebb hullámvölgy. A vendégek 16 eladott labdát vétettek, könnyű, második esélybeli kosarakkal ajándékozták meg a hazaiakat. Hiába szórta meg magát Maleye Ndoye (19 perc, 17/15 pont, 5/5 hárompontos), hét perccel a lefújás előtt már 25 ponttal vezetett a hazai együttes, s hátralévő percekben már csak kozmetikázta az eredményt a fővárosi együttes.

Chalon - Gravelines 55-78 (18-18, 13-22, 12-23, 12-15)

Egy negyednyi játékot engedélyezett a hazaiak a Dunkerque, mely minden fontos statisztikai mutatóban ellenfele fölé kerekedett és a forduló legkönnyebb győzelmét zsebelte be. A hazaiak csak szenvedtek támadásban (31,7% mezőnyből, 6 gólpassz) és védekezésben (2 szerzett labda) is, nem tartott sokáig a Limoges legyőzéséből merített lendület.

Le Mans - Pau-Lacq-Orthez 76-73 (26-17, 9-20, 24-21, 17-15)

Messze nem jött olyan könnyen a hazai csapatnak a győzelem, mint azt gondolhatták az előjelek alapján. A jó kezdés után egy 9 pontos negyeddel sokkolták szurkolóikat, a vendégek kiegyenlített mérkőzéssé alakították az ütközetet. Az utolsó negyedben váltott vezetés mellett haladtak a felek, de mégis többször volt az előny a vendégek birtokában. Viszont az utolsó két perc a hazaiaknak sikerült jobban, akik ha nehezen, de hozták a kötelezőnek mondott mérkőzést.

ASVEL - Le Havre 85-55 (26-11, 23-20, 20-13, 16-11)

Röpke tíz perc alatt bebizonyította az ASVEL, hogy miért is van közel egy osztálynyi különbség közte és soros ellenfele között. A félidőben már 18 egységgel vezető és minden negyedet megnyerő hazaiaknál mindenki pályára léphetett, de senki sem kapott 23 játékpercnél többet. A tükörsima találkozón a ligautolsó, s még nyeretlen Le Havreból két játékost lehet kiemelni. Lawrence Hill 14/6 ponttal zárt, mellette pedig az ex-paksi Henry Dugat (14/3 pont, 4 gólpassz, 5 kiharcolt fault, 1 eladott labda) jutott csak tíz pont fölé a vendégeknél.

Antibes - Dijon 74-63 (15-9, 22-19, 23-19, 14-16)

A végeredmény, a különbség nem adja vissza pontosan, hogy mekkora fölényben játszott a Tim Blue (8/14 mezőnyből, 8 lepattanó, 6 gólpassz) élenjárásával végig vezető és diadalmaskodó Antibes. A hazaiak 9 kapott ponttal hozták le az első negyedet, amivel megalapozták a jó folytatást. A lepattanócsatát 46-27 arányban nyerték, így egy pillanatra sem kacérkodhatott győzelmi reményekkel a Dijon, ahol négy játékos is pocsék dobóformával rukkolt elő, s csapatszinten 36%-os pontossággal céloztak mezőnyből.