Maccabi: dupla diadal szerb földön

Szerb földön töltötte az ünnepek közötti időszakot a Maccabi Tel-Aviv gárdája. Az izraeli sztárcsapat két meccset is lejátszott az Adria-Ligában, s mindkettőt magabiztosan nyerte.

Radnicski - Maccabi 70 - 91 (16-24, 14-26, 27-23, 13-18)

Bár Kragujevacon közel 5000 néző reménykedett abban,hogy a kedvencek esetleg "elkapják" az izraeli sztárcsapatot, a  Maccabi az első félidőben "lerendezte" az összecsapást. Az ekkor igen szervezett  játékot nyújtó Maccabi szünetig kerek 20 pontos előnyt szerezve pillanatnyi esélyt sem adott az utóbbi hetekben javuló formát mutató hazai együttesnek.

Érdekességek a statisztikából:
Radnicski: Simon (17 p., 6/12 dupla, 0/1 tripla, 5/6 bünt., 6 lep., 4 gp.), Scott (11 p., 3/8 dupla, 1/4 tripla, 2/4 bünt., 7 lep.), Sinovec (11 p., 4/8 dupla, 1/3  tripla), Markovics (9 p., 1/2 dupla, 2/5 tripla, 4 lep., 5 gp.,3 szerz., 5 ea.)
Maccabi: Blu (23 p., 3/7 dupla, 5/8 tripla, 2/2 bünt., 2-2 lep., és gp., 4 szerz.),  Smith (22 p., (5/5 dupla, 4/5 tripla, 5 lep.), Langford (17 p., 7/9 dupla, 1/2 tripla, 6 lep., 3 gp.)

Hemofarm - Maccabi 59 - 85 (24-17, 13-16, 11-25, 11-27)

Egészen más forgatókönyv szerint alakult ez, a 6. fordulóból elhalasztott verseci összecsapás, mint a Maccabi két nappal korábbi, kragujevaci találkozója. A Hemofarm pörgős, agresszív játékákával, és az első negyedben mutatott remek dobóformájával igencsak meglepte a kissé kényelmes tempóban kezdő Maccabit. Az izraeli együttes fokozatosan talált magára, de szünetben még 4 ponttal a verseciek vezettek. A második félidőben aztán már Euroliga-sziten védekezett a Maccabi, így támadásainak is ritmusuk lett, s a szünet utáni kiváló játékuk révén ezt az összacsapást is biztos győzelemmel tudta le a szerb együttes.

Hemofarm: Maras (13 p., 4/7 dupla, 1/1 tripla, 2/2  bünt., 13 lep., 3 gp.), Szavovics (13 p., 5/9 dupla, 1/4 tripla, 0/1 tripla, 9 lep.), Jeremics (9 p., 2/4 dupla, 1/5 tripla, 2/2 bünt.)
Maccabi: Langford (18 p., 7/9 dupla, 0/2 tripla, 4/7 bünt., 6 lep., 2-2 gp. és szerz.), James (15 p., 4/5 dupla, 7/9 bünt., 7 lep.), Eliyahu (15 p., 7/13 dupla, 1/1 bünt., 4 lep.).