Nagy csatában nyert csak a CSZKA

A mai napon egy mérkőzést játszottak az orosz első osztályban, a PBL-ben, amelyben az idénynek nagy reményekkel és két óriási tehetséggel nekivágó Triumph Lyubertsy fogadta Európa egyik legjobb csapatát, a hazájában szinte egyeduralkodó CSZKA Moszkvát. A hazai pályán túl szinte semmi nem szólt a hazaiak mellett, így az esélytelenek nyugalmával vághattak neki a találkozónak.

Triumph Lyubertsy - CSZKA Moszkva 68-73 (21-20, 17-23, 19-10, 11-20)

A Triumph a tavalyi év alapszakaszának utolsó, 10. helyezettje idén sokat erősödött és ezt a EuroChallenge selejtezőjében bizonyította is, ugyanis egy 23 pontos sikert követően mindössze 6 ponttal kaptak ki idegenben a szintén orosz Krasznaja Kirilov Szamara ellen, úgyhogy ott vannak a főtáblán. A CSZKA már az Euroligában vitézkedik és két forduló után 2-0-ával állnak, továbbjutásukhoz kétség sem fér.

Az összecsapás elején egyáltalán nem érződött a kategória különbség, ami egyébként megvan a két együttes között. A moszkvaiak talán könnyebb sikerre számítottak, de az biztos, hogy egy embert nem vettek elég komolyan, az amerikai Davon Jeffersont. A 204 centi magas csatár egy személyes show-t csinált az első negyedből, 10 perc után már 9 pont, 2 lepattanó, 3 blokk, 2 gólpassz és 2 szerzett labda állt a neve mellett, gyakorlatilag mindent ő csinált. Legnagyobb segítsége már ekkor is Szergej Karaszev, a 18 éves titán volt, aki az egész mérkőzésen kiemelkedően játszott, főleg életkorához viszonyítva. A túloldalon nem emelhető ki senki, ekkor még nagyon egységes játékot mutattak, talán Darius Lavrinovic volt a leghasznosabb, aki csereként szinte csak jó mozzanatokkal vétette észre magát ekkor. A második negyedben nem történtek nagy változások, a Triumph tartotta magát, de az utolsó percekben Kirilenko és Shved vezetésével a Moszkva kisebb előnyt épített ki, Voroncsevics támadópattanó után visszatett kettese pedig az 5 pontos vendég fórt jelentette (38-43).

Fordulás után azt lehetett hinni, hogy eldől a meccs, hiszen a CSZKA négy perc alatt 11 pontos fórt épített fel, itt azonban megint elkényelmesedtek, megálltak és az ekkor már Karaszev, McKee, Kuzjakin és Zvarikin által vezetett hazai egyesült teljes állva hagyta sokkal esélyesebb vendégét, 41-52-ről 57-53 lett a negyed vége. Elképesztő volt, hogy egy ilyen sztáralakulat, mint amilyen a moszkvai, ennyire le tud állni egy nem is olyan nagy előny birtokában. A negyedik negyed első másfél perce után meg is indultak Kirilenkoék, főleg ő és Shved állt a gárda élére és kettejük felpörgő játékának köszönhetően két és fél perccel a vége előtt már 60-66 állt az eredményjelzőn. Zvarykin triplája után McKee kettese már azt jelentette, hogy két pontra voltak ellenfelüktől a hazaiak (65-67), de a dobás közben McKee támadóhibát is vétett, Jamont Gordon pedig nem hibázott. Egy esély még mindig akadt az egyenlítésre, miután Karaszev triplája után Khryapa mindkét büntetőjét kihagyta, így 68-71-nél az egyenlítésért támadhatott a Triumph, de a fiatal kiscsatár eladta a labdát, Gordon pedig másodjára is befejezte a meccset, nyert a CSZKA, de igen nehezen.

Statisztika:

Triumph Lyubertsy: McKee (15 pont, 5 gólpassz, 4 pattanó), Zvarikin (14 pont), Karaszev (14 pont, 7 pattanó, 2 gólpassz, 1 blokk, 4 kiharcolt fault), Jefferson (11 pont, 4 gólpassz, 5 szerzett labda, 3 blokk, 5 pattanó, 5 kiharcolt fault)

CSZKA Moszkva: Svhed (16 pont, 4 gólpassz, 6 pattanó, 2 blokk), Gordon (13 pont, 3 gólpassz, 3 pattanó, 5 kiharcolt fault), Kirilenko (12 pont, 7 pattanó, 3 blokk, 9 kiharcolt fault), Krsztics (8 pont, 8 pattanó)