Német bajnokság, 4. forduló - Pantelics blokkparádéja

A német bajnokság negyedik fordulóját rendezték a hétvégén. Három csapat továbbra is hibátlan maradt, ebben a fordulóban sem botlottak, de érdekesség, hogy az euroligás Brose Baskets Bamberg már második vereségét gyűjtötte be, egyelőre 50%-os mérleget tudnak felmutatni. Djordje Pantelics, az egykoron Szombathelyen magyar bajnoki ezüstérmet szerző szerb center blokkparádét rendezett, de ez sem ért sikert, az MBC ugyanis megint a végjátékban bukott nyert helyzetből. James Florence együttese viszont visszatalált a helyes útra, múltkori, kiütéses vereségüket követően ismét nyerni tudtak. Lássuk mi történt a negyedik körben!

Walter Tigers Tübingen (1-3) - Mitteldeutscher BC (1-3)  77-69 (14-20, 23-15, 13-19, 27-15)

Zsinórban másodjára kapott ki úgy az MBC idegenben, hogy az utolsó negyedre előnnyel fordultak. A harmadik fordulóban 5, most pedig 4 ponttal vezettek 10 perccel a vége előtt, de védekezésben teljesen szétestek, 27 pontot kaptak a záró felvonásban, így megint vereség lett a vége. Djordje Pantelics csak 13 percet játszott a vendégeknél, ezalatt pontot nem szerzett, de volt 3 lepattanója, 3 gólpassza és 4 blokkja is. Az MBC legjobbjai Adonte Parker (19 pont), Angelo Caloiaro (12 pont, 6 pattanó) és Hrvoje Kovacevic (14 pont) voltak. A túloldalon a Tyrone Nash (18 pont, 6 pattanó), Alex Harris (18 pont), Joshua Young (18 pont, 5 gólpassz) trió vitte a prímet.

Artland Dragons (3-1) - Brose Baskets Bamberg (2-2)  71-68 (23-19, 12-20, 19-14, 17-15)

A forduló rangadóját rendezték Quakenbrückben, ahol a helyi Artland Dragons az euroligás Brose Baskets Bamberget fogadta. A találkozó a vártnak megfelelően szorosan alakult. A második negyedben sokkal jobbak voltak a vendégek, de a harmadik negyedet követően mindössze egyetlen pont volt a különbség a két csapat között, a hazaiak javára. A végjátékot is jobban bírták idegekkel a vendéglátók, így javították múlt heti, súlyos vereségüket, míg a Bamberg elég gyengén kezdte a bajnokságot önmagához képest. Az Artland legjobbai Brandon Thomas (14 pont) és Chad Toppert (12 pont) voltak, a Bambergnél pedig Maik Zirbest (13 pont, 7 pattanó) és Zack Wrightot (12 pont, 4 gólpassz, 4 pattanó) lehet dicsérni.

ALBA Berlin (1-1) - MHP Riesen Ludwigsburg (2-2)  83-52 (21-9, 20-10, 25-9, 17-24)

Csont nélkül nyert a berlini együttes, miután egyenként 12, 10, illetve 16 ponttal nyerte ez első három negyedet, kérdés nem volt, melyik a jobb csapat ezen az estén. A hazaiaknál David Logan (17 pont) volt messze a legponterősebb, mellette Alex King (10 pont, 6 pattanó) és Reggie Redding (9 pont, 6 gólpassz) emelhetőek ki a többiek közül. A ludwigsburgiaknál Keaton Grant (15 pont, 4 szerzett labda) egyedül maradt, a többiek sem pontokkal, sem a játék többi elemében nem nagyon segítették őt, ez látszódott is a -31-es végeredményen.

Ratiopharm Ulm (2-2) - Telekom Baskets Bonn (3-1)  74-77 (12-19, 28-20, 9-23, 25-15)

Nagyon hullámzó meccset játszott egymással a két együttes, tekintve hogy -7-ről +1-re fordított az Ulm a félidőre, a fordulást követően azonban 14 ponttal bukták el a harmadik negyedet, ez pedig megpecsételte a sorsukat. A végjátékot csak szorossá tudták tenni, még egyszer nem tudtak fordítani már. A vendégeknél a Jamel McLean (21 pont, 10 pattanó), Benas Veikalas (19 pont), Donatas Zavackas (11 pont, 9 pattanó), Ryan Brooks (14 pont) négyes vitte a prímet, a többiek alig tettek hozzá valamit a meccshez. Az Ulmban Per Guenther (17 pont) pontszerzésben, Trent Plaisted (12 pont, 11 pattanó) pedig hasznosságban emelkedett ki a többiek közül, de ez most kevés volt a sikerhez.

EWE Baskets Oldenburg (3-0) - TBB Trier (1-3)  81-75 (27-18, 20-18, 16-14, 18-25)

A vártnál kicsit szorosabb lett a végeredmény ezen a találkozón, de ehhez az is kellett, hogy az Oldenburg az első három negyedben nagyon magabiztosan vezessen, és az utolsó játékrészre kicsit kiengedjen, így nyertek csak 6 egységgel. Tele voltak jó egyéni teljesítményekkel, hiszen Julies Jenkinst (21 pont), Andrea Crosariolt (16 pont, 7 blokk), Chris Kramert (13 pont, 4 pattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda) és Ricky Pauldingot (12 pont, 3 szerzett labda) is ki lehet emelni. A Trier tisztességesen helytállt, de ezért leginkább csak TreVon Hughes (30 pont, 5 gólpassz, 4 pattanó, 3 szerzett labda) tett, a többiek messze elmaradtak tőle.

Bayern München (4-0) - medi Bayreuth (2-2)  103-70 (26-19, 16-16, 34-18, 27-19)

20 percig egész szoros volt ez az összecsapás, de a harmadik negyedet 18 egységgel nyerte a müncheni együttes, ott el is dőlt a meccs lényegi része. Mindkét oldalon a csapatjáték dominált - nyilván teljesen más szinteken -, hiszen a hazaiaknál hatan, a vendégeknél öten értek el legalább 10 pontot. A Bayernben kiemelhető a szinte hibátlan teljesítményt nyújtó Chevon Troutman (14 pont, 4 pattanó, 3 gólpassz, 2 szerzett labda), Malcolm Delaney (2 pont, 11 gólpassz) és John Bryant (12 pont, 13 pattanó). A túloldalon Brian Qvale (12 pont, 7 pattanó), Brian Hamilton (11 pont, 6 pattanó) és Ronnie Burrell (11 pont, 5 pattanó) voltak a legjobbak, de ők is elmaradtak az ellenfél húzóembereitől.

Phoenix Hagen (3-0) - RASTA Vechta (1-3)  80-78 (21-17, 17-26, 19-16, 23-19)

Kitűnő meccset játszott egymással az előző körben pihenő, de egyébként 100%-os hazai alakulat és a Vechta. A második negyedben kiépített előnyét jól őrizte a vendég együttes, de a végjátékban fordítani tudott a Hagen, ezzel kisebb meglepetésre továbbra is hibátlan teljesítménnyel ott vannak a top3-ban. Ezért a legtöbbet David Bell (26 pont) és Larry Gordon (12 pont, 11 pattanó) tettek, míg a vendégektől szintén két embert lehet kiemelni, Richard Williamst (15 pont, 8 gólpassz, 6 pattanó) és Jacob Doerksent (15 pont, 11 pattanó).

New Yorker Phantoms Braunschweig (3-1) - Eisbären Bremenhaven (0-4)  77-73 (22-19, 16-18, 21-16, 18-20)

Hogy nincs top formában a hazai együttes, azt jól mutatja, hogy abszolút ki-ki meccset vívtak az egyik sereghajtóval. Florence-ék a páratlan negyedeket, míg a Bremenhaven a párosakat nyerte meg, így a végjátékban szoros csata alakult ki, ahol azért a Braunschweig diadalmaskodni tudott. Florence az előző körhöz hasonlóan most se volt jó, 29 perc alatt 7 pontot, 4 gólpasszt és 2 labdaszerzést jegyzett, de 10 mezőnykísérletéből csak 3 talált célba. Csapattársai közül Isiah Swannt (32 pont) megint ki kell emelni, mellette Harding NaNa (14 pont, 8 pattanó) és Immanuel McElroy (13 pont, 5 gólpassz) tették a legtöbbet a sikerért. A másik oldalon Devin Searcy (12 pont, 7 pattanó) és Darius Adams (20 pont, 8 pattanó) voltak a legjobbak.

Fraport Skyliners Frankfurt (2-2) - s.Oliver Baskets (0-4)  89-78 (13-19, 27-28, 18-19, 31-12)

Hatalmas leolvadás miatt nem tudta megszerezni első győzelmét a bajnokságban a vendég együttes, hiszen 8 ponttal vezettek még az utolsó negyed előtt, ahol viszont 19 egységgel bizonyult jobbnak a hazai alakulat, így fordítottak, és végül viszonylag simán nyertek. A frankfurti gárdánál Andy Rautinsnak zsinórban másodjára sült a keze kintről (28 pont, 5 gólpassz, 5 pattanó, 5/10 tripla), mellette Dawan Robinson (22 pont), Jacob Burtschi (10 pont, 9 pattanó) és Danilo Barthel (16 pont, 5 pattanó) voltak még jók. A sereghajtónál Tweety Carter (24 pont, 4 pattanó, 4 gólpassz) tartotta a lépést az ellenféllel, de ez most kevés volt összességében, pedig három negyedig úgy tűnt, hogy így is sikerül diadalmaskodniuk.