Németország: Beko BBL 2. forduló

Jon Leuer, FrankfurtHétvégén újabb fordulóval folytatódott a Beko Basketball Bundesliga. A hét meccsén végre megszerezte első győzelmét a Bayern München. Az elmúlt fordulóban katasztrofális vereséget szenvedett Göttingen simán verte hazai pályán a Ludwigsburgot, csakúgy mint az Oldenburg is a Bayreuth-ot. A másik újonc Würzburg simán átlépett idegenben a Giessenen.A Frankfurt és a Bonn szintén idegenben szereztek győzelmet, míg az Ulm otthon inténzte el az Olaj várható kupaellenfelét az Artland Dragons-t. Két meccset is játszott a hétvégén a Bremenhaven. Pénteken közel 20 pontos vereséget szenvedtek a Trier otthonában, majd vasárnap kiköszörülték a csorbát és még az első fordulóból elmaradt mérkőzésen hatalmas izgalmak közepette verték két ponttal az Alba Berlint.

FC Bayern München –sch New Yorker Phantom Braunschweig 90:87 (17:25 24:15 24:19 25:28)

FC Bayern München: Hamman (13), Nadjfeji (11), Foster (14/3), Schwethelm (11/3), Jagla (10/3) ill. Wallace (25/9), Hall (-), Hansbrough (4), Boumtje Boumtje (-), Greene (-) Radosavljevic 0

New Yorker Phantoms Braunschweig:  Kulawick (3/3), Mittmann (13/6), Visser (9), Dennis (18/3), McElroy (2) ill. Williams (14/3) Schneiders (-) Greer (10/3), Theis (-) Melzer (18/3)

A bajor csapat gyakorlatilag lemásolta a Bonn elleni mérkőzését azzal a különbséggel, hogy a végén kicsit jobban odafigyeltek és így sikerült behúzniuk a fontos győzelmet. A mérkőzés ismét katasztrófálisan kezdődött a müncheniek szempontjából. Pillanatok alatt 11 pontos hátrányba kerültek, legfőkképpen a Braunschweig-i Mittmann ponterős jatékának köszönhetően, aki csapata első 13 pontjából 10-et szerzett. A negyed felétől kezdve a Bayern megkezdte a felzárkózást, de a negyed végéig csak három pontot sikerült ledolgozniuk. A második negyed elején tartotta előnyét a Braunschweig. A bajorkonál ebben az időszakban gyakorlatilag csak Nadjfeji nyújtott elfogadható teljesítményt. Nekik köszönhetik, hogy a különbség nem nőtt 11 pont fölé. Aztán a negyed közepe táján a vendégek háromperces gólszünetét kihasználva négy pontra kapaszkodott a Bayern majd a szünet előtt egy perccel a vezetést is megszerzte. Végül egy pontos hazai előnnyel térhetek pihenőre a csapatok. A szünet után tovább folytatódtak az izgalmak. Egyik csapat sem tudott megynugtató előnyre szert tenni egészen addig, amíg a negyedik percben Wallace be nem talált a triplavonalon kívülről. Ezután a következő támadásban labdát szerzett és értékesített két büntetőt, 6 pontra növelve a bajorok előnyét, ami kitartott a negyed végéig. A zárófelvonásban 3 perc alatt ledolgozta hátrányát Braunschweig-i csapat. És a 4. perc végén már isét ük vezettek négy ponttal. Ezután jobbára felváltva estek a kosarak, mígnem Hamman büntetőivel három perccel a vége előtt egyenlitettek a bajorok. Ezután mindkét oldalon egy-egy kosár született, majd egy perccel a vége előtt Swethelm és Wallace kétpontosaival végleg magukhoz ragadták a vezetést a müncheniek. A vendégek a végén még taktikai faultokkal probálkoztak, de az egész meccsen katasztrófálisan büntetőző hazaiak keze ezúttal nem remegett és Foster, Wallace valamint Schwethelm büntetőivel bebiztosították a győzelmet.

TBB Trier - Eisbären Bremerhaven 75:56 (22:9 15:15 16:20 22:12)

TBB Trier: Linhart (14/3), Joyce (2), Dokcin (21/12) Gallup (3) Zirbes 15 ill. Saibou (-) Faßler (10/6) Seiferth (2), Picard (2) Bynum (6), Dietz (-)

Eisbären Bremerhaven: Everett (2), McNaughton (5), Martin (13/3), Brewer (4), Cain (5/3) ill. Canty (-), Smith M. (5), Peacock (15), Raffington (4), Smith A. (3)

Az első fordulóban az újonc Würzburg otthonában vereséget szenvedő Trier a 21 pontot szerző Dojcin vezérletével meglepően simán verte a Bremenhavent. A hazaiak gyakorlatilag az első öt percben döntésre vitték a dolgot, hiszen egy 14:0-ás rohammal indították a talakozót. Innen már nem volt visszaút a sorozatot csak most kezdó Bremenhaven-i csapatnak, akik csak rövid időszakokra tudtak tíz ponton belülre kerülni.

ratiopharm ulm - Artland Dragons 84:79 (20:18 18:18 22:23 24:20)

ratiofarm Ulm: Swann (15), Günther (10) Esterkamp (12/3) Watts (10/3) Bryant (12) ill. Mason-Griffin (6), Betz (11/3) Wenzl (-) Heberlein (-), Nankivil (8/6)

Artland Dragons: Hilliard (14/6), Holston (20/6), Bailey (4), Grünheid (2), Fenn (16/6) ill. King (2), Strasser (6), Doeinck (-), Peavy (9/3), Hess (6/6), Hartenstein (-)

Annál több izgalmat hozott az Olaj valószínő kupaellenfelének ulmi fellépése. A Sárkányoknál Holston 20 pontja is kevés volt ahhoz, hogy megállítsa a kiegyensúlyozottan játszó ulmi csapatot, ahol 6 ember ért el 10 pont fölötti eredményt. A mérközés döntő momentuma az utolsó negyed második percében következett be, amikor Holston a játékvezetők szerint hárompontos dobás közben faultolta Betzt. A vendégek, amerikai játékosának természetesen más volt a véleménye és azt nem is rejtette véka alá, amiért megkapta a jogos technikaiját. Így aztán 5 büntető plusz labdabirtoklás következett a hazai csapat javára. Betz négy büntetőt értékesített, majd Esterkamp dobott egy duplát, így végül a hazaiak 6 ponttal gadagodtak egy támadás alatt és 11 pontos előnyre tettek szert. Ebből nyolcat ledolgoztak a vendégek a végére, de tíz másodperccel a vége előtt Esterkamp higgadtan értékesített büntetői a győzelmet jelentették az ulmi csapat számára.

Phoenix Hagen - Telekom Baskets Bonn 83:95 (15:22 22:18 23:28 23:27)

Phoenix Hagen:  Jonusas (37/12), Carter (9), Kruel (3), Hasquet (4), Crowe (7/3) ill. Brooks (8/3), Blackwood (6/6), Rockmann (-), Spohr (3/3) Seward (6)

Telekom Baskets Bonn: Serapinas (17/3), Ensminger (16), Veikalas (13/6), Jordan (21/6), Gaffney (20) ill. Buljan (5), Mangold (-), Thülig (3/3), Hain (-)

Jonusas a forduló legeredményesebb játékosaA Bayern gyilkos Bonn Hagenbe látogatott azzal a céllal, hogy az előző fordulóbeli gyözelmének a lendületével átlép a helyi együttesen is. A céljukat el is érték a kezdő ötösük kiegyensúlyozott teljesítményének köszönhetően. A hazaiaknál hiába volt Jonusas 37 pontja, a többieknek nem sikerült annyit beletenniük a közösbe, amennyi a győzelemhez szükséges volt. Pedig jól indult számukra a mérkőzés, hiszen alig két perc elteltével Crowe és Parker jó játékának köszönhetően már 8:0-ra vezettek. Ekkor azonban jött egy rövidzárlat és 14 bonni pont. A második negyed elején stabilizálta 10 pont körüli előnyét a bonni gárda. A negyed végére azonban a Jonusas vezérletével rohamra induló hazaiak 3 pontra zárkóztak fel. Sőt a harmadik negyed közepén Jonusas büntetőivel rövid időre a vezetést is átvették. Ekkor azonban egy fokozattal nagyobb sebességre kapcsoltak a vendégek Veikalas utolsó másodperces triplájval nzolc pontos előnzre tettek szert a záró felvonás előtt. Ezután már nem sikerült többet vezetést szereznie a hazai csapatnak, sőt a végére még tovább növelte előnyét a Bonn.

BG Göttingen - EnBW Ludwigsburg 93:71 (24:14 24:19 14:21 31:17)

BG Göttingen: Ahelegbe (2), Horne (28/15),  Noch (11), Weber (6), Sykes (17) ill. Grimaldi (4), Dale (20/12), Slater (-), Saunders (5), Mafra (-), Herwig (-)

EnBW Ludwigsburg: Green (9), Harris A. (15/6), Zavackas (10/3), Dorris (10), Bowler (12) ill. McCray (-), Harris T. (-), Koch (1), Lischka (13/6) , Looby (2)

Alighanem a forduló meglepetését szálította a Göttingen a Ludwigsburg kiütésével. A kedden a Bamberg ellen katasztrófális vereséget szenvedő hazaiak most sokkal összeszedettebben, higgadtabban és nem utolsó sorban ponterősebben játszva verték a Giessen ellen sima győzelemmel kezdő Ludwigsburgot. A prímet a hazaiak két idegenlégiósa Horne és Dale vitte, akik amellett, hogy a csapat pontjainak több mint a felét szerezték, elképesztő 70%-os pontossággal 9 triplát hintettek. A mérkőzés elején még tartotta magát a Ludwigsburg, de az első negyed végén Horne hármasával, majd utána 3 sikeres büntetőjével tíy pontos előnyt harcolt ki a Göttingen. A második negyed 4. percében ugyan Lischka triplájával 4 pontra zárkóztak a vendégek, de ekkor ismét jött a Dale-Horne páros és egy 17:5-ös rohammal megmutatta, hogy ki az úr a házban. A félidőben így 15 pontos hazai vezetéssel térhettek pihenőre a csapatok. A második félidőnek elszántan vágott neki a Ludwigsburg és 6 és fél perc alatt sikerült is 9 pontot faragnia a hátrányából. Ennél közelebb azonban már nem tudtak kerülni a hazaiakhoz, mert ujra jött Dale valamint a harmadik amerikai légiós Sykes és újra 10 pont fölé tornázták az előnyt. A negyedik negyed egy 14:5-ös hazai rohammal indult és innen már nem volt visszaút a vendégek számára.

EWE Baskets Oldenburg – BC Bayreauth 88:67 (21:25 15:12 31:15 21:15)

EWE Basket Oldenburg: Brown (30/12), Chubb (13), Paulding (10/6), Burrell (7), Hasbrouck (6/3) ill. Bahiense de Mello (2), Razis (-), Majstorovic (9), Smeulders (5), Sehovic (4), Smit (2)

BC Bayreuth: Smith (9), Hamilton (7/3), Hunter (2), Ibekewe (11), Jeanty (17/9) ill. Wyrick 2, Schmidt (2), Shtein (13), Schmitz (2), Stokes (2)

Az elmúlt fordulóban Frankfurtban meglepően nagy arányú győzelmet arató Oldenburg bizakodva várhatta a második fordulót, hiszen a hazai pályán vereséget szenvedő Bayreuth látogatott hozzájuk. Az oldenburgiak nem is okoztak csalódást közönségüknek és Brown 30 pontja mögött felsorakozva harmadik negyedbeli nagyszerű játékukkal magabiztos győzelmet arattak. A vendégek ugyan a mérkőzés elején raijesztettek a hazai csapatra egy másfél perc alatt véghezvitt 8:0-ás rohammal, amit a következő négy percben még megfejeltek egy 12:6-tal is. Így a hatodik percben már 20:6-ra is vezettek. Ekkor felébredt az Oldenburg és lassan, de biztosan dolgozta le a hátrányt. A félidőben már csak egy pont volt a különbség a vendégek javára. A második félidő hatodik percéig még fej-fej mellett haladtak a csapatok, de ekkor egy 20:2-es sorozattal eldöntötték a mérkőzést a hazaiak.

LTi GIESSEN 46ers - s.Oliver Baskets 60:85 (16:20 18:23 16:21 10:21)

LTi Giessen 46ers: Ovcina (14), Pilcevic (4), Jeffers (12), Archibong (4) Bernard (10/6) ill. Stewart (8), Perl (-),  Zazai (2) Djurasovic (5/3), Oehle (1), Nikagbatse (-)

s.Oliver Basket: Little (9/6), Jacobson (6), Boone (11), Kramer (12/3), Elliott (9/6) ill. Brown (8),Harris (25/12) King (2) Kleber (-), Henneberger (-), Tomaszek (-), Clay (3)

Cserepadról érkező Harris 25 pontjának köszönhetően idegenbeli győzelemmel folytatta szereplését a Würzburg. Az újonc már a meccs elején letette névjegyét egy 9:2-es szériával és ezután már ki sem engedte a kezéből a vezetést. Fokozatosan őrőlték fel a hazai csapat ellenállását. A giessenieknek csak fellángolásaik voltak a mérkőzés folyamán, de megnehezíteniük nem sikerült a vendégek dolgát.

WALTER Tigers Tübingen - FRAPORT SKYLINERS 66:73 (7:19 19:19 19:15 21:20)

Walter Tiger Tübingen: Campbell (10/3), Radinovic (-), Redding (9/3), Young (10), Hodzic (2) ill. Nash (9/3), Simon (-), Duggins (16/9), Vargas (3), Spoden (7/3)

FARPORT Skyliners: Herber (2), Gray (27/6), Barthel (8), Robertson (3/3), Leuer (13) ill. Franke (_) McKinney (11/6), Nolte (9), Ohlbrecht (0)

Az előző fordulóban súlyos hazai vereséget szenvedő frankfurtiak Tübingenben köszörülték ki a csorbát. Nyögvenyelősen indult a mérközés, hiszen az első négy percben összesen két pont esett. Majd a vendégeknél beindult a ProA-ból szerződtetett Barthel aki két és fél perc alatt dobott nyolc pontjával jócskán kivette a részét a vendégek 14:4-es rohamából, ami mint utóbb kiderült el is döntötte a meccset. A második negyedben főleg a 27 pontot szerző Grey jó játékának köszönhetően tartotta előnyét a vendégegyüttes. A harmadik negyedben a hazaiak egyszer feljöttek három pontra, de ennél közelebb már nem tudtak kerülni ellenfelükhöz, mert jött Grey és újra tíz pont körülire hizlalta az előnyt. Ebből hetet a meccs végéig megőriztek a frankfurtiak, így ők is megszerezték első győzelmüket.

Eisbären Bremerhaven - ALBA BERLIN 71:69 (19:16 14:14 10:24 28:15)

Eisbären Bremerhaven: McNaughton (7), Martin (11/3), Smith A. (4),  Brewer (5/3), Cain (7/3) ill. Everett (17/6), Canty (-), Smith M. (2), Peacock (16), Raffington (2)

ALBA BERLIN: Schaffartzik (6/6), Allen (6), Francis (13), Wood (16/6), Weaver (7/3) ill. Steiger (6/6), Schultze (-), Simonovic (6/6), Idbihi (2), Taylor (7)

Az Euroliga selejtezőn elvérzett Alba Berlin a pénteken Trierben súlyos vereséget szenvedő Bremenhaven otthonába látogatott. Mindkét csapatnak nagy szüksége lett volna a győzelemre. A párharcból szenzációs utolsó negyedüknek köszönhetően a bremnhaveniek kerültek ki gyöztesen. A meccs elején felváltva vezetve, fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az első negyed végére a hazaiak minimális három pontos előnyt szereztek, amit a félidőig sikerült is megtartaniuk. A harmadik negyedben azonban megállt a hazaiak tudománya. Hét perc alatt összesen négy pontra voltak képesek míg az Alba ezalatt 16-ot rámolt be és így kilenc pontos vezetést szerzett. Erre a negyed végéig még ratettek két pontott, így 11 pontos előnnyel várhatták a zárófelvonást. A negyedik negyed hazai kosárral indult, amire ugyan még egy hármassal válaszoltak a vendégek, de ezután öt perces berlini kosárcsend következett. Ezalatt a hazai csapat 16 pontot szerzett és átvette a vezetést. Sőt három perccel a vége előtt Everett tripláival már hét ponttal tartottak előrébb. A berliniek azonban nem adták fel és Steiger két hárompontosával lopodztak közelebb ellenfelükhöz. A pontot az i-re azonban nem tudták feltenni, hiába adódott több lehetőségük is a győzelem megszerzésére.