Németország: Beko BBL 7. forduló

Bryce TaylorA Bundesliga 7. fordulójában meglepetésre a kisés ellen küzdő, eddig nyeretlen  Tübingen megszerezte első gyözelmét a rájátszásra is esélyes Bremenhaven otthonában. Tovább folytatta jó szereplését a Würzburg és izgalmas meccsen legyőzte amásik meglepetéscsapat, az Ulm gárdáját. Az Artland Dragons szintén hatalmas izgalmak között győzőtt Braunschweigban, míg a Bayern majdnem saját magát verte otthon.  A Hagen öt ponttal jobbnak bizonyult  Trier gárdájnál. A tabella első két helyezettjének a Bambergnek és a bonnak nem okozott gondot a két alsóházi cspat a Frankfurt és a Göttingen. Az alsóházi rangadón a Bayreuth simán lépett át a giessenen, míg az Alba Berlin meglepően magabiztosan győzte le az egykor szebb napokat látott két évvel ezelőtti bajnok Oldenburgot.

New Yorker Phantoms Braunschweig – Artland Dragons 71:72 (10:19 19:21 27:15 15:17)

New Yorker Phantoms Braunschweig: Mittmann (3/3), Visser (21), Dennis (6), McElroy (9/3), Melzer (2) ill. Kulawick (3), Jorovic (13/6), Schneiders (5), Greer (9/3), Schroder (-), Theis (-), Gertz (-)

Artland Dragons: Hilliard (11), King (15), Holston (20/6), Fenn (6), Hess (5) ill. Omamogho (-), Strasser (14/12), Njei (-), Grünheid (1), Doeinck (-), Hartenstein (-)

Jól sikerült a főpróba az Olaj kupaellenfelének a keddi Kevranos elleni Eurochallenge találkozó előtt. A Sárkányok izglmas meccsen egy ponttal diadalmaskodtak a Braunschweig otthonában és ezzel jelenleg 8. azaz rájátszást jelentő helyen állnak a tabellán. A meccset a vendégek kezdték jobban és 10 perc elteltével már kilenc ponttal is vezettek főként King és Holston eredményes játékának köszönhetően. A trend a második negyed elején sem tört meg. 15. percben már 15egységel tartott előrébb a vendégcsapat. Ekkor azonban Visser és Greer vezérletével rohamra indultak a hazaiak és a harmadik negyed végére ledolgoztáka hátrányukat sőt négy másodperccel a negyed vége előtt Mittmann tiplájával a vezetést is átvették. Az utolsó játékrész elején még tartott a hazaiak lendülete és két perc alatt hat pontra hízlalták előnyüket. Utána azonban közel négy percig nem tudtak betalálni és ez elég volt a szintén nem túl fényesen jatszó vendégeknek, hogy 5 pontot dobva egy pontra megközelítsék ellenfelüket. Eyután az elképesztően izgalmas végjátékban a mezőny legjobbja Holston allítota be a végeredményt egy duplávalfél perccel a találkozó vége előtt.

FC Bayern München – EnW Ludwigsburg 61:55 (20:10 18:15 19:10 4:20)

FC Bayern München: Troutman (14), Hamman (8/3), Nadjfeji (6), Foster (2), Benzig (5) ill. Wallace (3), Schwethelm (6/6), Hall (-), Hansbrough (3), Radosacljevic (-), Greene (5/3), Jagla (9)

EnBW Ludwigsburg: Green (16), Lischka (9/3), Zavackas (6/3), Harris A. (2) , Bowler (8) ill. Bekteshi (-), McCray (4/3), Koch (3/3) , Looby (7), Dorris (-)

Utolsó negyedbeli pocsék játékával kis híján saját magát verte meg a bajnoesélyesnek kikiáltott bajor csapat. Az első három negyedben ugyanis megyőző játékkal jó védekezéssel 22 pontos előnyre tett szert a gyakorlatilag amatőrcsapat benyomását keltő 3ö perc alatt 35 pontig jutó vendégekkel szemben. Azonban mintha az előny egy kicsit elaltatta volna a bajorokat, a negyedik negyedben egyszerűen képtelenek voltk a gyűrűbe találni. A vendégek viszont végre megtalálták a dobóformájukat és a végén szorossá tették a mérkőzést, de nyerési esélyük nem volt

s.Oliver Baskets – ratiopharm Ulm 61:59 (17:15 15:18 13:11 16:15)

s.Oliver Basket: Little (10/6), Jacobson (7/3), Boone (7), Kramer (6), Elliott (13/12) ill. Brown (6/3), Harris (12/3), King (-), Henneberger (-), Tomaszek (-), Clay (-)

ratiofarm Ulm: Swann (3/3), Günther (8), Esterkamp (11/3), Watts (4), Bryant (6) ill. Mason-Griffin (-), Betz (2), Wenzl (4), Oladipo (-), Trice (8/3), Nankivil (13/9)

Két meglepetéscsapat találkozott Dirk Novitzki szülővárosában. Ugyanis mind az Ulm mind a Würzburg alaposan rácáfolt a szakétőre eddigi szereplésével. A Würzburgot ugyan esélyesnek tarották a rájátszásra, de az lmról mindenki azt mondta, hogy a kiesés ellen fognak küzdeni. Ehhez képest mindkét csapat a táblázat első harmadában foglal helyet. A meccs egy gyors triplapárbajjal kezdődött, majd 3 perc elmúltával megszületett az első dupla is. A csapatok fej-fej mellett haladtak bár egy kicsit (3-6 ponttal) mindig a hazaiak tartottak előrébb az első negyedben. A második játékrészben fordult a kocka és a vendégek rögtön az elején trice tripljájával átvették a vezetést, mit a félidő végéig ki sem engedtek a kezükből. Végül egy pontos vendégvezetéssel térhettek pihenőre a csapatok. A szünet után minden ott folztatódot, ahol a szünet előtt abbamaradt. Hol az egyik, hol a másik csapat szerzett minimális előnyt. A végjáték a hazaiaknak sikerült jobban, hiszen két másodperccel a vége előtt Brown duplájával két pontos vezetést szereztek, és mivel a másik oldalon Nankivil dudaszós triplája kimaradt, így végül ők örülhettek.

Phoenix Hagen - TBB Trier 83:78 (24:18 20:28 17:20 22:12)

Phoenix Hagen: Jonusas (25/15), Carter (21/6), Hasquet (8), Kruel (6), Crowe (14/9) ill. Brooks (9/3), Blackwood (-), Rockmann (-), Spohr (-), Wilkins (-), Kramer (-), Seward (-)

TBB Trier: Joyce (15/3), Zweiner (18), Dojcin (4) Gallup (9/3), Zirbes (10) ill. Linhart (15/3), Saibou (-), Faßler (-) Seiferth (-), Picard (-) Bynum (7), Dietz (-)

A középmezőny két csapatának az összecsapása izgalmas jó mérkőzést hozott. A hazaiaknak főleg Jonusas és Carter jó teljesítményének köszönhetően sikerült otthon tartani a végelsyámolásnál majd bizonyára fontos szerepet játszó két pontot. A találkozó jól indult hazai szempontból, hiszen a Hagen-i csapat a 9. percben már 12 pontos előnyre tett szert. Ekkor azonban zsinórban 6 vendégpont született és újra szorosabbá vált a meccs. Majd újra elléptek a hazaiak és a második játékrész közepére ismét tíz pont fölötti vezetésre tettek szert. Nem sokáig tartott azonban az örömük, hiszen a félidő végére Linhart és Joyce vezérletével két ponttal átvették a vezetést a vendégek. A vendégelőny harmadik negyedben tovább nőtt, így 5 pontos hátránnyal vágott neki a befejező játékrésznek a hazai csapat. A negyedik negyedben aztán többször is egy pontra közelíteték meg ellenfelüket, de a vezetést csak három és fél perccel a vége előtt sikerült atvenniük, igaz ekkor már ki sem adták a kezükből.

BG Göttingen - Telekom Baskets Bonn 65:84 (13:20 17:27 22:17 13:20)

BG Göttingen: Dale (17/6), Horne (16/9), Weber (5/3), Saunders (9/3), Mafra (6) ill. Donkor (-), Markert (-), Ahelegbe (4), Noch (3), Herwig (-), Chikoko (3/3), Sykes (14)

Telekom Baskets Bonn: Serapinas (10/6), Ensminger (12), Veikalas (12/3), Jordan (18/6), Gaffney (12) ill. Buljan (8), Mangold (5/3), Thülig (-), Hain (3), Wohlfarth-Bottermann (4)

A kiesés elkerüléséért küzdő hazaiak 6 és fél percig tudtak megnehezíteni a bajnokaspiráns dolgát. Ezután a Bonn esélyeshez méltóan ellépet és nem is nézett többet vissza. A negyed végére 7 pontos, a félidőre17 pontos előnyt szereztek a vendégek, amit a második félidő elején már 20 pontra is hízlaltak. Ekkor még volt a hazaiaknak egy erőtlen probálkozása a felzárkózásra, de nme tudták 12 pont alá csökkenteni a különbséget. Az utolsó negyed aztán megin a vendégeké lett , akik így magabiztos győzlemet arattak.

Brose Baskets Bamberg - FRAPORT SKYLINERS 97:63 (24:11 19:14 25:21 29:17)

Brose Baskets: Brose Baskets: Roberts (8), Jacobsen (6), Tucker (12) Gavel (8/3) Slaughter (10) ill. Suput (4), Tadda (13/6) Jenkins (20/9), Neumann (6), Pleiß (8), Monse (-), Schmidt (2)

FRAPORT Skyliners: Thompson (6/6), Gray (10/6), Nolte (4), Robertson (8), Leuer (17) ill. Herber (3/3), Davidsaon (6), Franke (-) McKinney (7/3),, Ohlbrecht (2), Barthel (-)

A címédő esélyt sem adott a Frankfurtnak, hogy szorossá tegye a mérkőzést. Már az első negyed derekán tíz pont fölé tornázták a különbséget a Bambergiek és ezután már nem engedték ki a kezükből az irányítást. Így megalázó 34 pontos vereséget mértek a szezon előtt még play-off terveget szövögető vendékekre.

Eisbären Bremerhaven - WALTER Tigers Tübingen 83:90 (29:21 15:22 17:19 22:28)

Eisbären Bremerhaven: McNaughton (19), Martin (21/6), Peacock (25), Smith A. (6), Brewer (5/3) ill. Everett (2), Canty (-), Smith M. (4), Raffington (1), Cain (-)

WALTER Tigers Tübingen: Nash (10/3),  Redding (8/6), Duggins (15/6), Campbell (13/6), Cukinas (9/3) ill. Simon (13/6), Vargas (-), Spoden (3/3), Albus (-), Young (16/6), Hodzic (3/3), Roller (-)

A hiába értek el hárman is 20 pont körüli eredményt hazai játékosok közül, a csapat többi része nem tudott eleget betenni a közösbe, így a kiegyensúlyozottabb vendégek, végig szoros izgalmas mérkőzésen megérdemelten szerezték meg a győzelmet a Bremenhaven otthonában. A meccs folyamán végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Hol az egyik, hol a másik együttes vezetett pár ponttal. Csak az utolsó masfél percben sikerült a vendégeknek egz kicsit meglépniük és ez elég is volt a komoly meglepetést jelentő győzelemhez

BBC Bayreauth - LTi Giessen 46ers 74:52 (15:13 24:8 23:18 12:13)

BBC Bayreuth: Wyrick (5/3), Gibson (19/12), Hunter (3), Ibekewe (3), Jeanty (20/9) ill. Spöler (-), Schmidt (4), Smith (13/9), Shtein (2),  Stokes (-), Zeis (-), Schmitz (-)

LTi Giessen 46ers: Stewart (4), Ovcina (4), Jeffers (12), Archibong (7), Bernard (9-3) ill. Perl (-),  Zazai (1ö), ,Djurasovic (2), Oehle (2), Nikagbatse (2)

Az első negyedben a csapatok felváltva vezettek senkinek nem sikerült négy pontnál nagyobb előnyt kiharcolnia. A második negyedben azonban a hazaiak begyújtották a rakétákat és 18 potos előnyt szereztek a játékrész végére. Az előnyt a harmadik negyedben tovább növelték a hazaiak, akik a negyed közepén már 25 ponttal is vezettek. Innetől kezdve már csak a hazai győzelem mértéke volt kérdéses.

Alba Berlin – EWE Baslets Oldenburg 97:67 (31:15 24:20 22:16 20:16)

ALBA BERLIN: Allen (5), Francis (15), Wood (16/6), Weaver (17), Taylor (10) ill. Steiger (-), Schultze (3), Ney (4), Schaffartzik (11/6), Simonovic (7/3), Idbihi (9)

EWE Basket Oldenburg: Brown (15/96), Chubb (4), Paulding (11/3), Burrell (9), Hasbrouck (9/3) ill. Bahiense de Mello (6), Razis (-), Majstorovic (3/3), Smeulders (6), Sehovic (-), Smit (1), Freese (3)

A meccsnek gyakorlatilag csak az első öt perce volt szoros. Ekkor még 12:11-re a vendégek vezettek. Ezután azonban beindult a berlini henger és Wood vezetésével 20:1-es rohamot produkálva gyakorlatilag eldöntötték a meccset a fővárosiak. A második negyed elején még probálkoztak kapaszkodni a vendégek és két triplával tíz pontra csökkentették a különbséget, de ennél többre már nem futotta az erejükből. A vége egy nagyon sima, megérdemelt berlini győzelem