Németország: Beko BBL 8. forduló

A Bundesliga 8. fordulójában csak három csapat tudta érvényesíteni a hazai pálya előnyét. A Würzburg és az Oldenburg simán győzte le ellenfelét, míg a szolnokiak következő kupaellenfele óriási csatában, hosszabbítás után, egy utolsó másodperces triplával verte a Bayern Münchent. A forduló rangadóján a Bonn megizzasztotta a bajnokot, de nem sikerült győznie. Otthon kapott ki a Frankfurt, aki ezzel a vereséggel már-már kilátástalan helyzetbe lavírozta magát. Izgalmas csatában győzött az Ulm Ludwigsburgban. Az Alba, a Bayreuth és a Braunschweig viszonylag simán lépett túl aktuális ellenfelén.

FRAPORT SKYLINERS - Eisbären Bremerhaven 55:63 (18:15 17:17 12:12 8:19)

FRAPORT Skyliners: Gray (14/9), Davidson (14), McKinney (12), Robertson (4), Ohlbrecht (5), ill. Thompson (-), Herber (-), Franke (-) , Theilig (-), Nolte (4), Barthel (2)

Eisbären Bremerhaven: McNaughton (11), Martin (19/3), Peacock (11), Smith A. (-), Brewer (5) ill. Everett (2), Canty (-), Smith M. (2), Raffington (2), Cain (11)

Nem tudta átlépni a Frankfurt a saját árnyékát. Ismét 15 labdát adtak el a Majna parti város csapatának játékosai. Ráadásul még a meccs előtt kiderült, hogy a csapat egyik kulcsjátékosa, az átlagban eddig több mint 13 pontot szerző Leuer sérülés miatt nem tudja vállalni a játékot. Ez végül döntőnek bizonyult, hiszen a végig szoros meccsen az utolsó játékrészre elfáradt a hazai csapat, így három pontos előnyről nyolc ponttal elbukták a meccset. Ezzel a vereséggel igen nehéz helyzetbe hozták magukat, hiszen csak egy győzelem választja el őket a kieső helytől, a play-off álmokról pedig már akár most is lemondhatnak.

s.Oliver Baskets – BG Göttingen 92:60 (24:15 24:14 22:15 22:16)

s.Oliver Basket: Little (3), Jacobson (11/6), Boone (9), Kramer (15/3), Elliott (12/6) ill. Brown (7), Harris (21/21), King (-), Henneberger (4), Tomaszek (8), Clay (2)

BG Göttingen: Ahelegbe (10)/3, Dale (6/6), Horne (17/6), Saunders (2), Mafra (6) ill. Donkor (-), Markert (-), Noch (7/3), Herwig (-), Chikoko (2), Sykes (10)

Ahogy várható volt, nem okozott gondot az újoncnak a kiesőjelölt, végig sima meccsen kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva megalázó vereséget mért a Würzburg ellenfelére. A hazaiaknál főleg a csereként szóhoz jutó Harris volt elemében, aki 7 triplával terhelte meg a vendégek gyűrűjét. A göttingeniek egy másodpercig sem vezettek a meccsen és a legkisebb ellenállásra sem voltak képesek a végig nagy kedvvel és remekül játszó újonc ellen.

EnW Ludwigsburg - ratiopharm Ulm 76:77 (17:18 25:22 9:22 25:15)

EnBW Ludwigsburg: Green (9/3), Lischka (14/3), Zavackas (19/9), Harris A. (10/3) , Bowler (13) ill. Bekteshi (-), McCray (3/3), Maier (-), Koch (-) , Looby (-), Dorris (4), Greer (4)

ratiopharm Ulm: Swann (16/9), Günther (8), Esterkamp (13/6), Watts (13), Bryant (8) ill. Mason-Griffin (-), Betz (2), Wenzl (-), Oladipo (-), Trice (8), Nankivil (9/3)

Hagyományaihoz méltó izgalmakat hozott a sváb-derbi. A meccs elején felváltva vezettek a csapatok egészen addig, míg a Ludwigsburg egy kisebb ulmi megingást kihasználva a második negyed közepén, elsősorban Harris ponterős játékának köszönhetően el nem húzott tíz ponttal. Ezután azonban megrázta magát az ulmi csapat és egál közelire hozta az eredményt a félidő végére. A harmadik negyed első három percében még mindig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ekkor azonban sebességet váltottak a vendégek és egy 17-0-ás szériát produkálva tíz pont fölötti előnyre tettek szert. Ezt az előnyüket tartották a záró felvonás elején is, sőt, 7 perccel a vége előtt már 15 ponttal is vezettek. Ekkor mindenki azt gondolta, hogy innen már nincs visszaút a Ludwigsburgnak. Mindenki, kivéve a hazai játékosok, akik hatalmas hajrába kezdtek és egy 10-2-es rohammal a 36. percben újra látótávolságon belülre kerültek. Ezután szépen fokozatosan dolgozták le a maradék hátrányukat és 47 másodperccel a vége előtt Yavackas két büntetőjével sikerült egyenlíteniük. Az ulmi Esterkamp kettőből csak egy büntetőt értékesített, Green kétpontosával pedig a vezetést is átvették a hazaiak 21 másodperccel a rendes játékidő lejárta előtt. A végjátékban azonban nem volt szerencséjük, mert ugyan a vendégek játékosa, Trice kihagyta a triplát, de érkezett a lepattanóra Watts, aki nem hibázott, így a vendégek 14 év után ismét nyerni tudtak Ludwigsburgban.

LTi Giessen 46ers – ALBA BERLIN 61:73 (15:22 13:19 19:19 14:13)

LTi Giessen 46ers: Stewart (12/6), Ovcina (15), Jeffers (10), Archibong (8), Bernard (6) ill. Perl (-),  Zazai (3), Prewit (3/3), Djurasovic (-), Oehle (4), Nikagbatse ()

ALBA BERLIN: Allen (13), Francis (6), Wood (21/3), Weaver (7/3), Taylor (4/3) ill. Steiger (3/3), Schultze (9/9), Schaffartzik (2), Simonovic (5), Idbihi (3)

A várakozásnak megfelelően hozta a Giessen elleni meccset az Alba. A hazaiak azonban nem adták olcsón a bőrüket és két kisebb megingástól eltekintve partiban voltak az esélyesebb fővárosi csapattal. Az első rövidzárlat a 8. perctől a 11. percig tartott, amikor kilenc megválaszolatlan pontot szereztek a vendégek és ezzel tíz pont körüli előnyre tettek szert. A második hasonlóan 9-0-ás széria a 24. és 26. perc között következett be és ez meg is pecsételte a hazaiak sorsát. Ez ugyanis már 20 pont fölötti hátrányt jelentett és a Berlin jobb csapat annál, hogy innen kikapjon. A hazaiak becsületére legyen mondva, hogy nem adták fel és az utolsó percig küzdöttek, de már nem sikerült tíz pont alá szorítaniuk a különbséget.

WALTER Tigers Tübingen – BBC Bayreuth 53:69 (13:19 15:18 16:15 9:17)

WALTER Tigers Tübingen: Nash (10),  Redding (8/3), Duggins (5/3), Campbell (9), Cukinas (6) ill. Simon (4), Vargas (-), Spoden (-), Albus (-), Young (5/3), Hodzic (6)

BBC Bayreuth: Wyrick (5/3), Gibson (10/9), Hunter (4), Ibekewe (11), Jeanty (13/9) ill. Spöler (-), Schmidt (2), Smith (12), Shtein (7),  Stokes (5/3), Zeis (-), Schmitz (-)

Az alsóházi rangadón a Tübingennek nem sikerült megismételnie a múlt heti remek teljesítményét, így otthonában szenvedett vereséget a Bayreuth-tól, akik ezzel a győzelemmel nagy lépést tettek a bennmaradáshoz vezető úton. A vendégek rögtön a meccs elején magukhoz ragadták a kezdeményezést és rendre 4-5 pontos előnyt harcoltak ki. Az első negyed végéig még sikerült egalizálnia a hazaiaknak, de egy utolsó percben bekövetkezett megingás már hat pontos vendég vezetést jelentett. A rövidzárlat áthúzódott a következő játékrész elejére is, így 11 perc játék után Stokes duplája már 10 pontos Bayreuth vezetést eredményezett, ez a különbség pedig állandósult a félidő végéig. A második félidő elejét meghúzták a hazaiak és 3 pontra feljöttek 1 perccel a harmadik negyed vége előtt, de ekkor Jeantz és Smith fél perc alatt dobott 5 pontjával újra lélegzetvételnyi előnyhöz jutottak a vendégek. A negyedik negyedben több, mint öt percig nem tudtak betalálni a hazaiak, így a vendégek egy 16-0-ás rohammal eldöntötték a meccset.

Artland Dragons - FC Bayern München 86:83 (20:19 22:15 13:18 17:20 14:11)

Artland Dragons: Hilliard (5), King (6), Holston (23/12), Peavy (11/6), Hess (5/3) ill. Strasser (10/6), Njei (-), Grünheid (8/3), Doeinck (-), Fenn (12/3), Hartenstein (-)

FC Bayern München: Troutman (21), Hamman (9), Foster (31/15), Benzig (8/3), Jagla (6) ill. Wallace (-), Schwethelm (-), Nadjfeji (2), Hall (2), Hansbrough (-), Radosacljevic (-), Greene (4)

HolstonÓriási izgalmakat hozott a hét TV-s meccse, melyen az Artlan Dragons, ha csak hajszálnyival is, de jobbnak bizonyult a Bayernnél. A meccs úgy indult, ahogy egy rangadóhoz illik, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett pár ponttal, a 7.percben azonban Foster tripájával és Troutmann 2+1-es akciójával megugrottak a bajorok. Örömük nem tartott sokáig, mert jött Strasser és a sérülése miatti kényszerpihenőről visszatérő Peavy és két hármassal egalizálták az eredményt. Innentől kezdve jobbára a Sárkányok irányították a meccset, a bajorok pedig futottak az eredmény után. Többször is volt egyenlő az állás, de a vezetést nem sikerült átvenniük a vendégeknek. Olyannyira nem, hogy a félidő végére 8 pontos hátrányba kerültek. A jaték képe a harmadik negyed elején sem változott, tartotta előnyét a hazai csapat. A bajorok csak a játékész közepe táján kezdték el a felzárkózást a válogatott irányító Hamman és az amerikai Foster vezetésével. A negyedik negyed elején meglett az erőfeszítésük eredménye, hiszen 8:40-nel a vége előtt sikerült ismét átvenniük a vezetést. Innentől kezdve egyik csapat sem tudott már jelentősebb előnyt kiharcolni a meccs végéig. Ennek az időszaknak az érdekessége, hogy a hazaiak 7 perc alatt csak egy mezőnykosarat szereztek, viszont dobhattak 12 büntetőt (az egész meccsen összesen 32-t), ami tulajdonképpen a meccsben tartotta őket a végjátékban. Az utolsó, egyenlítést jelentő pontjaikat is Holston büntetőiből szerezték 12 másodperccel a rendes játékidő vége előtt. A bajoroknak ugyan volt még lehetőségük egy támadásra, de Greene kihagyta az utolsó másodperces triplát, így hosszabbításra került sor. A ráadás álomszerűen indult a vendégek szempontjából. Először Troutman kosarának örülhettek, majd ugyanő szedte le kétszer is a támadólepattanót előbb Benzig, majd Hamman dobása után, harmadjára azonban nem bízta a társakra a dolgot, hanem saját maga fejezte be az akciót. Ezután Foster következett, aki labdát szerzett, majd faultot harcolt ki és két buntetőjével máris hat pontos előnyt szerezett a vendégeknek 3 perccel a vége előtt, ekkor azonban beindult a Holston show. A mindössze 170 cm magas amerikai 2 perc 40 másodperc alatt négy triplát helyezett el a bajorok gyűrűjébe. Ezalatt az idő alatt a vendégeknek csak három büntetőre futotta, így végül nagy csatában, de teljesen megérdemelten tartották otthon a Sárkányok a két pontot.

A találkozó összefoglalóját az alábbi linken láthatjátok.

TBB Trier - New Yorker Phantoms Braunschweig 52:63 (14:18 15:13 11:20 12:12)

TBB Trier: Joyce (17/3), Zweiner (11), Dojcin (5/3) Gallup (-), Zirbes (10) ill. Linhart (2), Saibou (-), Faßler (-) Seiferth (7), Picard (-), Dietz (-)

New Yorker Phantoms Braunschweig: Mittmann (6/6), Visser (10), Dennis (8/6), McElroy (8), Melzer (9) ill. Kulawick (-), Jorovic (8/3), Schneiders (7), Greer (7/3), Schroder (-)

Teljesült a vendégcsapat óhaja és sikerült úgy nyerniük, hogy nem volt az utolsó pillanatig nyílt a mérkőzés. Tulajdonképpen győzelmüket két komolyabb sorozat alapozta meg. Először az első negyed végén és a második negyed elején produkáltak egy 14-2-es rohamot, amire még volt válaszuk a hazaiaknak, majd a 3 negyed elején egy 13-2-t, amire viszont már nem, így a végén egy viszonylag nyugodt utolsó negyedet produkálva megérdemelten vitték haza a két pontot.

Telekom Baskets Bonn – Brose Baskets Bamberg 73:85 (14:23 25:22 22:18 12:22)

Telekom Baskets Bonn: Serapinas (2), Ensminger (21), Veikalas (15), Jordan (14/3), Gaffney (15/6) ill. Buljan (3/3), Mangold (3/3), Thülig (-), Tolaj (-), Wohlfarth-Bottermann (-)

Brose Baskets: Brose Baskets: Roberts (7/3), Jacobsen (11/6), Tucker (9) Gavel (13/6) Slaughter (16) ill. Suput (20/6), Tadda (2), Neumann (3), Pleiß (4), Monse (-), Schmidt (2)

EnsmingerMegkapta a Bamberg, amire vágyott. Végre egy kemény meccsen kellett megküzdeni a győzelemért. A Bonn szívós ellenfélnek bizonyult, aki nem túl acélos dobóformája ellenére végig komoly erőfeszítésre késztette a listavezetőt. A meccs úgy indult, mint általában a Bamberg meccsei. A vendégek rögtön az elején magukhoz ragadták az irányítást és az első negyed középső harmadában egy 10-2-es szériát produkálva 9 pontos előnyre tettek szert, amit meg is őriztek a játékrész végéig. Ekkor a forgatókönyv szerint annak kellett volna következni, hogy a második negyedben még rápakolnak az előnyre 8-10 pontot, de a hazaiak ezt másképp gondolták, a második negyed elején rögtön egy 13-6-os sorozattal kezdtek és 2 pontra csökkentették az előnyt. Ebben az időszakban főleg az NBA-t is megjárt Gaffney jeleskedett, aki egy labdaszerzéssel és 8 ponttal vette ki a részét a rohamból, ennél közelebb azonban nem tudtak a vendégekhez kerülni, mert Suput és Jacobsen ébresztőt fújt és 9-0-ás sorozattal újra 10 pont körüli előnyhöz juttatta a listavezetőt. A játékrész végére Jordan és Ensminger harcos játékának köszönhetőn ismét sikerült a hazaiaknak faragni a hátrányukból, így 6 pontos vendégvezetéssel térhettek pihenőre a csapatok. A második félidő elején aztán úgy tűnt, hogy megelégelte a játszadozást a Bamberg és egy gyors 11-2-es sorozatot produkálva 15 pontra növelt az előnyét. Ekkor mindenki azt gondolta, hogy eldőlt a meccs, kivéve a hazaiak litván különítményét, akik Jordannal kiegészülve egy 18-3-at produkáltak a következő 6 percben, amivel egy perccel a negyed vége előtt kiegyenlítették az állást. Az utolsó percre azért újra felébredtek a vendégek, így végül ők várhatták előnnyel a záró felvonást. Az utolsó negyedet idegesen kezdték a csapatok és két perc alatt csak egy hazai kosárra futotta erejükből. Ezzel, a mérkőzésen utoljára, egyenlő volt az állás. Ekkor az egész meccsen nagyszerűen játszó Suput a vállára vette a vendég csapatot és zsinórban dobott 6 pontjával gyakorlatilag megroppantotta a hazaiak gerincét. A vége egy relatíve sima 12 pontos vendéggyőzelem lett, de a Bonn minden dicséretet megérdemel, mert végig egyenrangú ellenfélnek bizonyultak az Euroligában szereplő Bamberggel szemben.

EWE Basket Oldenburg - Phoenix Hagen 86:70 (22:19 21:15 23:22 20:14)

EWE Basket Oldenburg: Brown (12/3), Chubb (16), Paulding (10/6), Burrell (19/3), Hasbrouck (12/3) ill. Bahiense de Mello (-), Razis (-), Majstorovic (12/3), Hartmann (-), Sehovic (5/3), Smit (-), Freese (-)

Phoenix Hagen: Jonusas (10), Carter (19/6), Hasquet (3), Seward (5), Crowe (6/6) ill. Brooks (18/6), Blackwood (-), Rockmann (-), Spohr (-), Wilkins (-), Kramer (-), Kruel (9)

Nem okozott különösebb gondot az Oldeburgnak a két pont otthon tartása. Igaz ugyan, hogy a meccset a vendégek kezdték jobban és Carter vezérletével másfél perc alatt megléptek 6 ponttal, de a hátrányt gyorsan ledolgozták a hazaiak és a 4. percben már náluk volt az előny, amit gyakorlatilag ki sem adtak a kezükből a meccs végéig. A vendégek 43-43-nál a második félidő 2. percében utólérték ugyan ellenfelüket, de ennél többre már nem futotta erejükből. A rákövetkező 5 percben ugyanis a hazaiak egy 19-4-es szériát produkáltak és ezzel végleg el is döntötték a mérkőzést.