Németország: Magabiztosan nyert a bajnok

Brose Baskets Bamberg – New Yorker Phantoms Braunschweig: 86-66 (20-16 22-15 21-13 23-22)

Brose Baskets: Pleiß 11/3, Jakobsen 7/3, Roberts 17/9, Tucker 3, Tadda 12/6, Gavel 11/3 ill. Jenkins 12/6, Schmidt, Neumann 3, Monse, Slaughter 10

New Yorker Phantoms: Kulawick 6/6, Mittmann, Visser 4, McElroy 5, Dennis 16/3, ill. Schneiders 6, Greer 4, D. Theis 3, Williams 7, Melzer 15

Gavel, BambergA bajnokság felvezetőjeként Németországban is megrendezték a bajnok és a kupagyőztes találkozóját, a bajnokok kupáját. Mivel az előző szezonban mindkét címet a Babmberg söpörte be ezért a kupagyőztes szerepét a második helyezett Braunschweig vette át a Bambergben 5200 néző előtt megrendezett mérkőzésen. A meccs esélyese egyértelműen a bajnok és kupagyőztes, hazai pályán 29 meccs óta veretlen bambergi csapat volt

Mindkét csapat pontatlanul kezdett, így 3 és fél perc után még csak 4-4 állt az eredményjelzőn. Ekkor azonban a Bamberg esélyeshez méltóan egy fokzattal magasabb sebességbe kapcsolt és Jackobsen és Slaughter vezetésével egy gyors 9-0 run után megnyugtató előnyre tett szert. Ebben az időszakban a vendégeknek még a büntetőkkel is meggyűlt a bajuk. A kilenc pontos előny birtokában kissé könnyelművé vált a bajnok játéka. Ezt kihasználva lépésről lépésre közelebb lopakodott a Braunschweig és masfél perccel az első negyed vége előtt már csak 4 pont volt a különbség, ami kitartott a negyed végéig.Dennis, Braunschweig

A második negyedben elején ismét tíz pontra nőtt a Babmbergiek előnye elsősorban Jenkins és Gavel jó játékának köszönhetően. Ekkor még egy utolsó rohamra indult a Braunschweig és a negyed közepe táján ismét három pontra megközelitette a bajnokot, de ezzel el is lőtték az utolsó töltényüket a vendégek. A negyed végén egy NBA highlight-nak is beillő Jackobsen-Slaughter alley-oop alkította ki a 42-31-es félidei eredményt.

A második felidő elején gyorsan döntésre vitte a dolgot a bajnok. Szorítottak egyet a védekezésen, aminek köszönhetöen a vendégek 5 perc alatt csak két pontra voltak képesek. A különbség 20 pontra nőtt és innen már nem volt visszaút. A meccs hátralevő részében a Bamberg mar csak arra ügyelt, hogy a különbség ne nagyon csökkenjen 20 pont alá és lehetőséget kapjon minden játékos.