Partizan, Cibona, Olimpija - egyaránt "zakó"

Fekete hétvégéjük volt a korábbi Jugoszlávia sztárcsapatainak az Adria-Ligában. A hétvégi fordulóban kikapott a Partizan, súlyos vereséget szenvedett a Cibona és hazai pályán kapott nagy verést az Union Olimpija.

Zlatorog Lasko - Hemofarm 76-68 (16-16, 26-21, 18-19, 16-12)

A küzdelmes, kiegyenlített első tíz percet egy parádés, látványos második szakasz követett, amelyben a kifejezetten hatékony támadójátékot produkáló hazai csapat öt pontos előnyt szerzett. A szünet után az egységes csapatjátékot nyújtó Zaltorog "célba ért" az ellen a Hemofarm ellen, amelyben Szavovics gyakran nagyon magára maradt, Jeremics igen gyenge dobóformát mutatott.

Érdekességek a statisztikából
Zlatorog: Nikolic (14 p., 4/7 dupla, 2/4 tripla), Vujasinovic (12 p., 1/2 dupla, 2/5 tripla, 4/4 büntető, 6 lep.,8 gp.), Mali (3/5 dupla, 2/6 tripla, 7 lep.), Csohadervics (10 p., 5/6 dupla, 0/1 tripla és büntető, 1 lep., 4 gp., 2 szerz. l.)
Hemofarm: Szavovics (19 p., 6/7 dupla, 0/2 tripla, 7/8 büntető, 8 lep.), Maras (11 p., 4/6 dupla, 3/4 büntető), Jeremics (6 p., 1/5 dupla, 1/8 tripla, 1/2 büntető),

Helios - Radnicski 90-98 (32-24, 15-23, 19-20, 18-17, 6-14) - hosszabbítás után

Parádés meccs - hosszabbítással. A nyitó szakasz pazar támadójátéka után 8 pontos előnyt szerzett a Helios, ám a második szakaszban rendezte védekezését, s szünetig egalizált a szerb gárda Térfélcsere után már fej-fej mellett haladtak a felek, s végül hosszabbításba torkollt a csata. A túlórára - noha mindkét gárdában akadtak jócskán 40 perc fölötti időt a pályán töltő kosarasok - egyértelműen a vendégek maradtak frissebbek, pontosabbak, ennek köszönhetően nyerték meg ezt a remek összecsapást.

Érdekességek a statisztikából.
Helios: Gay (27 p., 6/10 dupla, 5/11 tripla, 0/3 büntető, 3 lep., 9 gp., 4-4 szerz. éa ea.), Prepelic (26 p., 4/10 dupla, 4/9 tripla, 6/7 büntető, 5-5 lep. és gp.), Pasalic ( 20 p., 7/10 dupla, 1/5 tripla, 3/4 büntető, 11 lep.)
Radnicski: Markovics (27 p., 4/8 dupla, 4/7 tripla, 7/7büntető, 5 lep., 11 gp.), Scott (19 p., 7/18 dupla, 1/3 tripla, 2/4 büntető, 12 lep., 4-4 gp. és ea.), Simon (18 p., 8/13 dupla, 2/2 büntető, 8 lep.).

Cedevita - Cibona 95-69 (24-14, 20-22, 20-16, 31-17)

Extra egyéni teljesítmény, ugyanakkor gyenge pont nélkül, egységes, remek csapatmunkát bemutatva a Cedevita nagy fölénnyel nyerte a zágrábi rangadót. A meghatározó játékosok nagyjából hasonlóan teljesítettek a két gárdában, az óriási különbség a kiegészítő játékosok teljesítményében volt. Ez a meccs is alátámasztotta: a Cedevita remek formában, a Cibona pedig mély gödörben van.

Cedevita: Vukusic (13 p., 2/3 dupla, 3/6 tripla), Opacak (12 p., 5/6 dupla, 0/1 tripla, 2/2 büntető), Draper (10 p., 2/4 dupla, 2/5 tripla, 5 lep., 3 gp., 2 ea), Owens (10 p., 3/6 dupla, 4/6 büntető, 4 lep., 3 gp.), Car (10 p., 2/5 dupla, 2/4 tripla).
Cibona: Zizic (15 p., 3/4 dupla, 9/12 büntető, 5 lep., 9 kih .fault), Barbour (12 p., 3/7 dupla, 1/5 tripla, 3/4 büntető), Kus (11 p., 3/6 dupla, 0/1 tripla, 5/5 büntető, 4 gp., 3 ea.), Suton (10 p., 4/6 dupla, 2/4 büntető, 7 lep.)

Crvena Zvezda - Maccabi 76-83 (17-25, 19-16, 23-25, 17-17)

A bukdácsoló Zvezda nagyon felszívta magát az izraeli sztárcsapat ellen, amelynek vendégjátékára 4000 néző volt kíváncsi. A Maccabi csak az első negyedben tudta egyértelműen érvényre juttatni nagyobb tudását, a másodikban Morrison nélkül játszó a Zvezda feljött. Szünet után élvezetes küzdelemben, nagy csatában a vendégcsapat sztárjai között kiélezett helyzetekben mindig volt, aki átsegítette a kisebb nehézségeken a Farmart már korábban elbúcsúztató izraeli együttest. A Zvezda viszont nem állna ennyire hátul a tabellán, ha minden meccsen ezzel az elszántsággal küzdene.

Zvezda: P. Popovics (17 p., 7/12  dupla, 3/4 büntető, 8 lep.), Milutinovics (15 p., 3/7 dupla, 3/3 tripla, 4 lep.), Lazics (10 p., 3/4 dupla, 1/3 tripla, 1/2 büntető)
Maccabi: Szkorcanitisz (19 p., 7/12 dupla, 5/8 büntető, 4 lep.), Ohayon (12 p., 3/4 dupla, 6/7 büntető, 4 lep., 5 gp.), Langford (12 p., 4/6 dupla, 0/2 tripla, 4/6 büntető).

Union Olimpija - Siroki 50-78 (13-13 12-29 10-22 15-14)

A sorozat eddigi legnagyobb meglepetése. Szinte a komplett ljubljanai csapat nagyon gyenge napot fogott ki. A bosnyák gárda viszont remekelt a két középső negyedben, s Ljubjanában aratott szinte kiütéses, meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet. A gyengén játszó, enervált szlovén sztárcsapat játékosainak formán kívüliségét jól mutatja a 2/14-es triplamutató. A félelmetes Varda-Markota centerkettős tagjai 7-7 ponton ragadtak, a finn Salin pedig, több, mint 37 percet játszva 2-ig jutott...A Siroki ellenben extra tripladobó formát fogott ki 15/25 60%. Danny Green már nem szerepelt náluk, ő visszarepül a San Antonio Spurs gárdájához az NBA lockout vége miatt, a reményeket be nem váltó Ben Woodside pedig távozott, mondván nem kapta meg a jussát az utóbbi hónapokban.

Olimpija: Capin (10 p., 4/6 dupla, 0/4 tripla, 2/2 büntető, 3-3 lep., gp., szerz. és ea.), Balzic (10 p., 2/4 dupla, 1/3 tripla, 3/4 büntető, 3 lep.), Thompson (10 p., 4/7 dupla, 2/2 büntető).
Siroki: Barac (16 p., 2/5 dupla, 4/5 tripla), Sakic (15 p., 3/4 dupla, 2/4 tripla, 3/4 büntető,  9 lep.), Persic (12 p q1/1 dupla, 3/4 tripla, 1/2 büntető), Pilepic (11 p., 1/4 dupla, 3/5 tripla, 7 lep.)
KK Zagreb Co - Krka Novo Mesto 85-80 (26-23, 20-25, 20-16, 19-16)

Izgalmas, nagy csatát hozott a két csapat találkozója, az Európa-kupában remekül szereplő Krka felnőtt a feladathoz az Euroligában edződő zágrábiak otthonában. A parádés első félidő végén még a szlovén vendégcsapat vezetett. Szünet után szigorított a védekezésén a Kasun nélkül - akit nem először helyettesített remekül Diasse -  játszó zágrábi együttes, fordított, s végül élvezetes, nagy csatában győzött.

Zagreb: Simon (25 p., 8/14 dupla, 1/4 tripla, 6/6 büntető, 6 lep, 5 gp.), May (23 p., 4/7 dupla, 2/5 tripla, 9/9 büntető, 13 lep.), Diasse (17 p., 8/12 dupla, 1/1 büntető, 12 lep., 6 tám.))
Krka: Pavic (19 p., 8/8 dupla, 3/6 büntető, 5 lep.), Z. Dragic (16 p., 7/8 dupla, 0/1 tripla, 2/4 büntető, 6 lep.), Baxter (16 p., 3/9 dupla, 3/3 tripla, 1/2 büntető, 3 gp.).

Buducsnoszt - Partizan 76-68 (17-17, 22-16, 18-20, 19-15)

A címvédő legyőzésének örülhetett közel 5000 őrjöngő montenegrói. Kiegyenlített első negyed után a másodikban támadásban mindenki hozzátette a magáét a hazaiaknál, s megléptek a podgoricaiak. Térfélcsere után fogcsikorgatva küzdve próbált feljönni a Partizan, de nem igazán volt friss - úgy látszik a vendégekből többet kivett a Maccabi az Euroligában történt legyőzése, mint a Buducsnosztból a gyengécske Ek-fellépés. A záró szakasz előtt 4 pont volt a hazai együttes előnye, s ezt a "podgoricai pokolban" a negyedik negyedben megduplázta. A kiváló centerek, Vucsevics és Pekovics - pontok tekintetében - kiegyenlített párharcot vívtak, pattanózásban a hazaiak középjátékosa volt jobb, mindkettejüknek ez volt az utolsó mérkőzése Európában, innentől átteszik a "székhelyüket" a tengerentúlra az NBA lockout feloldása miatt. A pattanózást úgy nyerte 36-21-re a hazai gárda, hogy palánkja alatt a címvédő játékosai - Kecman révén - egyetlen a gyűrűről lecsorgó labdát tudtak megszerezni - szemben a Budcsnoszt 16 támadó lepattanójával

Buducsnoszt: M. Popovics (13 p., 2/3 tripla, 3/3 tripla), Krsztovics (12 p., 4/6 dupla, 1/3 tripla, 1/2 büntető, 3 lep.), Vucsevics (11 p., 4/8 dupla, 1/4 tripla, 0/1 büntető, 7 lep., 3 ea.), Vitkovac (10 p., 3/5 dupla, 4/7 büntető, 8 lep.), Anderson (10 p., 3/5 dupla, 1/2 tripla, 1/1 büntető, 5 gp.).
Partizan: Miloszavljevics (17 p., 3/4 dupla, 3/4 tripla, 2/2 büntető, 2-2 lep és gp.), Pekovics (12 p., 4/6 dupla, 4/7 büntető, 1 lep., 3 ea.), Lucsics (12 p., 2/3 dupla, 2/4 tripla, 2/3 büntető), Kecman (11 p., 1/1 dupla, 3/5 tripla, 9 lep., 3 gp., 2 szerz., 5 ea.)