Pikáns ütközet: KK Zagreb - Union Olimpija

Az Adria-Liga 18. fordulójának a legrangosabb, egyben legpikánsabb  összecsapása  a KK Zagreb - Olimpija Ljubljana találkozó lesz és nem csak azért, mert két Euroliga-induló csap össze. Domzale városában az újabban hosszabbítás-specialistává előlépett Hellios érdekesnek ígérkező meccsen fogadja a Buducsnoszt együttesét.

Cibona (9., 8-9) - Zlatorog (14., 2-15) Még ha fényévekre is van fénykorától a Cibona, ez a mérkőzés akkor is fix egyes, az ezen a szinten bizony gyengécske Zlatorognak várhatóan nem sok babér terem Zágrábban.

Radnicski (8., 8-8) - Hemofarm (11., 5-12) Szerb találkozó, amelyen egyértelműen a hazai együttes az esélye. Igaz ez még akkor is, ha a verseci gárda legutóbb - nyolc vereség után - végre nyerni tudott. A Radnicski azonban egyenletesen, jól megbízhatóan teljesít az utóbbi hetekben, s ennek elégnek kell, hogy legyen a vendégként még nyeretlen  riválisával szemben.

Maccabi (1., 16-1) - Siroki (6., 9-7) Nem kizárt, hogy a bosnyák együttes játékosainak nagy élmény lesz az izraeli utazás. Ám hiába ért el az utóbbi hetekben több figyelemreméltó eredményt is a Siroki, gyaníthatóan az egészben számukra a legkevésbé kellemes maga a mérkőzés lesz az izraeli sztárcsapat pályáján...

Krka (13., 4-13) - Partizan (4., 11-6) A gödörben lévő Krka az Európa-kupában a másik az Adria-Ligában szereplő csapattól, a Buducsnoszt együttesétől kapott ki Novo Mesto-ban, azaz hazai pályán. Bár  a Partizan sincs mostanában csúcsformában, de jelenleg szlovén földön is esélyesebbnek tűnik gyengélkedő ellenfelénél.

Helios (12., 5-12) - Buducsnoszt (3., 12-5) A Helios két hosszabbításos diadal után várja a hétközben is Szlovéniában járó, s mint az előző meccs kapcsán említettük, a Krka otthonában EK-meccsen diadalmaskodó montenegrói együttest. Azért a hétközi meccs minden bizonnyal kivett, méghozzá nem is keveset a podgoricaiakból, úgyhogy elvben akár egy újabb hosszabbításos Helios-parti sem kizárt...

KK Zagreb (7., 9-8) - Union Olimpija (5., 10-7) A szezon elején biztosan a forduló meccsének kiáltottuk volna ki ezt az összecsapást, hiszen két az Euroligában induló együttes csap össze. Csakhogy a szezon közben - s erről már sokat írtunk itt a beharangozókban, tudósításokban - meghatározó játékosai többségét elvesztette az Olimpija. Egyikük - Damir Markota - ráadásul éppen a zágrábiaknál kötött ki. Bár a tabellán a kiábrándítóan kezdő KK hátrébb áll riválisánál, most esélyesebbnek tűnik az új csapat építésén fáradozó ljubljanai együttesnél.

Cedevita (2., 13-4) - Zvezda (10., 6-11) Jó kis partinak ígérkezik a február 8-ra halasztott mérkőzés. Az egész sorozat egyik legjobban támadó,legkreatívabb csapata fogadja az utóbbi hetekben szenzációs védőmunkát nyújtó Zvezdát. Várhatóan hazai pályán a Cedevita rá tudja kényszeríteni stílusát, akaratát a belgrádi brigádra.