Sikeres sienai EL főpróba

Magabiztos győzelemmel melegített be a jövő heti  Olympiakosz elleni  Euroliga negyeddöntőre  a Montepaschi  Siena.  A toszkán bajnokcsapat komolyan készül az görögök elleni jövő heti ütközetekre, mit sem jelzi ezt jobban, mint az, hogy az olaszok már március idusán  pályára léptek a  Vanoli Braga Cremona ellen. A 7 sienai légiós közül (a bajnokikon csak 6 játszhat) ezúttal David Andersen kapott pihenőt, és az eddig keveset játszó Andrea Michelori volt Shaun Stonerook társa a palánkok alatt. A találkozó toronymagas esélyesének számító hazaiak meglehetősen álmosan kezdtek,  és a kiesés ellen küzdő cremonai csapat, két amerikai bedobója (Jason Rich és David Lighty) ponterősségének köszönhetően, az első negyed közepére 12-4-es előnyre tett szert. Ekkor azonban McCallebbék  mind védekezésben, mind támadásban nagyobb fokozatra kacsoltak és hamar a maguk javára fordították az eredményt. Nem tudni hogy a vezetés nyugtatta e meg túlzottan a hazaiakat, vagy Pianigiani mester „sorcseréje” ( Zisis, Rakocevic, Lavrinovic és Aradori jött be) zavarta  össze a Siena játékát és lendületét, de a második negyedben a dicséretesen küzdő Cremona újra és többször visszavette a vezetést. Teljesen nyílt volt a mérkőzés, a félidőben 38-36-os sienai előnyt mutatott az eredményjelző. A két fentebb  már említett cremonai amerikain (Rich és a Cantuból „elzavart” Lighty) kívül a szlovén veterán Marko Milic volt igazán elemében, de harmadik negyed végére az addig alig cserélő vendégek szemmel láthatóan elfáradtak és a Montepaschi elsősorban David Moss vezetésével végül simán nyert (79-61), és bizakodva várhatja az Olympiakosz elleni EL ütközeteket.

Montepaschi Siena - Vanoli Braga Cremona  79 - 61 (21-19, 38-36; 59-49)

Siena, PalaEstra  4000 néző

MONTEPASCHI SIENA: McCalebb 17 (7/9,1/2), Thornton (0/1, 0/1), Moss 16 (3/4, 2/6),Stonerook 9 (3/3 da tre), Michelori 4 (1/2);Lavrinovic 12 (5/9, 0/1), Rakocevic 9 (2/5,1/2), Zisis 4 (2/3), Aradori 4 (2/5, 0/1),Ress, Carraretto 4 (1/1 da tre), Lechthaler

VANOLI BRAGA CREMONA: Tabu 6 (0/1,2/5), Rich 18 (7/14, 1/4), Lighty 16 (5/7, 2/6),Milic 14 (7/8), Perkovic 1 (0/2, 0/1); Tusek(0/4, 0/2), Cinciarini 4 (1/2, 0/1), D'Ercole 2(1/2, 0/1), Antonelli

Szombaton 2 mérkőzést is előrehoztak a Serie A 25. fordulójából,  még kora délután a LA 7  televízió élő közvetítésében, az újra nagyszerű formába lendülő Bennet Cantu azt az Acea Virtus Romát fogadta, amely  megmagyarázhatatlanul gyengén szerepel ebben a szezonban,  de néha (lásd pár hete a Siena legyőzését) képes az óriási bravúrra. A Cantu 2 könnyű sérültje, Basile és Cinciarini nélkül állt fel, a rómaiaknál pedig hosszú idő után újra mindenki(ezúttal már Crosariol is) bevethető volt. A PalaPianella csaknem 4 ezer nézője nem láthatott olyan hullámzó mérkőzést mint amilyen  a Siena – Cremona volt, a Cantu, ha szűken is, de szinte végig vezetett. Szinte végig, mert a Roma csak egyszer vette át a vezetést, a negyedik negyed utolsó előtti percének végén… Az egész meccsen ragyogóan játszó Doron Perkins ( 13 pont, 9 lepattanó. 7 assziszt) alig 15 másodperccel a vége előtt  72-71-es Roma vezetésnél állhatott oda büntetővonalra. Az amerikai mindkettőt bedobta, és mivel ezt követően (5 másodperccel a lefújás előtt) Luigi Datome dobást hibázott, nyert a Bennet Cantu, zsinórban már negyedszer, és ezzel a második helyre jött fel a tabellán.

Bennet Cantu - Acea Virtus Roma  73 - 72 (22-20, 41-34; 58-51)

Cantu,  PalaPianella  3703 néző 40 668 euró jegybevétel

BENNET CANTÙ’: Perkins 13 (3/8, 1/4), Mazzarino 9 (2/3, 1/5), Micov 7 (0/3, 1/3), Leunen 11 (1/2, 3/5), Shermadini 18 (6/9); Markoishvili 6 (3/6, 0/3), Marconato 4 (2/4),Brunner 5 (2/3)

ACEA ROMA: Gordic 11 (3/4, 1/2), Tucker 7(1/5, 1/3), Dedovic 23 (8/12, 2/2), Slokar 8(3/8), Varnado 8 (2/2); Tonolli (0/1), Mordente,Datome 2 (0/3, 0/3), Kakiouzis 2(0/1, 0/1), Maestranzi 11 (3/6 da 3) Crosariol

Kisebb gödörben volt az Avellinóba látogató Scavolini Pesaro, 3 egymást követő vereségük azt jelentette, ha nem nyernek Avellinóban, nemcsak a legjobb közé jutásról szőtt álmaik válnak köddé, hanem akár a play off helyük is komoly veszélybe kerülhet. Nem volt sokkal jobb passzban vendéglátójuk a Sidigas Avellino sem, a déliek a súlyos sérüléséből még csak lábadozó, és ebben a szezonban már biztosan nem játszó dobógép, Taquan Dean  nélkül már messze nem az az erős, és bárkire veszélyes közép- csapat mint a szezon első felében. Ráadásul az avellinói klub vezetése egyértelművé tette: az anyagi helyzetük nem teszi lehetővé hogy Dean pótlására új légióst igazoljanak, sőt nemrég, ugyanezen okokból, az olasz-belga hátvéd Dimitri Lauwers elküldésére is rákényszerültek. A két rossz formában lévő csapat derbijén már gyakorlatilag az első negyedben eldőlt, ki örülhet, hosszú idő után, újra  a végén. A roppant izmos kezdő ötössel bíró Scavolini elképesztő rajtot vett, 10 perc után 31-19-re vezetett. Az Avellino, ponterős bedobók híján, 3 centerrel(Slay,Golemac,Johnson), és a szintén 2 méteren felüli svéd „kettessel” Victor Gaddefors-szal  játszott, de ez a váratlan felállás nem zavarta meg a vendégeket akiknél James White már úgy játszik ahogy ez egy uralkodó pontkirályhoz illik, 22 pontjával ezúttal is ő volt a mezőny legjobbja. A Sidigas Avellinonál a szezonbéli sokadik dupla-dupláját szerző Linton Johnson (15 pont, 14 lepattanó) mellett a már említett és még csak mindössze 19 éves svéd Gaddeforst emelhetjük ki, a fiatal tehetség, számára szezoncsúcsot jelentő 13 ponttal zárt, de még ez is kevés volt a Pesaro ellen, ahol 5 játékos is 10 pont felett termelt.

Sidigas Avellino - Scavolini Pesaro 81 - 89 (19-31, 46-54; 64-69)

Avellino, PaladelMauro 2850 néző  24 600 euró jegybevétel

SIDIGAS AVELLINO: Green 14 (2/3, 2/7), Gaddefors 13 (1/5,3/5), Slay 10 (4/5, 0/1), Golemac 14 (4/4, 2/6), Johnson 15(7/15); Spinelli 7 (1/4, 0/1), Infanti 8 (1/5, 2/4)

SCAVOLINI SIVIGLIA PESARO: Hackett 9 (2/4, 1/1),Hickman 14 (1/2, 4/10), White 22 (4/5, 3/5), Jones 18 (5/6,2/7), Cusin 11 (5/6); Cavaliero 11 (2/5, 2/2), Flamini,Lydeka 4 (1/2)