TBL, 10. forduló: Galatasarayt vert a Trabzonspor

A török bajnokságban a forduló rangadóján a Fener legyőzte a Banvitot, a Trabzonspor pedig EC-formáját hozza, ezúttal a Galatát győzte le.

Fenerbahce Ülker (8-2) – Banvit BK (6-4) 99-92

A tavalyi bajnok fogadta az egy évvel ezelőtti alapszakaszgyőztest a forduló rangadóján. A Fener első negyedbeli jó játékával alapozta meg a sikert a Banvit ellen. Elsősorban a játékrész hajráját nyomta meg a hazai gárda, akik ekkor elsősorban Nemanja Bjelica (21/9 pont, 10 lepattanó) és Andrew Goudelock (16/6 pont) révén egymás után szórták a triplákat, így 10 perc után 30-21-re vezettek. A folytatásban aztán a másodvirágzását élő, kirobbanó erőben lévő Semih Erden (17 pont, 6 lepattanó), illetve a mostanra már tökéletesen beilleszkedő Bogdan Bogdanovics (15/3 pont, 6/6 mezőnyből) is hozzászóltak a tánchoz, így akárhogy is küzdött, nem tudott fordítani a Banvit. Pedig a vendégek közül is többen remek napot fogtak ki, Safak Edge (23/18 pont) és Vladimir Dragicsevics (16 pont, 4 lepattanó, 10/7 mezőnyből) például önmagukhoz képest egészen extrák voltak, de ezúttal még ez is kevés volt.

Anadolu Efes (7-3) – Edirne Eskisehir (1-9) 96-68

Gond nélkül intézte el az Efes a bajnokság sereghajtóját, a kék-fehérek minden negyedet megnyerve küldték haza közel 30-as zakóval az Edirne-t. 16-3-mal kezdtek a házigazdák, ezzel megadva a mérkőzés alaphangját és nyomatékosítva ellenfelükben, hogy itt csak egy csapat nyerhet. Milko Bjelica (21/12 pont, 6 lepattanó, 5/4 tripla) és Furkan Korkmaz (17/12 pont, 4 gólpassz, 5/4 tripla) alaposan megszórták kintről az Edirne-t, ketten együtt tíz kísérletből nyolcszor voltak eredményesek a triplavonalon túlról. A vendégek legjobbja – ahogy általában – most is Matt Walsh (13/3 pont, 14 lepattanó) volt.

Trabzonspor Medical Park (4-6) – Galatasaray Liv Hospital (6-4) 72-70

Most már „hivatalosan” is feltámadt a bajnokságban a Trabzonspor, 1-6-os kezdése után immár zsinórban harmadik győzelmét aratta a Paks kiváló EC ellenfele. Ráadásul nem is akárkit, hanem a bajnoki döntőt játszó sztárcsapatot, a Galatasarayt verte a Trabzonspor. Az extra hatékony Andrija Stipanovic (22 pont, 7 lepattanó, 3 labdaszerzés, 12/11 mezőnyből) és Dwight Hardy (15 pont, 4 gólpassz) remek játéka vezette sikerre a hazaiakat. Pedig a Galata három negyeden keresztül vezetett, igaz, hogy a 10-es határt egyszer sem érte el a különbség, de úgy tűnt, minden rendben megy az isztambuliaknak. 55-57-nél aztán egy 9-2-es futással átvette a vezetést a Trabzonspor, amit már nem is engedett ki a kezei közül. A Galatán Carlos Arroyo (27/15 pont, 4 gólpassz) és Patric Young (12 pont, 12 lepattanó, 7/6 mezőnyből) sem tudtak segíteni.

Besiktas Integral Forex (7-3) – Usak Sportif (4-6) 86-67

Nagyon simán verte a Besiktas az Usakot, már az első negyedben eldőlt a meccs. Egy 20-0-s rohammal száguldott át a fekete-fehér had a vendégeken, ezzel 25-7-es vezetést szerezve. A meccs érdemi része ezzel le is zajlott, a fennmaradó játékidőben nem történt sok minden érdemleges, a Besiktas könnyen őrizte nagy előnyét. John Holland (20/9 pont), JaJuan Johnson (12 pont, 7 lepattanó, 3 labdaszerzés, 2 blokk), Ryan Broekhoff (12/12 pont, 7 lepattanó) és Engin Atsur (7/3 pont, 10 gólpassz) is nagyon jók voltak a Besiktasban.

Tofas Bursa (3-7) – Pinar Karsiyaka (6-4) 65-73

A második negyedben átvette a vezetést, és innentől kezdve végig irányította a meccset a Pinar Karsiyaka a Tofas vendégeként. A negyedik negyedre elfogyott a hazaiak maradék ereje is, ekkor már tartósabban 10 pont fölött vezettek az izmiriek és biztosan nyertek végül. A Karsiyaka kezdőjéből mindenki kétszámjegyű pontot termelt, kiemelni nem lehet közülük senkit igazán, csapatként voltak jók a vendégek. A legjobb statisztikákat Juan Palacios (14 pont, 5 lepattanó), Bobby Dixon (14/6 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés) és Jon Diebler (12/6 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) hozták.

Torku Selcuk Universitesi (6-4) – Darüssafaka Dogus (8-2) 69-88

A szezon két meglepetéscsapata, a Selcuk és a Darüssafaka találkoztak a tízedik fordulóban. Az esélyesebb talán a megerősített újonc volt, és ennek megfelelően domináltak is a mérkőzésen a vendégek. A különbség csak a záró játékrészben lett ilyen nagy, addig is végig vezetett a Darüssafaka, de félidő után például még 38-39 volt az állás. A tavaly még a sztárcsapatokban, az Efesben és a Galatában játszó két rutinos amerikai, Jamon Lukas Gordon (17/3 pont, 7 gólpassz, 4 labdaszerzés) és Ersin Dagli (17 pont, 5 lepattanó) oktatták a Selcukot. A hazaiaknál Josh Mayo (3/15 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó) játszott kiemelkedően.

Türk Telekom (4-6) – Rönesands TED Kolejliler Ankara (4-6) 80-89

A fővárosi rangadón az Ankara örülhetett, hiszen viszonylag simán győzték le a Türk Telekom csapatát. Az első negyedben még 26-18-ra a hazaiak vezettek, ám a folytatásban begyújtotta a rakétákat az Ankara, egy 23-4-es etappal száguldott át ellenfelén a vendégként szereplő gárda. 74 pontnál még kiegyenlített a Türk Telekom, de a hajrá ismét egyértelműem a városi riválisé volt. Mindkét csapatnál remek egyéni teljesítmények sorával találkozhattunk, a teljesség igénye nélkül az egyik oldalon Ben McCauley (22/6 pont, 10 lepattanó) és Milovan Rakovics (19 pont, 4 lepattanó), a másikon pedig Clay Tucker (25/15 pont, 4 lepattanó), Marques Green (19/15 pont, 8 gólpassz, 5 lepattanó, 6/5 tripla) és Alade Aminu (17 pont, 9 lepattanó) volt kiemelkedő.

Royal Hali Gaziantep BSB. (4-6) – Istanbul BSB. (2-9) 78-49

Hatalmas csapást mért a Gaziantep az Istanbulra, az újonc még az 50 pontból sem jött ki a negyven perc alatt. A második és a harmadik negyedben volt teljes csőd a vendégek játéka, egyaránt 8-8 pontot tudtak szerezni ezalatt a két játékrész alatt. A Gaziantepnek így nem kellett különösebb extra ahhoz, hogy sima meccset tudjanak játszani. Legeredményesebbjük, Cory Higgins (12/3 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) is csak 12 ponttal volt a legjobb dobó, szépen eloszlottak a terhek a hazaiaknál tehát. Az Istanbulban egyedül Zack Wright (15/3 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz, 7/6 mezőnyből) nyújtott említésre méltó produkciót.