TBL, 11. forduló: Széthullóban a Galatasaray

A török bajnokságban otthon kapott ki az anyagi problémák miatt három újabb játékosát elvesztő Galata. Az újonc karácsonyozik az élen.

Edirne Eskisehir (1-10) – Fenerbahce Ülker (9-2) 69-89

24-2-re mosta le a pályáról a Fener az Edirnet a második negyedben, ezzel el is dőlt a félidőig a két csapat találkozója. A sztárcsapatban Nemanja Bjelica (11/9 pont, 11 lepattanó), Andrew Goudelock (21/9 pont) és az ezúttal a kispadról beszálló Bogdan Bogdanovics (16/6 pont) remekeltek. Emir Preldzicet csak nagyon limitáltan, 8 percre vetette be Zseljko Obradovics, Ricky Hickman pedig nem is lépett pályára az alapemberek közül. Az Edirne legjobbja ezúttal is Matt Walsh (19/6 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) volt.

Torku Selcuk Universitesi (6-5) – Anadolu Efes (8-3) 64-74

A Fenerhez hasonlóan az Efes is a második negyedben döntötte el a hétvégi bajnokiját a Selcuk ellen. 10 ponttal, 25-15-re nyerték az isztambuliak ezt a játékrészt, ez az előny pedig a legvégéig kitartott a vendégeknek. Stephane Lasme (14 pont, 9 lepattanó, 2 blokk), Milko Bjelica (16/3 pont, 5 lepattanó) és Cedi Osman (14 pont, 4 lepattanó) voltak a kék-fehérek nyerőemberei ezúttal. A Selcukban Sean Williams (18 pont, 7 lepattanó, 5 blokk) és Josh Mayo (16/9 pont) játszottak a legponterősebben.

Galatasaray Liv Hospital (6-5) – Tofas Bursa (4-7) 87-98

Szétesőben van a pénzügyi gondokkal küzdő Galatasaray, Furkan Aldemir után elhagyta a csapatot a múlt héten Nate Jawai, Pietro Aradori és Jan Vojukasz is. Csütörtökön ugyan nagy bravúrral így is legyőzték a bordó-sárgák az Olympiakoszt az Euroligában, ami továbbjutást ért számukra, ezúttal viszont a Tofas elleni meccset már nem bírták erővel a maradó játékosok. Zoran Erceg sem játszik valószínűleg hasonló okok miatt, így hét emberes rotáció áll jelenleg Ergin Ataman rendelkezésére. Nem is játszottak egyébként rosszul a hazai játékosok, elsősorban Vladimir Micov (23/9 pont, 4 lepattanó, 4 labdaszerzés) és Ender Arslan (17/6 pont, 5 gólpassz) voltak jók közülük. A Tofas azonban extra napot fogott ki, ők is csak nyolc embert forgattak ugyan, de a kezdőből négyen is kimagaslóan jók voltak. DaShaun Wood (33/21 pont, 5 gólpassz), Samet Geyik (17/3 pont, 11 lepattanó), Lamar Patterson (17/9 pont) és Chinemelu Elonu (11 pont, 9 lepattanó, 2 blokk) is remekeltek, ezt pedig nem bírta el a Galata.

Banvit BK (6-5) – Besiktas Integral Forex (8-3) 80-81

Változatos, kiváló meccset játszott egymással a két Eurocup csapat, a Banvit és a Besiktas, melyet végül a vendégek nyertek meg egyetlen ponttal. Az első és a harmadik negyed a hazaiaké, a második és a negyedik pedig az isztambuliaké volt. A félidő után egészen sokáig, 74-72-ig a Banvit vezetett, ekkor azonban a Besiktas egy triplával fordított, és már nem engedte ki a kezéből a sikert. A vendégeknél JaJuan Johnson (23/3 pont, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés) és Ryan Broekhoff (18/12 pont, 8 lepattanó) kiemelkedően játszottak, a Banvitban viszont nem volt vezér ezúttal, ezen (is) múlt a végjáték.

Darüssafaka Dogus (9-2) – Pinar Karsiyaka (6-5) 82-66

Nem viccel a Darüssafaka, az újonc Renaldas Seibutis (29/6 pont, 7 lepattanó) parádés játékával a főszerepben legyőzte a Karsiyakát is. Ez volt a hazaiak zsinórban ötödik győzelme, mellyel továbbra is az élen állnak a Fenerrel karöltve. A meccs a harmadik negyed végéig még nem volt olyan sima, mint amit a végeredmény mutat, 54-49-re vezettek ekkor a házigazdák. A végére azonban elfáradtak a Bobby Dixon (18/12 pont, 8 lepattanó) és D.J. Strawberry (16/3 pont, 4 lepattanó) által dirigált izmiriek, így nagy lett a különbség.

Usak Sportif (4-7) – Türk Telekom (5-6) 76-79

Fájó vereséget szenvedett az Usak a Türk Telekom ellen, az ilyen hazai blamák nem férnek bele ebben a roppant erős mezőnyben, ha a hazaiak meg akarják ismételni tavalyi szereplésüket, azaz be akarnak jutni a rájátszásba. Pedig 64-55-re még ők vezettek a negyedik negyedben, a Türk Telekom azonban összekapta magát és egy 12-2-es rohammal megfordította, majd meg is nyerte a meccset. Hazai oldalon Courtney Fells (18/6 pont, 5 lepattanó) és Eric Buckner (18 pont, 8 lepattanó, 2 blokk), ankarai részről pedig Ben McCauley (18 pont, 8 lepattanó) és Josh Carter (19/12 pont) voltak a vezérek.

Istanbul BSB. (2-9) – Trabzonspor Medical Park (5-6) 69-78

Tovább robog a Trabzonspor, az 1-6-os kezdés után zsinórban negyedszer nyertek a vendégek, így már ott kopogtatnak a playoff helyek ajtaján. A harmadik negyed végén volt egy rövidzárlata a Trabzonspornak, a kisszünetben viszont rendezték is a sorokat, visszavették a vezetést és a meccs irányítását, így megnyerték a meccset. Minden játékosuk 10 pont fölé jutott a kezdőből, így nem csoda, ha ismét győzelmet ünnepelhettek.

Rönesands TED Kolejliler Ankara (5-6) – Royal Hali Gaziantep BSB. (4-7) 113-112 h.u.

Fantasztikus meccset játszott egymással az Ankara és a Gaziantep, mely a rendes játékidőben 100-100-as döntetlennel végződött. A fővárosiak egy félig-meddig elvesztett meccset hoztak vissza többször is a sírból, hiszen szinte mind a 40 percben a Gaziantep vezetett. Ennek ellenére mégis a fantasztikusan játszó Cory Higginsnek (33/9 pont) kellett hosszabbításra mentenie a meccset a Gaziantepnek egy triplával. A túlórában aztán az Ankara pártjára állt a szerencse, hiszen 110-112-nél Clay Tucker (24/9 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés) is elsüllyesztett egy triplát, amivel megnyerték ezt a kiváló meccset a hazaiak. Az Ankarában is volt 30 pont feletti teljesítmény, Marques Green (34/12 pont, 12 gólpassz) játszott hatalmasat, ő, Tucker és Vanja Plisznics (20/6 pont, 13 lepattanó) 78 pontot dobtak együtt. A Gaziantepben Higgins mellett Jawad Williams (20/9 pont, 7 lepattanó) is nagyszerűen játszott.