TBL, 12. forduló: Menetel a Trabzonspor

A török bajnokságban még szenteste sem pihentek a csapatok. A Paks EC ellenfele újra nyert, az Efes nagy meccsen állította meg az újoncot.

Fenerbahce Ülker (10-2) – Torku Selcuk Universitesi (6-6) 98-61

Nagyon könnyedén intézte el a Fener a szezon elejének egyik meglepetéscsapatát, a Selcukot, ezzel a címvédő már egy tiszta meccs előnnyel vezeti a tabellát riválisai előtt. Az összecsapáson a Fener folyamatosan növelte előnyét, mely negyedről negyedre nagyobb lett, végül pedig kiütéses differencia alakult ki, a csapatok ezúttal nem voltak egy súlycsoportban. A házigazdák közül többen is remekeltek, a legjobb számokat a hibátlanul dobó Jan Vesely (16 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 3 labdaszerzés), illetve a szintén hatékony Nemanja Bjelica (16/9 pont, 4 lepattanó) hozták.

Anadolu Efes (9-3) – Darüssafaka Dogus (9-3) 73-72

Kis híján az Efest is legyőzte idegenben a Darüssafaka, végül azonban a hazaiak hacsak egyetlen ponttal is, de behúzták a meccset, így beérték az újoncot a tabellán. Szoros, jó kis meccset játszottak a csapatok, egy labda döntött csupán a hajrában. Jamon Lukas Gordon (21/6 pont, 4 gólpassz, 3 labdaszerzés) remek játékkal tréfálta volna meg korábbi csapatát, az ő kosarával vette át 71-72-nél a vezetést a Darüssafaka. A végső szó azonban a pontszerzésben ezúttal csendesebb, addig mindössze 2 egységgel álló Dario Saricé (4 pont, 6 lepattanó, 6 gólpassz, 3 labdaszerzés) volt, aki szintén egy kettessel lendített csapatán. Gordonnak még volt 10 másodperce válaszolni, de nem tudott újra betalálni, így nagy meccset nyert meg az Efes, de a Darüssafaka is jelezte, hogy komolyan kell vele számolni ebben a szezonban. A hazaiaktól Sztratosz Perperoglu (19/9 pont) és Matt Janning (17/15 pont, 4 lepattanó) emelhetők ki, illetve jó hír számukra, hogy igaz csak limitáltan, de Nenad Krisztics újra a pályán volt kéztörése után.

Pinar Karsiyaka (7-5) – Galatasaray Liv Hospital (6-6) 84-77

Nagyon jó meccset játszott egymással a Pinar Karsiyaka és a Galatasaray is, ahol az izmiriek a negyedik negyedben felőrölték a megfogyatkozott Galatát. Pedig Zoran Erceg (13/12 pont) ismét játszott, nem is rosszul, így már nyolc bevethető embere volt a pénzügyi gondokkal küzdő vendégeknek. A második negyedben egy 17-3-as rohammal vették át a vezetést (28-40) a bordó-sárgák, amit sokáig meg is tartottak, a záró felvonásban még mindig 9 egységgel vezettek (59-68). A Bobby Dixon (23/12 pont, 7 gólpassz, 6 lepattanó) és Baris Hersek (18/6 pont) vezette Karsiyaka azonban nagyon felpörgött, és fizikálisan magasan felülmúlta a Galatát a hajrában. Az izmiriek 27-14-re nyerték meg az utolsó negyedet, ezzel behúzták a rangadót a jól küzdő Ender Arslanék (15/6 pont) ellen.

Türk Telekom (5-7) – Banvit BK (7-5) 83-88

A meccs nagy részét kontrollálva, de egyáltalán nem könnyedén kiharcolta a győzelmet Ankarában a Banvit a Türk Telekom ellen. A Sammy Mejia (22/12 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó), Chuck Davis (13 pont, 7 gólpassz, 4 lepattanó) és Keith Simmons (16/12 pont) által húzott Banvit a meccs nagy részében vezetett, a harmadik negyed végén és a negyedik elején akadtak csak kisebb gondjaik, de gyorsan rendezték a sorokat, és a végjátékot izgalommentesen lehozták. A Türk Telekom elsősorban Ben McCauley (18/3 pont, 6 lepattanó) és Evren Büker (16/6 pont) révén tartotta meccsben magát a legvégéig.

Besiktas Integral Forex (9-3) – Edirne Eskisehir (1-11) 87-79

Különösebb izgalmak nélkül verte a Besiktas az Edirne együttesét, Matt Walsh (38/30 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 3 labdaszerzés) zseniális, 10 triplás teljesítménye is csak arra volt elég, hogy ne legyen nagyon nagy a különbség a felek között. Jared Homan (13 pont, 14 lepattanó, 2 blokk) volt még, aki dicsérhető a vendégek közül, a Besiktasban viszont sokkal többen járultak hozzá a jó csapatteljesítményhez. Kenan Bajramovics (12/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz, 3 blokk), Chris Lofton (21/12 pont) és JaJuan Johnson (15 pont, 6 lepattanó) is nagyszerű volt fekete-fehérben.

Royal Hali Gaziantep BSB. (5-7) – Usak Sportif (4-8) 84-81

Szoros meccset játszott egymással a Gaziantep és az Usak, ahol 15-ször változott a vezető csapat személye. A hazaiak tudtak hosszabb periódusokon át nyomást gyakorolni ellenfelükre, ez a végén sem volt másként, így mondhatni, hogy igazságos eredmény született, bár az Usak is közel volt a sikerhez, nem sokkal a vége előtt még ők vezettek 79-78-ra. A két szlovén hátvéd, Domen Lorbek (20/9 pont, 4 lepattanó), illetve a rutinos Jaka Lakovic (18/9 pont) voltak a Gaziantep legjobbjai. Az Usakban Justin Carter (20/3 pont, 6 lepattanó) nyújtott kiemelkedőt.

Trabzonspor Medical Park (6-6) – Rönesands TED Kolejliler Ankara (5-7) 88-73

Nagyon simán gyűjtötte be újabb, zsinórban ötödik győzelmét a Trabzonspor, amivel egálra hozta győzelem-vereség mutatóját, és már ott van a playoff helyeken. Egy negyed alatt döntésre vitte a dolgokat a hazai csapat, 32-15-re nyerték az első játékrészt az Ankara ellen. A folytatás innentől formalitás volt, sima véget ért a találkozó. Andrija Stipanovic (14 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Nusret Yildrim (17/6 pont, 5 lepattanó) és Dwight Hardy (16/12 pont) voltak a Trabzonspor legjobbjai.

Tofas Bursa (4-8) – Istanbul BSB. (3-9) 67-76 h.u.

Hosszabbításban verte meg az Istanbul a Tofast, ezzel fontos sikert aratva idegenben egy közvetlen rivális ellen, a kiesés ellen vívott harcban. A vendégek lényegében az elejétől a végéig vezettek, egy triplával mégis kiharcolta a hosszabbítást a Tofas. A túlórában aztán már ismét nem volt kérdés, hogy melyik csapat a jobb ezen a napon, behúzta tehát harmadik sikerét is az újonc. Az Istanbulban Alex Stepheson (16 pont, 14 lepattanó) volt újfent a legjobb dupla-duplájával.