TBL 2. forduló: Galata- és Fener-győzelem az isztambuli rangadókon

A hétvégén a második fordulóval folytatódott a török bajnokság küzdelemsorozata. A Galatasaray-Besiktas és a Fenerbahce-Efes csúcsderbiken túl több hasonló képességű csapat is összecsapott, a Banvit és a Pinar pedig továbbra is magabiztosan menetel.

Galatasaray Liv Hospital (2-0) – Besiktas Integral Forex (1-1) 87-82
A Galatasaray az első fordulóbeli, Efes elleni rangadó után újabb nagy riválissal találkozott a Besiktas személyében. Az elején úgy tűnt, hogy ugyanolyan sima lehet számukra ez a meccs is, mint az egy héttel korábbi, a remeklő Zoran Erceg (19/9 pont, 7 lepattanó) és Jamont Gordon (19/3 pont) vezetésével 14 ponttal elléptek (38-24). Ám a Besiktas ekkor rögtön 12-1-gyel válaszolt, a második félidőben pedig a vezetést is átvették (51-52) a Doron Perkins (20/6 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) által húzott fekete-fehérek. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, a kiélezett csatában pedig Gordon továbbra is igazi vezérként játszott (Arroyo hiányában erre nagy szükség is volt), így a végén a kevesebbet hibázó Galata örülhetett, újabb értékes skalpot gyűjtöttek Arslanék. Jövő héten az Aliaga ellen végre egy könnyebbnek ígérkező találkozó vár a bajnoki címvédőre, a Besiktas viszont a másik sztárcsapat, a Fener ellen vív újabb fontos rangadót.

Fenerbahce Ülker (2-0) – Anadolu Efes (0-2) 84-65
Ugyan Linas Kleiza továbbra is eltiltását töltötte, de nélküle is a Fenerbahce számított a derbi esélyesének. Az Efes azonban jól kezdett, és a Dusko Szavanovics (14/3 pont, 5 lepattanó) – Semih Erden (14 pomt, 7 lepattanó) duónak köszönhetően domináltak a palánkok alatt, így a mérkőzés elején még ők vezettek (17-21). A folytatásban aztán átvette az irányítást a Fener, az Obradovics-legénység feljavuló teljesítményével fokozatosan lépett el riválisától. Bojan Bogdanovic (24/3 pont) továbbra is az Eb-n látott All-Star formában játszik, Nemanja Bjelica (10/6 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz) pedig pontjai mellett hasznos mezőnymunkával segítette győzelemhez csapatát. Az Efes hátránya végül ismét 20 pont közeli lett, ám ezúttal már sokkal jobb képet mutatott a csapat játéka. Számukra az erőltetett menet tovább folytatódik, hiszen jövő héten is rangadó vár a nyáron meggyengült gárdára, a Pinar Karsiyaka ellen szállhatnak harcba első győzelmükért.

Banvit BK (2-0) – Tofas Bursa (1-1) 86-70
A Banvit ismét érvényesítette a papírformát, ezúttal a Tofast múlta felül nagy magabiztossággal. Már a meccs legelején 10 pont fölé nőtt a különbség, ami aztán hamarosan megduplázódott, a vendégek pedig a folytatásban sem tudtak közel férkőzni. A már megszokottnak számító E.J. Rowland (15 pont, 6 gólpassz, 4 labdaszerzés), Sammy Mejia (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés), Chuck Davis (15 pont, 5 lepattanó) hármas ezúttal is hozta magát, Keith Simmons (16/3 pont) szintén remek teljesítményével pedig ezúttal a trió kvartettre bővült.  Ezzel pedig nem sok csapat tudja felvenni a versenyt, a Tofas részéről Jure Balazic (18/6 pont) egyedül kevésnek bizonyult.

Pinar Karsiyaka (2-0) – Mersin BSB. (0-2) 96-63
A Banvithoz hasonlóan a Pinar is toronymagas esélyesként lépett fel a hétvégén, és az izmiriek sem okoztak csalódást. Az első percektől kezdve vezettek, végül pedig kiütéses győzelmet arattak. A tavalyi EuroChallenge sorozat ezüstérmesének kezdői közül mindenki 10 pont felett dobott, és bőven tudtak pihenni is a legjobbak. A legeredményesebb végül Can Altintig (22/15 pont, 11/8 mezőnyből, 3 gólpassz) lett, aki ráadásul jó hatékonysággal gyűjtögette pontjait.

Türk Telekom (1-1) – Royal Hali Gaziantep BSB. (1-1) 85-83
Fontos meccset vívott egymással a két csapat, hiszen a közvetlen élmezőnyt jó eséllyel ez a két egylet követheti majd, egyben pályázhatnak a fennmaradó rájátszás helyekre. Ennek megfelelően kiélezetten alakult a mérkőzés, melyet a Serkan Erdogan (18/3 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó) vezette vendégek kezdtek sokkal jobban (14-26). A folytatásban fokozatosan zárkóztak a hazaiak, a harmadik negyedben pedig a vezetést is átvették. A végjátékban végül a hazaiaknak kedvezett a szerencse, akik a horvát Luksa Andric (22 pont, 9 lepattanó, 10/8 mezőnyből) főszereplésével tudtak végül diadalmasodni.

Trabzonspor Medical Park (0-2)– Olin Edirne (1-1) 88-93
Élvezetes, mindvégig szoros meccset játszott egymással a Trabzonspor és az Olin is. Előnyük sohasem volt több pár pontnál, de azért rendre a vendégek vezettek, és a végén sem hagyták kiénekelni a sajtot a szájukból. Több egészen extra teljesítmény is született a találkozón, így a győztesektől Darius Washington (34/18 pont), Krisztosz Toputosz (22/9 pont, 7 lepattanó) és Torin Francis (16 pont, 6 lepattanó) játéka is élményszámba ment, a túloldalon pedig Kirk Penney (24/15 pont, 4 lepattanó) és Tutku Acik (14 pont, 11 lepattanó) brillírozott, mindhiába. Az Olin a forduló egyetlen vendéggyőzelmét aratta.

Usak Sportif (1-1) – Aykon TED Kolejliler Ankara (1-1) 79-65
Az újonc Usak is megszerezte első győzelmét, az áldozat az Alba Fehérvár Eurocup csoportellenfele, a TED Ankara volt. A végeredményre pillantva a különbség mértéke csalóka lehet, hiszen csak az utolsó percekben nyílt ki az olló a csapatok között, addig a vendégeknek is volt győzelmi esélyük. A hazaiak amerikai játékosai vitték csapatukat, Elijah Holman (18 pont, 12 lepattanó) és Justin Carter (12/3 pont, 13 lepattanó) egyaránt dupla-duplázott, a túloldalon pedig hiábavalónak bizonyult Vladimir Golubovics (23 pont, 7 lepattanó) remek performansza.

Torku Selcuk Universitesi (1-1) – Aliaga Petkim (0-2) 83-76
Őrült meccsen verte meg a Selcuk az Aliaga csapatát. A hazaiak 14 ponttal vezettek a félidőben, ám az egészen elképesztő napot kifogó Sean Marshall (40/15 pont, 7 lepattanó) vezérletével egyenlített az Aliaga. Extra teljesítmény viszont az újonc vendéglátók oldalán is akadt, Troy Gillenwater (27/6 pont, 4 lepattanó) főszereplésével a végjátékot újfent a Selcuk bírta jobban, és behúzta első győzelmét.