TBL, 22. forduló: Botlott az Efes, a Fener megmenekült

A Galatasaray újabb rangadót tudott megnyerni, a Fener hosszabbításra kényszerült az újonc ellen, az Efes pedig ki is kapott odahaza.

Fenerbahce Ülker (17-5) – Istanbul BSB. (9-13) 91-89 h.u.

Úgy látszik a nagy Euroliga-menetelése közben (zsinórban hét győzelem, köztük a CSZKA Moszkva és az Olympiakosz idegenbeli legyőzése) a bajnokságra kisebb figyelmet fordít ebben a szakaszban a Fener. A Galata elleni vereséget ugyanis kis híján egy még annál is nagyobb meglepetés követte, hiszen az Efestől múlt héten 42-vel kikapó Istanbult csak hajszál híján tudták megverni. Ami azt illeti már a hosszabbítás kiharcolása is bravúros volt a Fenertől, hiszen a pazar napot kifogó újonc végig magabiztosan vezetett. A hajrá előtt még mindig tízpontos vendégvezetés, 61-71 állt az eredményjelzőn, a Fener első vezetése után, 78-76-nál azonban mégis a parádés Zach Wrightnak (18/3 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz, 4 labdaszerzés) kellett egyenlítenie. A hosszabbítás is roppant kiélezett volt, végül pedig az ismét ellenállhatatlan Andrew Goudelock (24/12 pont) kosarával kiszenvedte a győzelmet a Fener. Az Istanbulban Wright mellett még Michael Jenkins (19/9 pont, 7 gólpassz) és Alex Stepheson (15 pont, 10 lepattanó) játszottak nagyot, a Fenerben pedig Nemanja Bjelica (14/6 pont, 11 lepattanó) és Bogdan Bogdanovics (16/9 pont) remekeltek.

Anadolu Efes (16-6) – Rönesands TED Kolejliler Ankara (8-14) 73-81

A Fenerrel ellentétben az Efes nemcsak kis híján, hanem ténylegesen is elszórakozta a hétvégi bajnokiját, hiszen a kiesés ellen küzdő Ankara diadalmaskodni tudott Isztambulban. Ez még akkor is nagy meglepetés, ha Nenad Krsztics nem állt Dusan Ivkovics rendelkezésére, illetve Clay Tucker (30/15 pont, 6 gólpassz, 5 lepattanó) szenzációs teljesítménnyel vezette a fővárosiakat. Az Ankara végig előnyben játszott, a negyedik negyedre pedig már állandósult a 10 pont feletti vendégvezetés, így a hajrában sem volt esélye megnyernie ezt a meccset az Efesnek.

Besiktas Integral Forex (11-11) – Galatasaray Liv Hospital (13-9) 64-65

A Galatasaray a Fener elleni bravúr után egy újabb rangadón, a Besiktas ellen is nyerni tudott, így továbbra is versenyben van a pályaelőnyös rájátszásbeli pozícióért. Meglehetősen pontszegény meccs volt ez, így a 6-8 pontos különbség is nagynak számított. Ezt pedig a Galata birtokolta szinte a meccs egészében, a végén viszont többször is fel tudott kapaszkodni 1 pontra a Besiktas. A Galata azonban elbírta a nyomást és mindig tudott válaszolni, nem tudott fordítani a fekete-fehér alakulat, még a legvégén sem. A meccs legeredményesebbje 13 ponttal Vladimir Micov (13/3 pont, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés) tudott lenni, mellette Sinan Güler (11/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) és Justin Carter (12/3 pont, 6 lepattanó) játszottak a legjobban a Galatában. A Besiktas húzóembere Hilton Armstrong (12 pont, 4 blokk, 4 lepattanó) volt.

Türk Telekom (10-12) – Pinar Karsiyaka (14-8) 66-83

Simán nyert a Karsiyaka a Türk Telekom vendégeként, az utóbbi időben jó formát mutató ankaraiaktól nagyobb ellenállásra lehetett volna számítani ezen a meccsen. Félidőben 41-32-re vezetett a Karsiyaka, fordulás után pedig még inkább beindultak az izmiriek. A negyedik negyedet egy 16-2-es rohammal indította a Karsiyaka, így már 28 ponttal, 83-55-re is vezettek. Jon Diebler (17/15 pont) volt a Pinar legjobbja, a Türk Telekomban pedig Chris Johnson (12 pont, 11 lepattanó, 4 blokk) volt a legértékesebb.

Trabzonspor Medical Park (10-12) – Darüssafaka Dogus (16-6) 67-75

A múlt héten a EuroChallenge Final Fourjába bejutó Trabzonsporból biztosan sokat kivett az orosz Avtodor elleni két meccs, így a heti harmadik fellépésükre már alaposan elfáradtak. Ráadásul a harmadik helyen tanyázó Darüssafaka volt az ellenfél ezúttal, és nem is bírtak a kiváló újonccal a hazaiak. Az első negyed felénél átvették a meccs irányítását a látogatók, és a második félidőben Dwight Hardy (23/15 pont) és Novica Velicskovics (17/12 pont, 6 lepattanó) jó játéka ellenére is végig 10-15 ponttal vezettek. Nem akadt társa a Trabzonspor két kulcsemberének, nem úgy a túloldal legjobbjának, Jordan Farmarnak (14/3 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 3 labdaszerzés), így a több használható játékosának köszönhetően nyert a Darüssafaka.

Edirne Eskisehir (5-17) – Banvit BK (12-10) 89-81

Több extra teljesítmény is akadt a ligautolsó Edirne csapatában, akik így bravúros teljesítménnyel legyőzték a Banvitot. Próbálják tehát elkapni az utolsó szalmaszálat a hazaiak, ebben pedig egy nagy hajrá és fordítás volt a segítségükre. A Banvit ugyanis a második és harmadik negyedben végig vezetett, az utolsó negyed azonban az Edirne-é volt. Matt Walsh (25/15 pont, 11 lepattanó), Marcus Haislip (20/9 pont, 8 lepattanó) és Jerome Randle (23/12 pont, 6 gólpassz) is egészen fantasztikus napot fogtak ki, ezzel a trióval nem lehetett mit kezdeni ezúttal. A Banvitban csak Sammy Mejia (17/6 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó) és Jimmy Baron (17/6 pont, 4 lepattanó) voltak kimagaslók, ez pedig ezúttal kevés volt.

Royal Hali Gaziantep BSB. (10-12) – Tofas Bursa (7-15) 69-51

Három negyeden keresztül még teljesen egálban volt egymással a Gaziantep és a Tofas, az utolsó negyedre azonban teljesen szétesett a kiesés ellen küzdő vendég gárda. A 30 perc utáni 44-42-es állás félidei eredménynek is beillett volna, a Gaziantep viszont össze tudta kapni támadójátékát, és az utolsó negyedet 25-9-re megnyerve végül biztosan győzött. Cory Higgins (19 pont, 4 gólpassz) ezúttal is kiválóan játszott és csapata legjobbja volt, főszerepet játszott a hazai sikerben.

Torku Selcuk Universitesi (10-12) – Usak Sportif (8-14) 89-86

Két közvetlen rivális találkozott egymással a Selcuk és az Usak mérkőzésén, amit megérdemelten nyertek meg a konyaiak. Az Usaknak is volt lehetősége ugyan a győzelemre, de összességében javarészt a hazaiak játszottak előnyben, 82-82 után pedig a végjátékban is higgadtabbak tudtak maradni. Alekszandar Rasics (22/9 pont) és Troy DeVries (17/15 pont, 4 leattanó) voltak a Selcuk nyerőemberei, az Usakban pedig David Jelinek (23/3 pont, 4 lepattanó) volt a legjobb.