TBL, 24. forduló: Visszatalált a győzelem útjára az Efes

Az Efes és a Darüssafaka is újra nyerni tudott a hétvégén, a rájátszásért és a kiesés elkerüléséért pedig rég nem látott nagy harc dúl.

Fenerbahce Ülker (19-5) – Usak Sportif (9-15) 89-75

Hatalmas menetelésben van a Fenerbahce az Euroligában, a rájátszásbeli pályaelőnyért, illetve azért küzdenek az isztambuliak, hogy első török csapatként ott lehessenek végre a Final Fourban. Az európai eliten kívül a bajnokságban is robog a Fener az alapszakaszgyőzelem irányába, ehhez a következő állomás az Usak elleni fellépés volt Zseljko Obradovicséknak. Nem is okozott gondot a kötelező győzelem megszerzése a sztárcsapat számára, akik az elejétől vezettek és pontosan annyit adtak ki magukból, amennyi szükséges volt a győzelem megszerzéséhez. A Fener legeredményesebbje ezúttal Bogdan Bogdanovics (15/9 pont, 5 gólpassz) volt.

Anadolu Efes (17-7) – Banvit BK (12-12) 89-83

Két meglepő veresége után – az Ankara és az Usak ellen – ezúttal már nyerni tudott az Efes a Banvit ellen. A meccs ráadásul a vártnál sokkal simább volt, a hatpontos végeredmény nem tükrözi, mennyire egyoldalú meccs volt ez. Nenad Krszticcsel (27 pont, 7 lepattanó) nem bírtak a palánk alatt a vendégek, vezérletével 14-15 után egy 10-0-s rohamot produkált az Efes. Ezzel léptek el először a kék-fehérek, majd nem sokkal később már egy híján 20 ponttal jártak előrébb (45-26). A meccs eldőlt már a félidő előtt, még E.J. Rowland (25/9 pont) ihletett formája is csak arra volt elég, hogy a különbség ne nőjön tovább.

Royal Hali Gaziantep BSB. (12-12) – Galatasaray Liv Hospital (13-11) 76-64

Egy egészen szoros, izgalmas meccsen legyőzte a Gaziantep a Galatasaray együttesét, ezzel ők továbbra is nagy harcban állnak a rájátszásért, a Galata viszont lépéshátrányban van a pályaelőnyért vívott csatában, de még maga a playoff is veszélyben lehet nekik, ha nem figyelnek oda. A Gaziantep teljesen megérdemelt győzelmet aratott, miután a második félidőben leginkább már ők játszottak előnyben, 65-62 után pedig egy 11-2-es szakasszal lezárták a meccset. Érdekesség, hogy nem kellett különösebb extra teljesítmény a hazaiak részéről a győzelem megszerzéséhez, hiszen Tomislav Ruzic (14/6 pont) 14 ponttal a legeredményesebb tudott lenni, csapatszinten viszont nem volt gyenge pont, mindenki beletett valamit a közösbe. A Galata legjobbja Sinan Güler (16/3 pont, 7 lepattanó) volt.

Tofas Bursa (8-16) – Darüssafaka Dogus (17-7) 68-74

Az első negyed a Tofasé volt a Darüssafaka elleni meccsen, a folytatásban azonban egyértelműen a vendégek akarata érvényesült, és biztosan húzták be az újabb sikerüket. A 23-14-es bursai vezetést egy 14-2-es rohammal fordította meg az újonc, innentől pedig már nem tudott ismét dominálni a Tofas. Érdekesség, hogy egyedül John Shurna (13/9 pont) dobta túl a 10 pontos határt a vendégeknél, 8-9 pontos teljesítményből viszont akadt jócskán, így pedig idegenben is lehet nyerni.

Trabzonspor Medical Park (10-14) – Pinar Karsiyaka (15-9) 73-75

A Karsiyaka többször is vezetett kétszámjegyű különbséggel a Trabzonspor otthonában, végül azonban mégis izgulniuk kellett, hogy meglegyen a győzelem. Dwight Hardy (15/3 pont) hetedik, egyetlen sikeres triplakísérlete ugyanis épp a legjobbkor ért célba, hiszen ezzel hét másodperccel a vége előtt egalizálni tudott. Bobby Dixonnak (14/6 pont, 9 gólpassz) és a Karsiyakának viszont ez a fennmaradó idő is épp elég volt arra, hogy egy kettessel megnyerjék a meccset. Érdekesség, hogy a hatalmas lepattanózásbeli fölénye (44-28), és három dupla-duplát jegyző játékosának teljesítménye ellenére is a Trabzonspor hagyta el vesztesen a pályát.

Besiktas Integral FOREX (13-11) – Rönesands TED Kolejliler Ankara (8-16) 94-81

Hatalmas második félidei hajrájával végül biztosan győzte le a Besiktas az Ankarát. A végeredmény nem is sejteti, hogy mennyire nem volt egyszerű dolguk a fekete-fehéreknek, hiszen 13 pontos félidei hátrányukból csináltak végül 13 pontos győzelmet, 26 egységet vertek tehát a második félidőben a fővárosiakra. Többen is alaposan feljavultak a hazai játékosok közül, végül hatan is 10 pont fölé jutottak, Ryan Broekhoff (28/9 pont, 7 lepattanó) pedig magasan kiemelkedett a mezőnyből. Ankarai oldalon legkevésbé a kispadról remekül beszálló Dexter Pittmanen (19 pont, 11 lepattanó, 2 blokk) múlt a győzelem.

Torku Selcuk Universitesi (12-12) – Edirne Eskisehir (6-18) 92-89

A Banvit és a Darüssafaka elleni bravúrjaival a reménytelen helyzetét egy csapásra megváltoztatta az Edirne és becsatlakozott a kiesés elleni nagy harcba. A Selcuk legyőzésével tehették volna igazán értékessé ezeket a győzelmeiket, ez azonban nem sikerült nekik. Pedig a meccsen hosszú idő után 86-87-nél átvették a vezetést, ám jó büntetőzéssel megszerezte a győzelmet a Selcuk, akik így jelenleg rájátszást érő pozícióban vannak. Hakim Warrick (21 pont, 15 lepattanó, 4 gólpassz) és Troy DeVries (26/9 pont) voltak a győzelem fő kovácsai, az ő extrájuk nagyon kellett a hazai győzelemhez. Az Edirneben Matt Walsh (15/9 pont, 6 gólpassz, 6 lepattanó, 3 labdaszerzés) volt a legértékesebb ezúttal (is).

Türk Telekom (11-13) – Istanbul BSB. (10-14) 88-89

Egészen kiváló, fordulatos meccset játszott egymással a Türk Telekom és az Istanbul, melynek mindkét csapat számára óriási tétje volt a nagyon sűrű alsóházi tabella miatt. Az első negyedben szárnyaltak az ankaraiak (27-15), egy 32-11es, fantasztikus második negyed után viszont már 9 pontos vendégvezetés állt az eredményjelzőn a félidőben. Fordulás után az újonc 21 ponttal is vezetett (47-68), illetve a negyedik negyed elején is még 18 egységnyi volt a különbség (65-83), a Selcuk mégis fordítani tudott egy őrült, 21-2-es hajrával. 88-87-nél aztán a végszó a fantasztikusan játszó Michael Jenkinsé (27/15 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) volt, aki két jó büntetőjével megnyerte a meccset csapatának. Jenkins mellett a két gólpassz híján tripla-duplázó Zack Wright (21/3 pont, 10 lepattanó, 8 gólpassz) is zseniálisan játszott, a túloldalon pedig Michael Roll (24/12 pont) vitte a prímet.