TBL, 26. forduló: Nem lassít a Farmar vezette újonc

Ezúttal a Karsiyakánál nyert rangadót Jordan Farmar főszereplésével a Darüssafaka, akik továbbra is másodikak a Fener és az Efes között.

Fenerbahce Ülker (20-6) – Edirne Eskisehir (7-19) 86-76

Jan Vesely (19 pont, 8 lepattanó), Bogdan Bogdanovics (19/9 pont, 4 lepattanó) és Melih Mahmutoglu (18/12 pont) eredményességére építve a második félidőben biztosan nyerte meg az Eskisehir elleni meccset a Fener. A címvédő és listavezető annyit adott ki magából ezen a meccsen, amennyi a győzelemhez szükséges volt, hiszen már a kedden kezdődő Maccabi elleni, igencsak keménynek ígérkező Euroliga negyeddöntős párharc lebeghetett az isztambuli szemek előtt. Érdekesség, hogy a vendégek kezdőjéből mindenki elérte a 10 pontos határt, ám kiemelkedőt csak Manny Harris (25/3 pont, 4 lepattanó) nyújtott közülük, a kispad pedig kifejezetten harmatos volt, így pedig a Fener otthonában nem lehet nyerni.

Anadolu Efes (18-8) – Torku Selcuk Universitesi (12-14) 90-73

A Fenerhez hasonlóan az Efes is könnyed győzelemmel hangolt a saját maga Euroliga rájátszás meccsére. A kék-fehérekre a Real Madrid vár majd a kontinens elitjében, és a Fenerrel ellentétben nekik pályahátrányból aligha van veszítenivalójuk az elsőszámú esélyessel szemben. Ezt a meccset viszont favoritként várták, és úgy is húzták be, a második félidőben a különbség inkább a 20, mintsem a 10 ponthoz volt közelebb. Az ezúttal a kispadon kezdő Dario Saric (15/6 pont, 4 gólpassz) – Nenad Krsztics (14 pont, 5 lepattanó) palánk alatti páros 17-17 perc alatt is roppant hatékony volt, az utóbbi időben kissé elfeledett Milko Bjelicát (12/6 pont, 7 lepattanó) pedig talán ismét hasznossá tudja tenni Ivkovics mester. A Selcukban folytatta remek sorozatát Hakim Warrick (20 pont, 6 lepattanó), aki ismét csapata legjobbja volt.

Tofas Bursa (8-18) – Galatasaray Liv Hospital (14-12) 73-93

Nagyon simán nyert a Galatasaray a Tofas vendégeként, több meglepő eredmény után ezúttal nem hibáztak az isztambuliak. Már az első negyedet 8 ponttal megnyerte a Galata (20-28), a különbség pedig a félidő után nőtt tartósan 20 pont körülire. Patric Young (16 pont, 8 lepattanó, 2 blokk), Zoran Erceg (17/12 pont) és Sinan Güler (12/3 pont, 7 gólpassz, 5 lepattanó) vitték a prímet a Galatában, míg a Tofasban Chinemelu Elonu (21 pont, 7 lepattanó) meglehetősen magára maradt.

Pinar Karsiyaka (16-10) – Darüssafaka Dogus (19-7) 79-80

Jordan Farmar (26/15 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó) parádéjával egy szinte már elvesztett meccset fordított meg a Darüssafaka a Karsiyaka otthonában. Nagy győzelem volt ez a kiváló újonctól, hiszen ezzel továbbra is tartják második helyüket, és még az alapszakaszgyőzelem sem kizárt, hogy meglesz nekik. A Karsiyaka ugyanakkor ezzel a vereséggel elvesztette reális esélyét arra, hogy feljebb lépjen a tabellán, nekik meg kell barátkozniuk a negyedik pozícióval. Az izmiriek egyébként a negyedik negyed elején még 70-57-re vezettek, ám innen egy 13-0-s rohammal egalizálni tudott a Darüssafaka. A lélektani előnybe kerülő vendégek nem sokkal később a vezetést is átvették, a végére pedig egyetlen pont megmaradt a javukra. Farmar mellett Gasper Vidmar (15 pont, 6 lepattanó, 2 blokk) volt a másik nyerőember, a Karsiyakán pedig Jon Diebler (21/18 pont) és Juan Palacios (15 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) sem tudtak segíteni a végjátékban.

Besiktas Integral FOREX (14-12) – Banvit BK (13-13) 96-87

Kiemelten fontos, igazi „hatpontos” meccset játszott egymással a forduló előtt egyaránt 13-12-es mérleggel álló, rájátszást érő pozícióját megtartani igyekvő Besiktas és Banvit. A tétnek megfelelően mindkét csapat kitett magáért, igazi rangadó kerekedett az összecsapásból. Három negyeden keresztül fordulatos, ám mégis kiegyenlített volt a találkozó, egyik fél sem tudta leszakítani magáról a másikat. 68-70 után aztán egy 16-4-es rohammal törte meg a Banvitot a Besiktas, a hazaiaknál több jó egyéni teljesítmény akadt, ez pedig a végén kifizetődött. Az isztambuliaktól heten is 10 pont felett termeltek, kiemelni pedig nem igazán lehet senkit közülük.

Türk Telekom (13-13) – Usak Sportif (10-16) 90-82

A hihetetlenül szoros rájátszásért folyó versenyben a Türk Telekom növelni tudta esélyét az Usak legyőzésével. A fővárosiaknak nem okozhatott, és nem is okozott gondot a győzelem begyűjtése ezen a meccsen, egy rövidzárlattól eltekintve végig a kezükben volt az irányítás. Már az elején nagy előnybe kerültek a hazaiak (31-18), melyet a harmadik negyed végégig őrizni tudtak. A záró felvonást aztán sokkal jobban kezdte az Usak, akiknek fordítaniuk is sikerült (81-80). Innentől viszont már nem szereztek több kosarat a vendégek, a Türk Telekom pedig egy 9-0-s sorozattal zárta le a meccset. Josh Carter (19/9 pont) és Baris Ermis (16/9 pont, 5 gólpassz) volt az ankaraiak legjobbjai, az Usakot pedig Miha Zupan (21/12 pont) és Eric Buckner (15 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) igyekeztek tartani.

Royal Hali Gaziantep BSB. (13-13) – Rönesands TED Kolejliler Ankara (8-18) 82-60

A Gaziantep sem akart lemaradni a Türk Telekom mögött a nagy playoff versenyfutásban, magabiztos győzelmükkel ők is 13-13-ra módosították mérlegüket. Cory Higgins (25/6 pont, 4 lepattanó, 2 blokk) és Jawad Williams (17/6 pont, 6 lepattanó) remek játékára nem érkezett hasonló válasz a túloldalról, így pedig nem volt kérdéses a győztes személye. Az Ankarának nem volt vezére ezúttal, így nem csoda, ha simán kikaptak a gyenge napot kifogó vendégek. A különbség már a félidőben tetemes volt (42-36), ez pedig a meccs végére sem változott.

Trabzonspor Medical Park (12-14) – Istanbul BSB. (11-15) 92-88

Igazi parádét hozott a meccs előtt egyforma mérleggel álló csapatok csatája, melynek tétje az volt, hogy a győztes még utána eredhet a rájátszásért harcoló csapatoknak, a vesztes pedig kiszáll az ebbéli küzdelmekből. A Trabzonspor erőfeszítéseit koronázta siker végül, a hazaiak meg tudták őrizni a meccs nagy részében náluk lévő előnyüket. Rögtön az elején megállíthatatlanok voltak a hazaiak, akik 34-18-ra nyerték az első negyedet. A folytatásban aztán volt, hogy ennek ellenére is vezetett az Istanbul, végül azonban a Trabzonspor örülhetett. Nem mindennapi teljesítményeket láthattunk a mérkőzésen, a házigazdáktól például Dwight Hardy (31/15 pont) kiemelkedően eredményes volt, Novica Velicskovics (14 pont, 10 lepattanó, 9 gólpassz, 2 blokk) pedig egyetlen gólpasszal maradt el a tripla-duplától. A mindössze hét emberrel felálló Istanbulban hatan is 10 pont fölé jutottak, ketten dupla-dupláztak, Sasha Vujacic (22/15 pont, 4 lepattanó) és Damir Markota (17/3 pont, 8 lepattanó) pedig kiemelkedőek voltak, de ez mégsem járt együtt győzelemmel.