TBL, 27. forduló: Ismét egy fájó hazai Galata-vereség

Az Euroliga szereplés miatt a Fener és az Efes sem játszott, így a Galata-Karsiyaka lett a hétvége rangadója, amit az izmiriek nyertek meg.

Torku Selcuk Universitesi (12-14) – Fenerbahce Ülker (20-6)

Elhalasztva a Fenerbahce Euroliga negyeddöntője miatt.

Darüssafaka Dogus (19-7) – Anadolu Efes (18-8)

Elhalasztva szintén az Efes Euroliga programja miatt.

Galatasaray Liv Hospital (14-13) – Pinar Karsiyaka (17-10) 70-75

Bobby Dixon (22/18 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) fantasztikus játékával egy fordulatos, jó meccset nyert meg a Karsiyaka a Galatasaray otthonában. Az izmiriek ezzel a meccsel újból jelezték a rájátszás előtt, hogy komolyan kell velük számolni a bajnokság legfontosabb szakaszában is. A találkozót a 63-60 után bemutatott három triplás, 9-0-s vendégroham döntötte el, ahonnan már nem tudott fordítani a Galata. Az isztambuli sztárcsapat így akár még a rájátszásból is kipottyanhat, bár a Darüssafaka elleni meccset leszámítva könnyűnek mondható a hátralévő programjuk (Darüssafaka o, Istanbul i, Ankara o). A Galata legjobbjai egyébként Zoran Erceg (17/12 pont, 5 lepattanó) és Kerem Gönlüm (12 pont, 12 lepattanó) voltak ezen a meccsen.

Edirne Eskisehir (8-19) – Besiktas Integral FOREX (14-13) 82-81 h.u.

Marcus Haislip (30 pont, 12 lepattanó, 2 blokk) vezérletével óriási győzelmet aratott hosszabbításban az Eskisehir a Besiktas ellen. Ezzel a sikerrel, illetve az Ankara és a Tofas vereségével a nemrég még reménytelen helyzetben lévő hazaiak hosszú hónapok után elmozdultak a kiesőzónából és jó formájuk alapján bizakodva várhatják az utolsó három fordulót. A Besiktas ezzel szemben bebiztosíthatta volna magát az ötödik helyen, így viszont még a rájátszásért is küzdenie kell. Pedig lényegében végig vezettek a meccsen a fekete-fehérek, ám mégis nekik kellett egyenlíteniük a rendes játékidő végén. A hosszabbításban viszont egy 7-0-s rohammal újítani tudott az Edirne, ami meghozta számukra a sikert. A Besiktasban a nemrég szerződést hosszabbító Ryan Broekhoff (18/12 pont, 9 lepattanó, 2 blokk), illetve JaJuan Johnson (13 pont, 13 lepattanó, 2 blokk) emelkedtek ki, a hazaiaktól pedig Haislip mellett Jerome Randle (17/3 pont, 4 gólpassz) volt még átlag feletti.

Banvit BK (14-13) – Türk Telekom (13-14) 86-75

Igazi „hatpontos” meccset játszott egymással a Banvit és a Türk Telekom, hiszen a forduló előtt mindkét csapat 13-13-as mérleggel állt a hetedik és a kilencedik helyek között. Végül aztán kihasználta a hazai pálya előnyét a Banvit, akik végig vezetve megérdemelten diadalmaskodtak. A különbség csak az utolsó percekben nőtt 10 pont fölé, de az addigi néhány kosárnyi különbséget is állandósítani tudta mintegy három negyeden át a Banvit. Vladimir Dragicsevics (15 pont, 9 lepattanó), E.J. Rowland (16 pont, 4 gólpassz) és Chuck Davis (16 pont) jó dobószázalékkal vezették győzelemre csapatukat, akik így most valamelyest megnyugodhatnak a véghajrá előtt.

Usak Sportif (11-16) – Royal Hali Gaziantep BSB. (13-14) 76-70

A Gaziantep legyőzésével bebiztosította bentmaradását az Usak, ellenfelük viszont most egy lépéssel távolabb került a rájátszástól, igaz így is hármas holtversenyben állnak a nyolcadik helyen. Az Usak a meccs egy nagyon rövid szakaszát leszámítva végig vezetett, és mivel a végjátékban sem tudott váratlant húzni a Gaziantep, így a vendéglátók lezárták a meccset. Az Usak és a mezőny legjobbjai Chris Warren (19 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés) és Sam Young (20/3 pont, 5 lepattanó) voltak.

Rönesands TED Kolejliler Ankara (8-19) – Trabzonspor Medical Park (13-14) 78-89

Fontos meccset játszott egymással az Ankara és a Trabzonspor (is), melyet a vendégek végig vezetve, magabiztosan nyertek meg. A fővárosiak a kiesés elkerüléséért vannak nagy harcban, a Trabzonspor ezzel a sikerrel pedig még versenyben van a rájátszásért. A hazaiaknál hiába fogott ki remek napot Clay Tucker (18/9 pont, 6 gólpassz, 5 lepattanó) és Kalin Lucas (22 /6 pont), a Trabzonspor húzóemberei közül többen nyújtottak jó teljesítményt. Így például Andrija Sztipanovics (23 pont, 7 gólpassz, 6 lepattanó), valamint Dwight Hardy (19/12 pont, 6 gólpassz) is ellenállhatatlanok voltak a jól teljesítő kezdőből.

Istanbul BSB. (12-15) – Tofas Bursa (8-19) 85-78

Az Istanbul számára lényegében már tét nélkül zajlanak az alapszakasz utolsó meccsei, hiszen a jó második fél szezont futó újoncot nem fenyegeti a kiesés veszélye, de a nyolcadik hely elérése sem reális számukra. Ennek ellenére mégis simán intézték el a Tofast, akik viszont jelenleg kiesőhelyen állnak. A harmadik negyedben már 18 pont is volt a különbség (60-42), az eredményen már csak kozmetikázni tudott a végén a Tofas. A hazaiak teljes kezdője kiemelkedően játszott, a legjobb számokat a két rutinos délszláv játékos, Damir Markota (21/9 pont) és Sasha Vujacic (18/12 pont, 6 lepattanó) hozták. A Tofasnak viszont Chinemelu Elonu (15/3 pont, 11 lepattanó, 3 blokk) palánk alatti dominanciája is nagyon kevés volt.