TBL 6. forduló: Rangadót nyert és továbbra is hibátlan a Banvit

A hétvégén a hatodik fordulóval folytatódott a török bajnokság. A listavezető Banvit a sérülésektől sújtott Galatasaray otthonában folytatta remeklését. Simán nyert a Fenerbahce, az Efes és a Karsiyaka is. Az újoncok fordulója: az Usak 18 pontos hátrányból fordított a Besiktas ellen, a Trabzonspor első győzelmét szerezte, így nincs már nyeretlen csapat a bajnokságban. Darius Washington újabb parádét és 30 pont feletti meccset produkált. Íme a részletek:

Galatasaray Liv Hospital (3-3) – Banvit BK (6-0) 68-79
Bár Milan Macvan és Henry Domercant is visszatért a Galatába, még így is egy kezdőcsapatra való sérültje van Ergin Ataman mesternek. Ezt pedig remekül kihasználta a rendkívül masszív Banvit, így hatodik mérkőzését is megnyerte, továbbra is veretlenül vezeti a bajnokságot. A második negyed kivételével az egész mérkőzésen fölényben játszott a vendégcsapat, teljesen megérdemelt győzelmet arattak tehát. Remek triójuk, a bolgár-amerikai E.J. Rowland (20/6 pont, 6 gólpassz), az azeri-amerikai Chuck Davis (15/3 pont, 7 lepattanó) és a dominikai-amerikai Sammy Mejia (16/3 pont, 4 lepattanó) ismét kiválóan teljesítettek, nem volt rá ellenszere a Carlos Arroyo (18/6 pont, 5 gólpassz) vezette címvédőnek. Jövő héten Banvit-Fener csúcsrangadó következik!

Fenerbahce Ülker (5-1) – Türk Telekom (2-4) 84-63
Egy félidőnyi jó játék elég volt az ezúttal Bojan Bogdanovicot kihagyó Fenernek a magabiztos győzelemhez. Pedig félidőig nagyszerűen játszott és vezetett is a Türk Telekom, ám fordulás után kijött a keretek mélysége közti különbség, erőben sokkal jobban bírta az Obradovics-legénység. Ráadásul a triplákat is nagyszerűen, 50% felett (19/10) dobta az isztambuli gárda, ez kulcsfontosságú tényező volt a győzelem megszerzésében. Luka Zoric (21 pont, 4 lepattanó), Bo McCalebb (15/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Linas Kleiza (13/3 pont, 5 lepattanó) teljesített legjobban ezúttal a Fenerből.

Aykon TED Kolejliler Ankara (4-2) – Anadolu Efes (4-2) 62-74
Fordulóról fordulóra jobb teljesítményt nyújt a nyáron átalakult (meggyengült) Efes, ezúttal Ankarában nyertek a kék-fehérek, ezzel beérték aktuális riválisukat a tabellán. Remekül kezdtek az isztambuliak, az első negyedet 27-10-re nyerték, ezzel pedig behozhatatlan előnyre tettek szert, az Alba Fehérvár Eurocup-ellenfele végig csak futott az eredmény után. Magas szintű csapatjátékkal, összességében 23 gólpasszal rukkolt elő az Efes, egyedül Dusko Szavanovics (18/3 pont, 5 lepattanó) nyújtott kimagasló teljesítményt, aki egyben a mezőny legjobbja is volt.

Pinar Karsiyaka Izmir (5-1) – Tofas Bursa (3-3) 86-67
Nem okozott gondot a Pinar Karsiyaka számára a Tofas legyőzése, már az első negyedben megalapozták sikerüket az izmiriek. Korán 10 pont fölé nőtt a különbség, így a vendégeknek csak kapaszkodni volt esélyük, a vezetést átvenni nem. Ez pedig felőrülte erejüket, így a végjátékban kinyílt az olló, és jelentős differencia alakult ki a csapatok között. Hiába nyújtott ezúttal a pontszerzés terén haloványabb teljesítményt Bobby Dixon (10/6 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó), Esteban Batista (22 pont, 10 lepattanó), Leo Lyons (15/6 pont, 9 lepattanó) és Yunus Sonsirma (15/3 pont) remekül pótolta az így kieső kosarakat. A túloldalon az utóbbi hetekben remek formát mutató Marcus Denmon (20/9 pont) ezúttal is hozta magát, de most nem tudta csapatát sikerre vezetni.

Usak Sportif (4-2) – Besiktas Integral Forex (2-4) 85-83
Nagyszerű győzelmet aratott a szezon meglepetéscsapata, az újonc Usak a Besiktas ellen. Pedig nem így indult a mérkőzés, a Besiktas Chris Lofton (25/18 pont, 5 labdaszerzés, 8/6 tripla) és Colton Iverson (16 pont, 9 lepattanó) vezérletével már 18 ponttal vezetett az első negyedben. Az Usak azonban nem omlott össze ettől, elkezdték lefaragni hátrányukat, nem sokkal a nagyszünet után pedig már ők vezettek. A hajrá a végletekig kiélezett volt, ebből pedig a házigazdák jöttek ki jobban, végül 2 ponttal diadalmaskodtak. Nemcsak a Besiktas oldaláról domináltak az amerikai játékosok, a hazaiak közül Justin Carter (17/3 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz), Elijah Holman (15 pont, 7 lepattanó) és Chris Warren (15/6 pont) is remekelt, de az Usak-kezdő minden tagja 10 pont fölé jutott.

Torku Selcuk Universitesi (3-3) – Royal Hali Gaziantep BSB. (1-5) 89-77
Továbbra sem megy a hazai pontvadászatban a Gaziantepnek, akik mindössze egy győzelemmel a tabella végén szerénykednek. Ezt a meccset is a Selcuk Universitesi uralta, igaz nem sokkal, de többnyire ők vezettek a mérkőzés folyamán. Az újonctól ráadásul több extra teljesítmény is született, Troy DeVries (29/12 pont, 12/10 mezőnyből, 4 gólpassz) és Sean Williams (16/3 pont, 13 gólpassz, 5 blokk) is igazán nem mindennapi performanszt hozott, ezzel segítve csapatukat győzelemhez.

Olin Edirne (3-3) – Mersin BSB. (1-5) 88-86
Fordulatos, jó meccset játszott egymással az Olin Edirne és a Mersin. Az első félidő kiegyenlített volt, a harmadik negyedben azonban elhúzott a vendégcsapat. A végén mégis az Olin örülhetett, 22-15-re nyerte az utolsó negyedet a házigazda, ezzel pedig a derbit is megfordították. A meccs kétségkívül Darius Washington (35/9 pont, 7 lepattanó, 11/9 dupla) újabb parádéjáról marad emlékezetes, a bajnokság eddigi pontkirálya (25,7-es átlaggal, több mint 4 átlagponttal megelőzve a második Sean Marshallt) ismét tarthatatlan volt, nagy részben neki, illetve a palánkok alatt domináló Torin Francisnek (15 pont, 11 lepattanó, 2 blokk, 10/7 mezőnyből) köszönhető az újabb Olin-siker.

Trabzonspor Medical Park (1-5) – Aliaga Petkim (1-5) 96-64
Megtört a jég, a Trabzonspor sikerével nincs már nyeretlen gárda a török bajnokságban sem. Ezúttal kiszakadt a zsák, szinte minden sikerült a másodosztály tavalyi bajnokának, és nagyon lesimázták a gyengélkedő Aliagát. Minden negyedet megnyertek a házigazdák, óriási volt a fölényük a lepattanók (41-20), a gólpasszok (22-12) és a festékből szerzett pontok (66-34) tekintetében is. A nagy különbség miatt sok volt a csere is, így hatan is elérték a 10 pontos határt a Trabzonsporból. Közülük Jack Cooley (19 pont, 8 lepattanó, 8/7 mezőnyből) és Can Mutaf (12 pont, 6 gólpassz, 6 lepattanó, 3 labdaszerzés, 6/6 dupla) nyújtotta a legkomplexebb, leghatékonyabb játékot.