TBL, 7. forduló: A nagy hajrák hétvégéje

A török bajnokság legutóbbi játéknapján különböző módon, de mindhárom sztárcsapat, a Fener, az Efes és a Galata is nyerni tudott. Több meccsen is csak az utolsó percekben nyújtott remek teljesítmény döntött valamelyik fél javára, lássuk hát, hogy alakultak a hétvégi összecsapások!

Galatasaray Liv Hospital (5-2) – Besiktas Integral Forex (4-3) 100-94

A végére kozmetikázott az eredményen a Besiktas a Galatasaray ellen, nem adja vissza a végeredmény, hogy mennyire simán nyertek a hazaiak az isztambuli derbin. Már az első negyedben nagyon megszórta a Galata ellenfelét, 16 ponttal, 33-17-re vezettek az első játékrész után. Erre még 10 egységet rápakoltak a másodikban, így 61-35-nél szakadéknyi volt a különbség. A hátralévő időt már rutinból lehozták Arroyóék, az utolsó percek sem tartogattak izgalmakat. Sinan Güler (29/15 pont, 3 labdaszerzés) 20 rádobással élete talán legjobb meccsét játszotta, Pietro Aradori (15/9 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) viszont egészen biztosan a legjobbat nyújtotta eddig bordó-sárgában. A teljes Galata-kezdő 10 fölé jutott, a pénteken heroikus Euroliga meccset játszó Zoran Erceg (17/9 pont, 6 lepattanó, 8/6 mezőnyből), illetve a szombaton 37. életévét ünneplő Kerem Könlüm (16 pont, 8 lepattanó) is nagyon jók voltak. A Besiktas legjobbja Chris Lofton (20/9 pont, 6 gólpassz, 6 lepattanó) volt.

Istanbul BSB. (2-5) – Fenerbahce Ülker (6-1) 60-95

Tükörsimán intézte el a Fenerbahce a városi „kistestvért”, esélye sem volt a győzelemre az Istanbulnak. Már az első negyed után egy híján 20 ponttal vezettek Hickmanék, nem sokkal később pedig már 38-11-es vendégvezetést mutatott az eredményjelző. Centerposzton volt iszonyatos fölényben a Fener, Semih Erden (27 pont, 6 lepattanó, 16/13 mezőnyből) számtalan belépés utáni zsákolással dobott magasan idénycsúcsot, nem is akármilyen százalékkal. Erden mellett Nemanja Bjelica (18/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz, 4 labdaszerzés, 7/7 dupla) is egészen fantasztikusan játszott, az Istanbul legjobbja pedig Alex Stepheson (18 pont, 8 lepattanó) volt.

Rönesands TED Kolejliler Ankara (3-4) – Anadolu Efes (5-2) 67-69

Dario Saric (23/3 pont, 9 lepattanó) vezetésével nehezen ugyan, de behúzta az Efes is a hétvégi meccsét, az Ankara azonban igencsak megnehezítette az Ivkovics-legénység dolgát. Szorosan indult a meccs, 22-25-nél aztán egy 13-0-s rohammal kerek tízpontos előnyt kovácsolt a fővárosi gárda. Az Efes megkezdte a felzárkózást, majd hatalmas munkával, pontról-pontra haladva a fordítás is sikerült a vendégeknek a harmadik negyedben. Egy 8-0-s szakasz hozta meg a sikert a kék-fehéreknek, 58-65 után már nem volt újabb fordulat a meccsben. Saric mellett Sztratosz Perperoglu (11/3 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) és Milko Bjelica (13/3 pont, 7 lepattanó) játszottak nagyon jól az Efesben.

Banvit BK (5-2) – Edirne Eskisehir (1-6) 91-75

A végeredmény ellenére nem volt fáklyás menet az Edirne elleni meccs a Banvit számára. Az utolsó negyedre fáradt csak el és esett szét a vendégek játéka, addig nem tudta bevinni a megrendítő ütést a házigazda. Pedig már 32-21-re is vezetett a Banvit, ám 34 pontnál rövidesen már ismét döntetlen volt az állás, Craig Brackings (19/9 pont, 5 labdaszerzés, 4 lepattanó) és Jerome Randle (23/12 pont) nagyszerűek voltak az Edrine-ben. A hajrára aztán nagyon beerősített a Banvit, 30 pontot szereztek az utolsó negyedben, miközben a teljes kezdőjük nagyszerűen teljesített. Vladimir Veremejenko (24 pont, 11 lepattanó, 2 blokk) és Keith Simmons (25/12 pont, 4 lepattanó) parádésak voltak, de például a mindössze 4 pontos E.J. Rowland (9 gólpassz, 8 lepattanó) is nagyon hasznos tudott lenni.

Pinar Karsiyaka (4-3) – Türk Telekom (2-5) 76-65

Óriási hajrával nyerte meg a Karsiyaka a Türk Telekom elleni meccset, hiszen 15-0-s rohanással fejezte be a meccset az izmiri gárda. Egyébként is nagyot kellett kapaszkodnia a Karsiyakának, hiszen az első félidőben még 14 ponttal vezetett a Türk Telekom (20-34). Bobby Dixon (13/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Juan Palacios (17 pont, 11 lepattanó, 11/8 mezőnybők) illetve Kenny Gabriel (15/6 pont, 4 lepattanó, 2 blokk, 4/4 mezőnyből) azonban nagyot játszottak a folytatásban, így végül ha nem is könnyen, de azért behúzta az elvárt győzelmet a Pinar.

Darüssafaka Dogus (5-2) – Trabzonspor Medical Park (1-6) 88-68

Továbbra sem megy a Trabzonspornak a bajnokságban, hiszen míg az EC-ben veretlenül vezeti a Paks csoportját a török csapat, addig a bajnokságban az utolsó helyen kullog. Esélye sem volt a győzelemre a Trabzonspornak, a Darüssafaka rutinos profijai, így Gasper Vidmar (18 pont, 9 lepattanó, 2 blokk, 8/6 mezőnyből), Jamon Lukas Gordon (9 pont, 8 gólpassz, 3 labdaszerzés, 5/4 mezőnyből) valamint John Shurna (16/12 pont, 8 lepattanó) főszereplésével szépen lehozta a meccset a kiváló újonc.

Tofas Bursa (3-4) – Royal Hali Gaziantep BSB. (3-4) 93-76

Több másik meccshez hasonlóan a Tofas-Gaziantep derbi is csak a legvégén dőlt egy huszáros hajrá után, hiszen a hazaiak 20-3-ra nyerték meg az utolsó perceket, így az egyenlő állásból némileg váratlanul egy nagy különbségű végeredmény született. Andre Smith (21/3 pont, 6 lepattanó, 8/7 mezőnyből), illetve a padról beszállva Brian Qvale (21 pont, 6 lepattanó) voltak nagyon jók a Tofasban. Qvale egymaga többet tett hozzá a meccshez, mint a Gaziantep teljes cseresora, akik mindössze 8 pontot dobtak, így hiába remekelt például Domen Lorbek (23/12 pont, 5 gólpassz) is.

Usak Sportif (3-4) – Torku Selcuk Universitesi (4-3) 82-86

Fájó vereséget szenvedett el a zsinórban aratott három győzelme után az Usak, ráadásul elég simán kapott ki otthonában a Selcuk ellen. Mindössze egyszer vezettek a hazaiak a meccsen, akkor is csak egyetlen ponttal, 58-57-nél. Erre azonban 11-0-s rohammal válaszolt a konyai gárda, így gyorsan semmissé tették az Usak fordításról szőtt álmait. Pedig Eric Buckner (22 pont, 15 lepattanó, 3 blokk, 12/9 mezőnyből), Chris Warren (25/9 pont, 4 lepattanó) és Justin Carter (17/6 pont, 9 lepattanó) is remekeltek a hazaiaknál, de a csapat többi része mindössze 18 pontot szerzett. A Selcukban Josh Mayo (21/12 pont, 7 gólpassz, 6 lepattanó, 3 labdaszerzés), Sean Williams (14 pont, 11 lepattanó, 5 blokk) és Troy DeVries (21/6 pont) is kiválóan játszottak.