TBL döntő, 1. mérkőzés: Előnyben a Fener

A török bajnokság döntőjének első meccsén meglepően sima eredmény született, a remeklő Fenerbahce legázolta a nagy rivális Galatasarayt, így 1-0-ra vezet a négy győzelemig tartó párharcban.

Döntő, 1. mérkőzés
Fenerbahce Ülker (2.) – Galatasaray Liv Hospital (4.) 89-70
2011-ben találkozott utoljára a döntőben a Fenerbahce és a Galatasaray, most pedig újra összemérheti erejét a végelszámolásnál a két sztárcsapat. Akkor a mostani párharchoz hasonlóan pályaelőnyben lévő Fener diadalmaskodott 4-2-re, ennek megismétléséhez pedig megtette az első lépést, miután sima meccsen diadalmaskodott városi riválisa ellen. A vártnál sokkal könnyebben lépte le a Galatát a házigazda, semmilyen izgalmat nem tartogatott a mérkőzés. 7-0-lal bekezdett a Fener, majd a folytatásban sem volt megállás, 18-5-nél már jelentős űr tátongott a felek között. Próbált visszajönni a meccsbe a címvédő, ám minden kísérletet visszavert a Fener, félidőre pedig kialakult az addigi legnagyobb különbség (52-35). A második félidőben sem változott semmi, így a Törökország szerte nagyon várt álomdöntő első találkozója edzőmérkőzéssé silányult. Dominálta a palánk alatti területet a Fener, 38-29-re nyerte a lepattanócsatát, valamint egészen hihetetlen, 79%-os pontossággal értékesítették a hazai játékosok a duplákat (38/30). A társak helyzetbe hozásában, a gólpasszokban is sokkal jobb volt a Fener, elsősorban a rájátszásra hatalmasat javuló, klasszis teljesítményt nyújtó Bo McCalebb (15 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) vette ki a részét a játék ezen szegmenséből (is). Nemanja Bjelica (8/6 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz, 1 blokk) szintén nagyon hasznosan, sokoldalúan játszott, a Galatának ezzel szemben nem volt igazi vezére. Eddig a Besiktas és a Banvit elleni párharcokban Carlos Arroyo (7/3 pont, 7 gólpassz, 8/2 mezőnyből) húzta ki a kátyúból a Galata szekerét, ezúttal viszont neki sem ment a játék. A második mérkőzésre nagyot kell javulniuk a bordó-sárgáknak, ha meg akarják állítani a rájátszásban eddig robogó, hat meccsből hatot nyerő Fenerbahcét.

A négy győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Fenerbahce javára.