TBL, döntő: Az Efes pályaelőnyét is elvette a Karsiyaka

A hosszabbításos első meccs után ezúttal egy pont döntött, az izmiriek a Fener után az Efest is kényszerhelyzetbe hozták.

Döntő, 2. mérkőzés

Anadolu Efes (2.) – Pinar Karsiyaka (4.) 85-86

A Karsiyaka eddig egészen parádés meccseket játszik a rájátszásban, és ez alól a döntő második összecsapása sem volt kivétel. Az első meccset még hosszabbításban elbukták ugyan az izmiriek az Efes ellen, a másodikat viszont hasonlóan izgalmas végjáték után megnyerték, így a Fenerbahce után a másik sztárcsapatot is elkapták idegenben és bőven maradt reális esélyük a bajnoki címre. Minden igényt kielégítő mérkőzés volt ez, amelynek az első felében többnyire az Efes, a másodikban pedig jobbára a Karsiyaka vezetett. A Pinar előnye már 11 pontos is volt a harmadik negyedben (53-64), az utolsó percben viszont már 84-80-ra az isztambuliak vezettek. Az ezúttal támadásban nem remeklő, ám a legjobbkor betaláló Kenny Gabriel (5 pont, 13 lepattanó) duplájára a remekül osztogató Thomas Heurtel (8/3 pont, 12 gólpassz) csak egy büntetővel tudott felelni, így a vendégeknek megmaradt az esélyük az egyenlítésre (85-82). Az első meccsen is parádézó, és ezúttal is a mezőny legjobbjaként tündöklő Bobby Dixon (28/18 pont, 6 gólpassz, 6 lepattanó) élt is a lehetőséggel, és egy nagy triplával egalizálta az állást. Az Efesnek maradt még 9 másodperce, ám a házigazdák nemhogy megnyerni nem tudták a meccset, hanem Juan Palacios (12 pont, 5 lepattanó) megszerezte tőlük a labdát és a rögtön beütött hazai fault után egy jó büntetővel megnyerte ezt az oly fontos mérkőzést az övéinek. Ez a siker érzelmileg is hatalmas lökést adhat a Karsiyakának, akik amennyiben most is kétszer meg tudnák védeni hazai pályájukat, úgy igen komoly sansszal pályáznának a világraszóló bravúrra. Ezen a meccsen egyébként még a hazaiaknál a két center, Nenad Krsztics (16 pont, 4 lepattanó) és Stephane Lasme (15 pont, 7/7 mezőnyből), a vendégeknél pedig D.J. Strawberry (16/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) nyújtott jó teljesítményt.

A négy győzelemig tartó párharc állása: 1-1.